Yay Burcunda Dolunay – 14 Haziran 2022

Yay Burcunda Dolunay 2022

Yay Burcunda Dolunay

14 Haziran 2022, Yay Burcunda Dolunay ‘ı deneyimledik.

Dolunay fazları enerjisel olarak önemli zamanlardır. Bir kaç gündür de Instagram sayfamda dile getirdiğim üzere, ilhamım yüksek. Neptün’ün bu kadar karşısında gerçekleşen bir Dolunay sürecinde bana ilham gelmesi cinsliğimin göstergesi mi, Satürn’le çok ovulmuş olmamdan mı bilemiyorum. Ancak bugün, bu yazıyı yazmak çok istedim. Eve 21:00’de geldim işten, yazı kaçta fırından çıkar bilemiyorum ama en Yase’sinden Yay Burcunda Dolunay incelemesinde dikkate aldıklarım aşağıdaki şekilde.

  • Yay burcunda Ay, pek tabii İkizler burcunda Güneş’e karşıt, Dolunay fazı 101
  • Harita yükseleni konumunda Terazi burcu. Doğal olarak harita yöneticisi konumundaki Venüs Boğa burcunda. An haritasında, Uranüs ile kavuşum halinde ve hep beraber 8. evdeler.
  • Satürn’e dost Neptün’ düşman bir Dolunay – Astrolojik meali Neptün T-karede
  • Dolunay’ın ev sahibi 3. evde
  • Dolunayı yöneten Jüpiter rahatsız olduğu Koç burcunda ve 6. evde
  • Mars tam alçalan kavuşumun ve Şiron’la da kavuşuyor
  • Bie sürü sabit yıldız, Dolunay haritasına eşlik ediyor. Ancak ben dikkate almıyorum. Dikkate almamamı da dikkate alışım olarak yazıyorum ki; benim caaanııım takipçilerim bana Sabit Yıldız sormasın. Ben Sabit Yıldızcı değilim. Neden Yase? Uzun konu canlar bilahare açıklarım sosyal medyada. Yoklar diye değil, kat sayı olarak düşük bulduğumdan.

(Teknik detaylar Astroloji öğrencileri ve ilgilileri içindir, takılmayınız.)

Dolunay Zamanlarının Genel Rahiyası

Dolunay zamanlarında duygusal iniş çıkışlar ve depresyona eğilim artar. Canlılardaki gerginlik fazlalaştığı için, tartışan insanları, kavga eden hayvanları, trafik kazalarını daha sık görürüz. Doğum oranları ve kaza riski artar. Bunlar tamamen doğaldır. Çünkü Dolunay zamanı, depolama zamanının son safhasıdır. Biriken her şey, son damladadır. Bu aşamadan sonra, o taşan enerjiyi boşaltmak gerekir. Ancak Yay Dolunay’ı doğası gereği bu taşmayı bile pozitif halde yapmaya, gidene bile iyi tarafından bakmaya meğillidir.

Tıpkı fiziksel süreçte olduğu gibi, tıpkı duygusal süreçte olduğu gibi, madde dünyada da Dolunay sürecinde, tamamlanmamış her ne varsa, tamamlayıp bitirmek, gitmesi gereken yere göndermek gerekir.

Dolunay zamanı evde biriken çöpleri temizleyip, çöp tenekesini boşaltmaya benzer. Hayata dair bu temada ne kadar konunuz varsa, bu dönemde ilgilenebilirsiniz. Özellikle bu Dolunay’da bunu çok daha rahat, kendi rızanız ile yapabilirsiniz. Yay bırakmayı bile, canının yanmasını bile neşeli hale getirmeye çalışabilir çünkü.

Yay Burcunda Dolunay, olan bitene en iyimser taraftan bakmak, umudunu kaybetmemek, büyümek, gelişmek, öğrenmek, daha fazlasını merak etmek, inanmak, seyahat etmek ve tüm bu deneyimlerini bir başkasına aktarmak ister.

Yay Burcunda Dolunay – 14 Haziran 2022

Gelelim bizim güncel Dolunayımıza…

Değişik Dolunay dostlarım. Genel anlamda Yay Burcunda Dolunay’ları severim. Neden? Çünkü siler süpürürken bile kendine güzel sebepler bulur insan. Yay’ın genel eğilimidir afedersiniz bokunu çıkarmak. Kızacak, alınacak bir şey yok. Aslında Yay yaparsa, iyi yapar, çok yapar, köpürtür diyorum. Dolayısı ile bubble’ı fazla.

Ay’ın 3. evde yani iletişim ile alakalı bir evde olması tam da Merkür İkizler 0 derece (aneretik) iken spekülasyonu, yani bire bin katmayı sever. Her duyduğunuza gördüğünüze inanmayın efendim, uyarısıdır bu.

Çok severek takip ettiğim yabancı bir Astrolog var. Meşhurlardan değil, boşuna kafanız karışmasın. Fakat bu Dolunaya “Fata Morgana” adını koymuş. Bayıldım! Ne yalan söyleyeyim; paylaşmasam olmazdı. Ben de severim bir fenomene bağlamayı, bilirsiniz. Fakat yakıştırmalarımın hiç biri bunun üzerine çıkmamıştı.

Nedir Fata Morgana?

Onunla başlayalım. Bir Fata Morgana, ufkun hemen üzerinde dar bir bantta görülebilen karmaşık bir üstün serap şeklidir, diyor Wikipedia. Aslen görülen optik yanılgılara verilen addır. Oluşma sebebi gerçek fiziktir (Satürn Kova). Havada değişen kırılma indisi farkından olur. Fakat görüntüsü gerçek bir yanılgıdır. (Neptünlü Satürn) Mitolojik bir hikayesi de var. Merak eden araştırsın derim. Kafanız açılır.

Fata Morgana, denizde, kutup bölgelerinde veya çöllerde görülen, ufkun hemen üzerinde bir seraptır. Serap, tekneler, adalar ve kıyı şeridi dahil olmak üzere herhangi bir uzak nesneyi içerebilir. Optik fenomen, ışık ışınları, normal katmanlarından ters çevrilmiş farklı sıcaklıklardaki hava katmanlarından geçerken büküldükleri için oluşur. Normalde, hava yüzeye daha yakın ve daha yukarıda daha soğuktur – ancak istisnai durumlarda, sıcak hava tabakası soğuk hava tabakasının üzerindedir – ve bu, bir Fata Morgana’nın meydana geldiği zamandır.

Fata Morgana ve diğer optik yanılsamalar, gerçeklik kavramını gerçekten sorgulamamıza neden olur. Gözümüzle gerçektir ama gerçekte Yay Burcunda Dolunay 2022gerçek olamaz. İşte size bir Fata Morgana;

İnanılması zor ama gerçek. Gerçek ama aslında gerçek değil 🙂

Ters çevrilmiş bir teknenin veya sahil şeridinin yansıması %100 gerçek olan duyusal bilgilere dayanır – sadece olmaması gereken bir yerde görünmesidir. Eğer bilmesek tankerin uçamayacağını, gözümüzle gördüğümüzü beynimize asla inandıramayız.

Yay’ın dünyası da böyledir. Gözle görmek istediğini gerçek sanar. Neptün de benzer çalışır. Hayallerini gerçek yapar. Yapar gerçekten. O yüzden yönettiği Balık burcu   hayal edebildiği her şeyi hayatında gerçek kılar.

Neptün’dür, Balık’tır, sevdiğim semboller değildir. Benim koca Kova burçlu Merkür’üm ve kafam almaz. Ancak ne Neptün, ne de Balık burcu rastgele orada değildir. Evren, o kadar karmaşık bir geometriye ve birbirine bağlılığa sahiptir ki; Merkür zihnimizle veya çerçevelendirmek isteyen Satürnümüzle anlamlandırmak zordur. İnsanın “aklı” her şeyi almaz. Yaradılışı böyle. Allah’ı hiç görmedik, hissetmedik ama çoğumuz bir yaratıcının olduğuna inanırız. Enerji kavramını yıllarca bizim Fizik bilimimiz gerçek dünyada bir formülden ötesine anlamlandıramamıştı. Yeni yeni en küçük parçamızın o olduğunu biliyoruz.

Merkür zihnimiz Dünya fiziğine göre tasarlanmıştır ve yalnızca Dünya fiziğinin doğrudan yansıması olan bilgileri çözebilir. İşte bu yüzden sıcak havanın üzerine soğuk hava geldiğinde seraplar görmüyoruz, çünkü bu bizim günlük gerçekliğimiz.

Neptün, ‘mantık’ yani Merkür’ü kullanarak artık cevap bulamadığımızda vurur!

İşler artık anlamsızlaştığında, sıkışıp kaldığımızda, bir Neptün müdahalesine ihtiyacımız vardır. Kabul etsek de etmesek de; gerçekliğin dışında da bir gerçek var!

Neptün öncelikle rüyalar ve sezgiler yoluyla çalışır. Rüya gördüğümüzde, görünüşte alakasız bilgiler, geçmişimizden gelen zihinsel veya duygusal izler, bir Fata Morgana’daki gibi yeniden düzenlenir ve bize bilgiyi işlememize ve uyanık durumda bulamadığımız çözümleri bulmamıza yardımcı olan ince bağlantıları gösterir.

Bu Dolunay bize, bir gerçeklik olduğunda bir yanılsamasının da olabileceğini, bir yanılsamanın içinde çok büyük bir gerçeklik olabileceğini öğretiyor. 

Siz bunu şimdi hayatınıza monte edin. Gerçek dediğinizde hiç mi illüzyon olma ihtimali yok?

Uçan gemi, gerçekten uçabilir mi?

Yaktım di mi yine kafaları?

E benim de öğretme ve içselleştirme yöntemim bu dostlarım.

Belli ki; bazı soruların cevapsız kaldığı bir andayız. Ve bize ne yazık ki; artık yardım edecek tek gezegen var; Neptün! Yeni bir yaklaşıma, biraz hayal kurmaya, mantığımızın kabul edemeyeceği bir gerçekliğin de olma ihtimaline ihtiyacımız var! Bunun için de Yay gibi seve seve yakacağız gemileri! Ve mantığımızın almadığı işaretleri takip edeceğiz.

Venüs, Uranüs ve Boğa’daki Kuzey Düğümü’nün kavuşumu bize, kalbimizi onurlandırdığımızda, tüm evrenin bunu gerçekleştirmek için işbirliği yaptığını hatırlatır. Tıpkı Paolo Cohelo’nun Simyacı’sında olduğu gibi, kalbimiz tek gerçek pusulamızdır!

Yetersizlik hissi; Neptün’ün klasiklerindendir. Balık burcunun büyük bir servetle doğup anlayamaması bundandır. Kendisindeki mucizeyi bile yetersiz bulur. Ne sizde, ne de isteklerinizde, ihtiyaçlarınız ve arzularınızda yanlış bir şey yok! YOK! Bunları gerçekleştiremeyecek bir yetersizliğiniz de yok! Her “can” bu dünyaya bir sebeple gelir. Hayallerinizi “henüz” başaramamış olmanızın tek nedeni kendinizdeki mucizeyi keşfedememiş olmanızdır. 

Kalbiniz temiz, vicdanınız rahat olsun! O geminin uçmaması için hiç bir sebep yok!

E, öperim artık gözlerinizden!

Kolektife hiç dokunmuyorum. Sosyal medyada biraz dokundurdum.

Ancak son bir ricam var. Beni takip edip, sevdiğinizi biliyorum ama ben de uçamıyorum. 🙁 İçselleştirdiğiniz her yazımı, postumu, hikayemi paylaşırsanız belki uçarım.

Teşekkürler!

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
24 Şubat Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonu
Yeni ay ve Güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Balık burcundaki Ay’ın duygusal...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir