Başak Burcunda Yeni Ay 2023 – 15 Eylül 2023

15 Eylül 2023 Perşembe günü Başak Burcunda Yeni Ay 2023 fazını deneyimliyor olacağız. Yeni Ay Başak burcunun 26. derecesinde gerçekleşiyor ve tam saati 04:4o. Gece yarısı gerçekleşecek bir Yeni Ay.

Başak Burcunda Yeni Ay, hasadın içindeki çürükleri ayırmak, işleyen bir mekanizmadaki aksaklıkları düzeltmek, işe yaramayanı ayırma ihtiyacındadır. Ortada faydalı ve üretken bir durum yoksa onu sonlandırmak ve daha iyisi için adım atmak ister.

Başak burcundaki ay refleks olarak endişeli ve sinirlidir. Eleştireldir. Başak varsa, ortada mantık vardır. Zihin enerjisini yöneten Merkür kendisinden sorumludur. Bu sebeple aslında kendisindeki enerji ve sinir yersiz değildir. Mükemmeli ister, mükemmele giden yolda karşısına çıkabilecek her engel de onu öfkelendirir. Bu öfkeyi de bir kaç gündür hissediyor olmalısınız. Armudun sapı, üzümün çöpü vardır. Başak meyveyi yeme değil, çöpünü ayıklama derdindedir. Yönetici Merkür, 2 gün sonra Retro hareketini sonlandıracak olsa da, maalesef Yeni Ay’a Retro tutumunu yansıtıyor olacak.

Başak burcunun damarlarındaki asil kanda Mükemmeliyetçilik mevcuttur. Bülent Ersoy’da fevkaladesinin fevki, Başak burcunda iyinin de iyisi vardır.

Analiz etme yeteneği Başak Burcunda Yeni Ay ‘ın en su yüzüne çıkan etkilerindendir. Duygusal işlere mantık, analiz etme falan karıştığı zaman, işler bozulur. Bir memnuniyetsizlik başlar. Pembe gözlük düşer. Başak Burcundaki Yeni Ay geldiğinde, mesele, gözlüksüz de gördüğünüzden memnun musunuz diye bakmaktadır. Kendiniz, sevgiliniz, eşiniz, işiniz…

Başak Burcunda Yeni Ay 2023

Muhtemelen hepinizin bildiği gibi Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar zamanıdır. Ortada ekilmesi gereken bir tohum, başlanması gereken yeni bir zaman vardır. Eğer işleri Başak başlatacak, tohumu Başak ekecekse, evrenin bize hazırladığı Mükemmel bir şeyler var demektir. Sizin mükemmeli tanımlama şeklinize bakmaz. Sizin için mükemmelin ne olduğuna o karar verir. Çok neşesi olmasa bile, yaratacağı şeyin işe yarayacağı kesindir.

Araya biraz terim gireceğim kusurlara bakılmasın. Ne nerede, ben neye takıldım, ufaktan yazmam lazım.

Yeni Ay Yükseleni Aslan, bu durumda Yeni Ay haritasının bilfiil yöneticisi Güneş. Güneş’in yükseldiği haritalarda bir aydınlık etki olur. Yeni Ay, Güneş- Ay kavuşumunun tezahürüdür. Güneş de oyuna büyük katkıda bulununca, kafa pırıltısı artar. Netlik artar.

Yeni Ay, haritanın 1. evinde. Bu yerleşim, bence bir Başak Burcu Yeni Ayı için hem çok yorucu hem de çok düzenleyici olacaktır. Birinci ev “BEN” demek çünkü. Konu bireysel bir şeyleri işaret ediyor. Maalesef Yeni Ay’a Uranüs destek veriyor. Neden maalesef Yase? Çünkü Uranüs, sizin kararlarınızı uygulamanıza zaman veren bir gezegen değildir. Ayaklarınızın altından halıyı çekip, yine de planınızı uygulayabiliyor musunuz diye bakar, ya da toto üstü düşünce de kalkabiliyor musunuz. Hayatınızın altı, üstünden güzeldir belki, diye bakmanızı sağlayandır Uranüs. Zaten konfor diye bir olgumuz kalmamışken, bu etki bize biraz fazla gelebilir.

Neptün, Yeni Ay haritasına karşıt yerleşmiş durumda. Bir uçta hayaller ve “yeter” duygusu, diğer tarafta ise Başak’ın her şeyi yoluna koyma, düzgün çalıştırma metriği olacak. Zorlu yarış.

Başak Burcunda Yeni Ay 2023 Etkileri Nelerdir?

Bu yazıları okuyanlar, genelde çok eskiden, 2015- 2019 arasında beni okumaya başlamış kişiler. Son iki yıldır kalem kıpırdatamıyorum. İçerik üretemiyorum. Çok bahanesi var tabii. Ben yükselen Boğa’yım. Yaşlandıkça bahanem de artacaktır elbet. Fakat girizgahın sebebi şu; benim içeriklerimde genelde benle süslenmiş çorbalar vardır. Bir dertleşme de vardır yazılarda. Çuvaldız genelde bana batar. Yase sana söylüyorum, ey okuyucu istersen sen yap, tadındadır.

Derdim büyük. Tabi, bana büyük. Herkesinkinin kendine olduğu gibi. Hayatımın 2014’ten beri aşağıya evrilen grafiği, yer yer yükselmek, yer yer alçalmakla beraber, osile bir şekilde devam ediyor. Ancak 2022-2023 silmek isteyeceğim yıllar oldu. Egzecere ettiğim taraflar var elbet. Kendime göre şişirdiğim. Ve fakat asli bir taraflar da var. Özellikle babaannemi kaybetmek ve babamın kalp krizi geçirmesi mihenk taşları. Atölye Eğitim, canım Cem Kaya sayesinde İstanbul’a geri dönmek, zorlasa da dostum Ayşegül Özipek ve Vodafona- Carat’sa highlight oldu. Hafızamda silmek istediğim bazı içsel mevzular da var. İnsanların gerçek kötülüğüne ve benim de ne kadar kötü olabileceğime dair farkındalıklarım.

Onlarca elenmiş dost görünümlü sıradan arkadaşlıklar ve gerçek kardeşlerimi anlama fırsatı…

Başak Yeni Ay’ı yaklaşırken, etkileri altında kurulmaya başladım. Bir şeyleri düzeltmem gerektiği hissi geldi yine. Bu her Başak Yeni Ayı’nın klasiğidir ve çok da faydalıdır. Merkür’ün Retro olması, yeniye değil de eskiye odaklandırdı beni. Çocukluğuma kadar gittim afedersiniz. Tesadüfe bakın ki; hayatta ne kadar başarısız olduğumu düşündüm. Ne kadar beceriksiz.

Ne kadar da gölge Başakça değil mi!

Okul hayatımdan başladım. Okul birincilikleri, Kadıköy Anadolu Lisesi, Makine Mühendisliği… E dedim, kendi kendime, ne boka yaradın? Geldiğin noktada, yarın kadar emek harcamış insanlar önüne geçti.

Çevreme baktım. 38 yaşındayım söylemesi hiç ayıp değil. Sözde tatlı hatundum. Kendime has bir kaç çekici bir şeylerim vardı. E dedim, kendi kendime, ne boka yaradı? Çöpsüz üzümsün. Aile olamadın. Çoluk çocuğa karışamadın.

Salı günü de, kendimce değer verdiğim biri dedi ki; ” zekisin de ne işe yarıyor?” ” Hayatta en önemli şeyden mahrum kalmışsın, sen sevilmeyi bilmiyorsun.” dedi. Belki o an acıtmak istedi beni, bilemem. Ama acıttı da. Döndüm düşündüm; dünyaları sevdin be Yase kendi meşrebince de, ee ne boka yaradı? Sen sevilmemişsine geldi ya konu. Sen ne anlarsına…

Velhasıl, düşündüm de, bu hayat olmamış Yase dedim. E yenisini de yapamayız artık. 20 geçti, 30 geçti… Realist olmak lazım. Demek bundan sonrasına daha iyi işler çıkarmak lazım da, e bende de heves kalmadı galiba. Daha da velhasılı, zorlasam o kadar çok atacak bokum var ki kendime. Kendimi yeterince iyi hissetmediğim 91930919larca şey.

Var mı sizde benzer duygular?

Kurulamamış işler, gerçekleştirilememiş hayaller, okunamamış okullar, yapılamamış kariyerler, olmamış evlilikler, içine sığamadığınız bedenler?

Ben ne işe yarıyorum bu hayatta?

Diye sordunuz mu bu ara kendinize.

Neptün, var olmanın dayanılmaz hafifliğini baskılarken, bir yaprak gibi akıp gitmeniz gerektiği fikri bir yanda dururken, OLMA işinin bile sizin seçiminiz olmadığı bir dünyada olmaya çalışmanın getirdiği sorumlulukların, “ben ne olacağım?” fikrinin yana yakıla sarmaladığı ama bir yandan da devam etmeniz gerektiği duygusu basmadı mı bu ara hiç?

Güzel yere geldik. Haritadaki uçurtmaya. Uçurtmaları severim.

Belki yazının bundan sonrası, bu an itibari ile hoşunuza gitmeyecek dostlar ama sırtınıza ne koyarsanız koyun, anılar sizinle ne getirmiş olursa olsun, çalışmazsanız paslanırsınız. İnsan, doğası gereği, hareket etmek, üretmek ve üremek için dünyaya gelmiştir. Yukarıdakinin, size ayırdığı kişisel planından bağımsız, tüm bu ve benzeri düşüncelerle nasıl bir hamur hazırlarsanız hazırlayın, pişirmeye devam etmek zorundasınız.

Çevrenin zorlukları, hayatın umutsuzlukları, sizin seçiminiz olmayan tüm diğer değişkenler, uyum sağladıktan sonra, çıkardığınız dersleri bütünleştirmeniz ve süreçten bir şeyler kazanmanız ve devam etmeniz üzerine kuruludur sistem. Tüm “akışa bırak”çıların tersinedir Başak, akışa bırakmamak üzerinedir.

Abra- cadabra!

Tüm okuspokuslar yapılırken söylenen söz. Aslında anlamı (Aramice) ; “söylediğim gibi yaratacağım” demektir. Sihirbazın marifeti de, zaten sonuçta elde olanlarla olmayacak sonucu yaratmaktır.

Başak Burcunda Yeni Ay 2023 de budur! Abra-cadabra! 

Maalesef şapkanın içinde tavşan yokken içinden tavşan çıkarabilmek marifettir. Umutsuz evrenin, sırta her gün yükleme yapan dünyasında, işler ters gitse de, hayal kurup – büyük veya küçük, emek harcayanın kazanacağı bir haritadır Başak burcunda Yeni Ay 2023 haritası. Her şeye rağmen “Abra-cadabra” diyenin, eninde sonunda tavşanı çıkaracağına işaret ediyor.

Yunus Emre de bunu söylemiş 1300’lü yıllarda. Başkaları da… “Kader gayrete aşıktır.” dostlarım.

Hayalinizin peşinden gitmeye karar verdiğinizde, tüm evren, başta sizin aleyhinize komplo kurar. Hep bir aksaklık çıkar. Başak’ın metodik yaklaşımı size oraya ulaşmanız için pratik bir yol haritası verecektir. O yüzden, şimdi yeniden hayal kurmanın, tekrar plan yapmanın ve suratı ekşitmeden yola devam etmenin tam sırasıdır.

Bazen hayatta en çok biz zorlanıyoruz sanırız. Herkes hemen elde eder de, biz zorlanırız sanırız. Zeki insanların paradoksu, hiç bir zaman yeterince iyi olmadıklarıdır. Yeteneksiz ve aptal, kendini çok beğenir. Çünkü zaten yetersizliğini ve aptallığını görecek seviyede değildir.

Başak’lıksa çok yüksek ve karanlık bir mertebedir. Yaratıcının bile fason üretimde sıkıntıları vardır. Başaksa sıfır hata gitmek ister.

Sıkıntı ve başarı, birbirine logaritmik gider.

Yükselen Başak, Oğlak burcu Walt Disney, ilk animasyon filmi “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”i yaratma hayalini gerçekleştirmeden önce birçok kez reddedildi. Bugün Disney’in mirası. Dünyada her çocuğun bildiği bir hikaye.

Başak burcu yükselen Başak, Henry Ford’un uygun fiyatlı otomobilleri seri üretme fikri 20. yüzyılın başında çılgınca görünüyordu. Montaj hattı üretim sürecini başlatarak Ford, otomobilleri ortalama bir insan için erişilebilir hale getirerek otomotiv endüstrisinde devrim yarattı.

Kuzey Düğümü Başak, yükselen Oğlak Marie Curie’nin radyoaktivite üzerine yaptığı araştırma ilk olarak şüphecilik ve önyargıyla karşılandı. Sonunda Nobel Ödülünü kazanan ilk kadın oldu ve hâlâ fizik ve kimya alanlarında bir ikon.

Başak Ayı olan  Elon Musk, yalnızca Uluslararası Uzay İstasyonuna astronot göndermekle kalmadı, aynı zamanda yeniden kullanılabilir roketler fırlatarak uzay araştırmalarının maliyetini büyük ölçüde azalttı. Onu tanıyorsunuz anlatmaya gerek yok.

Yani, o şapkadan tavşan kolay çıkmıyor. 🙂 Özeti bu. Hikayeniz vardır. Zaten o hikaye olmadan elinizde sadece şapka var.

Bu günlerde şapkalar çok havalı biliyorum. Gözümüz hep şapkada. Herkesin ne güzel şapkaları olduğuna o kadar odaklanıyoruz ki; aslında o şapkayı neden elimize aldığımızı unutuyoruz.

Plan yapın; o şapkadan ne çıkarmak istiyorsunuz? ve sihirli sözcükleri söyleyin;

Abra-cadabra!

Başak Burcunda Yeni Ay 2023 – Ufak öneriler;

🌚 Mutlaka yazın! Evet; ne çıkarmak istiyorsunuz yazın. Vaktiniz var.

🌚 Net hedefler belirleyin.  Başak sayıları sever veya istediğiniz şey ölçülebilir değilse, onu olabildiğince spesifik hale getirin.

🌚 Bir yol haritası oluşturun. Hedefinize ulaşmak için tam olarak hangi adımları atmanız gerekiyor? Başak pratiktir. Görselleştirmeler, çekim yasası veya fırsatların ortaya çıkmasını beklemek onu kesmez. “777, Aldım, kabul ettim.” bunlar Başak burcunun işi değil. Hedefinize yaklaşmak için aslında ne yapıyorsunuz?

🌚 İstediğiniz şeye (henüz) sahip olmamanızın nedeni, istediğiniz şeyi bilmiyor olmanız veya sizin hedefe giden yolu düz gitmiyor olmanızdır. Ve düz gitme zorunluluğunuz da yoktur. Yollarda keşfettiklerinizi hafife almayın. Başak burcundaki Merkür bu aydan sonra doğrudan hareket ederek size ihtiyacınız olan netliği verecektir.

🌚 Çabalamaktan vazgeçmeyin. Ağustos böceği, Ağustosta kaldı. Başak stelyumlu Malcolm Gladwell, “10.000 saat kuralı”nı ortaya attı; bu, belirli bir alanda veya beceride ustalığa ulaşmanın yaklaşık 10.000 saatlik pratik veya adanmışlık gerektirdiğini öne sürüyor. 10.000 saat harcadınız mı hayaliniz için?

🌚 Ayrıntılara dikkat edin. Başak bunu bilen tek burç gibi görünse de büyük bir fark yaratır. Ayrıntılar ayrıca soyut olanı somut hale getirerek kendimizi fiziksel dünyaya bağlamamıza yardımcı olur. David Copperfield Güneş Başak burcu, Yükselen Başak 😉 Kolay sihirbaz olunmaz.

🌚 Gerçek değer yaratın. Çalışmış olmak için çalışmak, işe yaramaz. Hedefinize ulaşmanız diğer insanlara yardımcı oluyor mu? Rahibe Theresa (Başak burcu) olmanıza gerek yok ancak çalışırken başkalarının üzerine basmamak ve başkalarının hayatını zorlaştırmamak çok önemli. Çünkü siz de biliyorsunuz; hayat zaten yeterince zor.

Fizik dostlarım. Önemli bilimdir. Gerçektir. Enerji, rezonans, madde… hala uçsuz bucaksız gerçekler. “Ben ve onlar” senaryosuyla hareket ettiğimizde, diğer insanların hedeflerine ve titreşim alanlarına karşı savaşırız ve başarılı olmak çok zordur. Bunun yerine kendimiz iyi olmaya odaklandığımızda, evreninkiyle uyumlu, destekleyici bir enerji alanı yaratırız.

Başak’ın en büyük gölgesi başkalarını eleştirirken, kendine bakmayı, çuvaldızı kendine batırmayı unutmaktır. Gölgesinde kalmayın.

1600 karakter yazmışım. Namussuz kalem, çalışınca da çalışıyor. Buraya kadar okuduysanız ve gerçekten “hııı” hissi olduysa, öperim gözlerinizden.

Yase biraz gazla çalışır. Hani; ” ne güzel yazıyor beeee” dendikçe daha çok yazan cinsten. “Bak bir kız var; çok iyi Astrolojik etkiler yazıyor” gibi. Benden yazılar okumaya devam etmek isterseniz, biraz köpürtün 🙂

Teşekkürler!

 

* Yazıdaki bazı değerli araştırmalar Astro Butterfly’dan alınmıştır. 

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Ocak Ayı Burç Yorumları 2020
“Aylık Burç Yorumları – OCAK 2020 ” Burç yorumlarınızı okurken yükselen burcunuzu...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

  1. says: Nandy

    Seviliyorsun Yase 🙂
    Uzun bir aradan sonra tekrar paylaşım yapmaya başlayarak hasreti bitirdin , hoşgeldin.
    İçinde sana ait süsler olan çorbalarından tekrar istifade edebilmek çok güzel.
    “Bu hayat olmamış” denilince açılan pencereden görülür tapınağın öbür yüzündeki mutlak gerçekler.

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir