Balık Burcunda Dolunay 2023 – 31 Ağustos 2023

31 Ağustos 2023, saat 04:36’da Balık burcunun 7.derecesinde Balık Burcunda Dolunay 2023 gerçekleşecek.

Very very Neptünyen canısı 🙂

Balık Burcunda Dolunay 2023

  • Balık – Başak aksında bir Dolunay. Güneş Başak , Ay Balık Burcunda
  • Ay, 1, Balık 7. evde. Önemli!
  • Balık Burcunda Dolunay haritasının yükseleni Aslan, nam-ı diğer EGO!
  • Yükselen yöneticisi Güneş, bir de 1. ev. Haritaya bakınız dostlar!!
  • Dolunay , Retro Satürn Balık ile kavuşumda.
  • 12. evden, yani Balık’ın evinden gelen Retro Venüs, yükselen ile kavuşumda.
  • Güneş Başak, yönetici Merkür Başak yine Retro

Azıcık Astroloji bilenler dağıldı bile… Bu nasıl Dolunay a-dostlar!

Balık Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Tabi ki öncelikli olarak Balık Burcu Özelliklerine ait enerjileri taşıyor.

Çok Balıkçı bir Astrolog değilim. Sıkı takip eden herkes bilir, saklamıyorum da.  Twitter açıklamam bile “Son Balık Burcu bükücü”.

Ancak Balık burçlarındaki Dolunaylar da, Yeni Aylar da çok önemlidir. Çok önemserim. Çünkü Balık burcu, Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyi bitirme noktasıdır ama prensiben bu bitirme halinden sürekli kaçar.

Balık Burçları Çok Duygusaldır! Balık Burcunda Dolunay 2023 Çok daha Duygusal!

HAYIR!

Bu yalan yıllardır yetmedi mi! Balık burcu, duygusal falan değildir. Romantik anlamda benimsediğimiz duygusallıkla Balık burçlarının alakası bile yoktur. Aynı İkizler burcunda olduğu gibi, yapışmış Balıkcağızlarımın üstüne bir leke, dilimde tüğ bitti, çıkaramadım. Balık burcunda söz konusu olan duygusallık değil; hassasiyet ve merhamettir!

Balık Burcunda Dolunay ’ın ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık Dolunayları her zaman önemlidir. Çünkü Dolunay’ın kendisinin sonlandırma süreci olduğu gibi Balık da Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyin tamamlandığı, en son noktaya geldiği ve artık defterlerin kapanıp, yeni bir çember için hayallerin kurulduğu noktadır. Artık kaos, tecrübe, acı, deneyim yetmiştir. Kaçmakla, doğru düzgün bir heyecan arama arasında gider gelir insan.

 

Formuladaki Pit-Stop Noktası

Balık Burcunda Dolunay’lar her zaman çok önemli bir şeyler getirirler. Bu Dolunay da öyle. Önümüzdeki 1-2 yıl boyunca da tüm Balık Burcunda Dolunay’lar da böyle olacak. Geçen seneki de böyleydi. Zira, yazının bu kısmını geçen seneden kopyaladım. Geçen senekini de ondan önceden azıcık kopya etmiştim.

Bu Dolunaylar Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir. Buradaki kısa mola, lastik değişimi vs. Seçiminiz değildir, mecburidir. Ama yolun devamı için çok gereklidir. Hani beklenmedik bir şekilde durmanız gerektiyse, lastik patladıysa, sevgiliniz terkettiyse, işten atıldıysanız, şirket battıysa, gerekli koşullar kontrolünüz dışında oluşmadıysa, oluşamadıysa, Pit-stoptasınız ve bu sizin için gerekli demektir. Hayat, evren, Allah, yaradan, neye inanıyorsanız, sizin iradeniz ile yapamadığınızı size mecburi bir şekilde yaptırıyor demektir.

Tersinden de bakmak gerekirse, olmaması gereken bir şey bir anda başladıysa, olmaz dediğiniz olduysa da buna kıymet vermek, “asla” dediğiniz şeyin, sınırların geçilmesinin başınıza gelmesinde mana aramak lazımdır.

 

Balık Burcunda Dolunay 2023 Haritasının Yükseleni Aslan

Dolunay haritasının yükselenine “14” derece ile Aslan burcu yerleşmiş durumda. Aslan! Aslan ülen! Nan-ı diğer EGO!

Bir de 14 derece, yani Yase ? Jüpiter yönetiminde bir derece. Yani egoyu da iyice köpürttük mü köpürttük.

Merkür Retro, Venüs Retro, Plüton Retro, Satürn Retro, Neptün Retro, Şiron Retro, Uranüs Retro… E ne ileri gidiyor ki?

Hayatın bir çok elementinin bu kadar 2. dikişte, askıda, gözden geçirilmesi gereken bir aşamasında, bir senin egon mu kaldı bu kadar sapasağlam???

Yani herkes suçlu, kötü, tü-kaka, ama sen haklısın, öyle mi?

Sen biriciksin, nar tanesi nur tanesisin, ama hayat çok kötü öyle mi?

İnsanlar çok kötü?

Harbi sen bu kadar bulunmaz hint kumaşı mısın?

Sorun, acaba, senin ne istediğini gerçekten bilmemen olamaz mı?

Akıştayım, akışa bıraktım derken, geri kalan herkesi seninle sürüklemen olamaz mı?

Sorun acaba senin ortamda merkez olmayı içen içe hayal etmen olamaz mı?

Sen, ben, o, biz, siz , onlar, bir şeyler olabiliriz pek tabii ve biriciğiz buna saygım sonsuz. Ancak her şey olmamamız, hepsi olmamamız mümkün mü?

Bu sadece 1. hatırlatma, yola devam….

Balık Burcu, 12 burcun 12.cisi, yani sonuncusudur!

1.ciliğin her şeyden kıymetli olduğu şu dünyada, sonuncu olmak… Sonunculuk demek, önünüzden geçen 11 kişiyi de görmek, izlemek, gözlemlemek demek, isteseniz de istemeseniz de. Aslında sonuncu olduğunuzda neden diğerlerinin önden gittiğini de anlamış olursunuz. Bazen yetersizlik, bazen fazlaca yeterlilik, bazen de seçimdir sonunculuk. Balık burcu, bazen kadere razı gelen, bazen de kaderi baştan yazandır. Sonuncu olmak çoğu zaman, teslim olmayı bilmeyi de gerektirir. Ama neye ?

Egon, biraz önce konuştuğumuz, nicedir içinde olan bir taneciklik hissi, buna izin verecek mi?

Bu da 2. hatırlatma, yola devam….

1-7 aksı haritalarda çok sevdiğim bir akstır. Nerede gelirse gelsin, soru şudur ; BEN mi, BİZ mi? 

Burada romantik anlamlar çıkarılabilir ama asla romantik de değildir. Buradaki biz, yola birlikte yürümeye karar verdiğimiz herkesler ve hiç kimseler ve pek tabi ki; eşimiz, sevgilimiz, uzun süreli ilişkilerimizdir. Ve bu aks Dolunaya geldiğinde mutlaka ikili ilişkiler bir gözden geçirilir. İkili ilişkiler dedim dostlar, yani yoldaşlar, beraber yürüdüklerimiz.

Balık, sür-realdir, bunu unutmamak lazım. Yola dökecekleri de, ne olursa olsun, iyi ve kötüden bağımsız, daha olmamışlar ama olursa nasıl olurlar olacaktır.

Çok zor beni anlamak, çok minör bir kitleye hitap ediyorum ama buraya kadar anladıysan devam et! (EGO)

Balık olmak zordur. Balık Dolunayı çok zordur. Dardasın, zordasın, herhangi bir sebepten bunu bil! Ben biliyorum. Belki maddi, belki manevi, belki ilişkide, belki ailecek, belki şifada dardasın. Balık her şeyi görmüş, geçirmiş, acısını tatmış, mantığını anlamış yine de boş vermiştir. Belki de mesaj biraz budur; boş vermek! Ama belki de bu kadar “bencilik” varken ortada, boşvermişliklerimize boşvermemektir.

Dünyanın bir ucunda bir kelebeğin kanadı kırılsa, sana bir şey elbet olacaktır. Belki bir fırtına kopacak, belki yanardağ patlayacaktır ama sana da bir şey olacaktır. “Bana bir şey olmaz!” deme. Gülben Ergen de dedi. Sesini duyan var mı?

Bu kayıtsızlık mı, yoksa tatlı bir bilgelik mi? Bilemem. Sen de bilemezsin. Ancak dünyanın bütün büyük egoları öldü. Kara toprak altında. Bunu unutmamak lazım.

Fedakarlık mı, yoksa koy vermek mi? Bilemem. Sen de bilemezsin. Ancak Che Guevara da öldü, Peter Pan de. Bunu da unutmamak lazım.

Bu da hatırlatma 3 olsun, yola devam…

Balık Burcunda Dolunay 2023, Güneş Başak 1. ev, Ay Balık 7. ev

Zıtlığa bak sen… Biri diyor ki; ben işlerimi, kendi meşrebimce doğru yapmak istiyorum. En iyi şekilde, en mükemmel hali ile. Diğeri de diyor ki; ben iş yapmak istemiyorum, bizim için doğru olanı yapmak istiyorum. Kim takar Yalova kaymakamını…

Hay bin kunduz!

Biri diyor ki; benim bir planım var, öbürü de diyor ki; benim bir hayalim var.

Buradaki biri de sensin, diğeri de! Hatta biri sensin diğeri de O. Bilemem. 🙂

Biri mana arıyor, diğeri amaç. Biri manayı yolda buluyor, diğeri yola çıkmadan alacaklarını planlıyor. Biri evi süpürüyor, diğeri evden kaçıyor.  Kafalar işte tam olarak da böyle. Kafalar, ilişkiler, hayaller, hedefler, tam da böyle…

Hayal etmek mi suç, hesaplamak mı?

D, hiç biri… Aslında dünya, hatta ahiret, hatta bilmediğimiz ve bildiğimiz her şey “denge” üzerine kurulu… Çiçek açsın istiyorsan, solmasını göze alman lazım. Bir alıyorsan, bir vermeyi göze alman lazım. Plancı da bunu bilmeli, hayalci de. Günün sonunda bir kere yüzün gülecekse, bir kere solacak.

Anladın mı köfteyi?

Tabi ki anlamadın. Bir daha oku.

Sevgili dostum, Dolunay haritasının dediği şudur; “bende bir şey kazanacaksan, bizde feda edeceğin kesindir ve bizde bir şey kazanma derdindeysen, senden bir şey gidecektir” . Kaçsan da bu böyle, çılgınca plan yapsan da bu böyle.

Şimdi asıl soru şu; senin derdin SENinle mi, BİZimle mi?

Bu da hatırlatma 4.

Yola devam edebilecek misin sevdiklerinle, yoldaşlarınla? Yoksa biricik sen, her şeyden kıymetli mi?

Beni biliyorsun, öperim gözlerinden!

 

 

Paylaşırsan ne mutluyum, paylaşmazsan da canın saolsun. net. 🙂

Paylaş

More from Yasemin Orman
Hamile Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir?
Planlı veya plansız bir şekilde bir gün bir öğreniyorsunuz ki; karnınızda bir...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir