19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması

Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması

19 Kasım 2021 12:02’de Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması gerçekleşecek. 19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması 3 saat 28 dakika 24 saniye sürecek.

Tutulma, Kısmi Ay Tutulması olacak. Yılın sondan bir önceki “İkizler- Yay” aksında olmayan tek tutulması. Saros 126 serisinden. Bu, 1440’tan bu yana en uzun ve 2669’a kadar en uzun Kısmi Ay Tutulması olacak. Wouw! Ancak sonrasında yaklaşan Kasım 2022 Ay Tutulması da dahil olmak üzere bir çok tutulma, 3 saat 30 dakikaya yakın, uzun bir şemsiye teması süresine sahip olacak.

2021 yılındaki Ay ve Güneş Tutulmaları takvimi aşağıdaki şekilde.

Boğa Burcunda Parçalı Ay Tutulması Ne Zaman Gerçekleşecek?

Tutulmanın öncesinde 11:57’de Boğa Burcunda Dolunay’ı deneyimliyor olacağız.

Boğa Burcundaki Ay, kendine yeterli olmak, kendine ait olanları korumak, dünyevi konularda huzurlu ve güvende hissetmek ister. Boğa’daki Ay’ın ayakları yere basar. Basamazsa inatlaşır veya duygu-durumundaki eksiklerini fazla yemek yemek, fazla uyumak gibi diğer duyu tatminleri ile tamamlamaya çalışır. Dünyada aşırılaşır yani. Yavaşlar insan. Daha temkinli, daha ağır ama hedefe odaklı ilerler. İçine attıkları sesini kısar, konuşamadıkları boğazını ağrıtır. Garip bir şekilde tiroid bezleri yorulur, vücut boğaz enfeksiyonlarına açık hale gelir.

Ay Tutulması Neden Önemli?

Tutulmalar çok önemlidir! Her Astrolog bunu söyler. “Neden?”

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir.

“Tamam” deyip geçme bir dön düşün. Karma ne demek? Karma; etki demek, tepki demek. İyi ve kötü demek değil!

Bir sonuç… Daha önce ektiğimiz bir tohumun bize dönüşü. Sen süper bir şey ektin, problem yok. Karma dönüşünde sana elma gelir, armut gelir, ne ektiysen o gelir. E kötü bir şey ektin; ne biliyim ben; ısırgan otu… Büyüyünce kaşınacaksın tabii. Vardır tabii faydası onun da her emek gibi ama…kaşındıracak işte.

Tutulmalarda şöyle bir kural vardır. Sürdüğü her 1 saat için 1 ay gibi. Tutulma 30 dk ise örneğin, etkisi 15 gün sürecektir. 3 saat 28 dakikalık bir Tutulma bu. 3 Ay ve artı 15 günlük bir etkiden bahsediyoruz yani. Yani önümüzdeki 3,5 ay bu tutulmanın etkilerini deneyimleyeceğiz demektir. Muazzam süre!

Şimdi sana kocaman bir gerçek sunacağım. Saros 126 Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması daha önce ne zaman oldu biliyor musun? 

Olmadı!

Saros Serisinde bunun aynısı bir Tutulma yok. Bu ilk! Kısmen bir benzeri, yani bu serinin kendisinden önce geleni, 9 Kasım 2003’te gerçekleşmiş. Ancak o kendi serisinin son “Tam” Tutulmasıydı. Bu seride, bu hafta deneyimleyeceğimize tıpatıp benzer ve projeksiyon alınabilecek bir tutulma yok. Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması, kendisinden sonra aynı Saros serisinde yer alacak sonraki 18 adet Kısmi Tutulmanın ilki, öncüsü.

Değişik değil mi?

Daha da değişiği bu tutulma hiç bir şeye projeksiyon yapmayacak. Yeni, tek, emsalsiz.

E o zaman bu hangi Karma? Neyin bedelini ödeyeceğim veya neyin bedeline hazırlık yapacağım?

* Sadece 16 Mayıs 2022’deki Tutulma, bu tutulmadan kendine pay alacaktır.

19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması ‘nın Etkileri Neler Olabilir?

19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması

Önce Tutulma haritası ne alem bir yazayım.

  • Tutulma 5-11. ev aksında.
  • Tutulmanın yükseleni Oğlak burcu.
  • Tutulma haritasının yöneticisi Satürn Kova burcunda 1. evde. Uranüs’e vurgulu (Uranüs Boğa Burcunda)
  • Uranüs, 12. ev hattında bulunan Venüs Oğlak ile de bağlantılı
  • Kuzey Ay Düğümlü bir tutulma.
  • Kuzey Ay Düğümü, Jüpiter Kova vurgulu
  • Güney Ay Düğümü hattında ise, Güneş, Merkür, MC, Mars birlikteliği çarpıcı

Tutulma yazılarıma, herhangi birine dönüp bakarsanız, geçmişteki kuşaktan örneğini incelediğimi, ona ait benzer projeksiyonları haritada aradığımı görürsünüz. Astroloji ön görü kabiliyetini, aslında, geçmiş data birikiminden sağlar. Şimdi elimde projeksiyon yapacağım bir seri olmadığına göre benim naçizane kabiliyetime kalmış vaziyetteyiz. Her zaman benim filtremden ve kapasitemden geçiyoruz elbette. Fakat bu sefer bir data kaynağımız yok.

Hadi Bismillah Yase. 🙂

Öncelikle bu tutulma geleceği hedef alan bir tutulma. Yani bu tutulma ve beraberindeki ana etkili 3,5 ay geleceğimizi şekillendirecek bir takım olayları önümüze koyacaktır. Acıklı tarafı ise; geçmişle bağlantısının çok köklü, yaralı, sıkışık bir yaşanmışlık biriktirmiş olması. Özellikle dişi tarafımızın, erkek de olsak, o acıyan, düşünen, empati yapan, ağlayan, yaralanan tarafımızın taşıdıkları ve yüklendikleri ile alakalı. İç dünyamızda uzuuuun zamandır biriken bir çıban. İrin… Taşkın… Öfkenin, belki nefretin ve belki çokça sevginin. Değişen dönüşen, yola devam eden ama acımaya devam eden bir parçanın gelecek için koparılması kopması. Fıtratımızı, belki bir dönemimizi, pişmanlıklarımızı, emeklerimizi, boşa gidenlerimizi, değerli sandıklarımızı, atmaya kıyamadıklarımızı, bir söksek rahatlayacaklarımızı, herkesten sakladıklarımızı, en gizli sırlarımızı, suçlarımızı, kabahatlerimizi, çektiğimiz cezaları, sadece bizim duyduğunuz sesleri, yüzleşmek istemediğimiz her şeyi…düşünsenize hepsinin son damlasındayız.

Akrepli Güney Ay düğümü hattı, Rumi’nin de dediği gibi; içinden ruh akan kanlı nehirler gibidir bu hat. Geride bırakılacak olan hat da budur. İçinden geçtiğin, ve senin içinde kana bulanmış vaziyette akan, ruhunun en kanayan ve yorgun ve en dertli nehirleri… İşte bunlardan çıkmak üzereyiz. Gelecek 3,5 ay işte bu nehirler kurusun, artık tekrar yüzümüz gülsün diye. Ancak yöntemi de pek hoş diyemem…

Olacak olan her şey, yeniden “gerçek” yaşanan dünyaya dönmemiz için. Kanlı ruh nehirlerimiz kurusun diye. Fakat nasıl?

Boğa’nın istediği, işaret ettiği tarafa gideceksek, dengeli, güvenli, konforlu, ayakları yere basan bir yer arama niyetindeyiz demektir. Gelecek de bu niyete binaen bir kurgu oluşturmak üzere. Ve fakat bunu yapma şekli zorlu.

Tutulma hattı ile diyaloğu olan Plüton, yakıcı, yıkıcı ve sonunda dönüştürücü bir gezegendir. Ahh biliyorum. Duyar gibiyim seni. “Daha ne kadar canım yanacak, nereye dönüşeceğim?” der gibisin. Ben de böyle diyorum. Daha fazla acıyasım, mücadele edesim veya içime atasım yok. Zira içimde atılacak bir yer kalmadı. Ancak belli ki o sürekli; “ya en kötüsü başıma gelirse” korkusunu yenmenin de tek yolu o en kötüsüne yürüme hali galiba. Yanmadan toprak, çanak çömlek olmuyor.

Kendimizin şeytanları ile dolu kendi zindanımızdan, asla olacağına inanmadığımız, ihtimal vermediğimiz hayalde kalmış, umudu kesilmiş güzel günlerimize geçiş zamanı. 

Herkes dört bir koldan “Algol” deyip durmakta. Geleneksel Astrologlar bu sabit yıldızları seviyor. Dikkate alıyor. Çokça pekçe saygı duyduklarım var. Ben kendim, bu tarz incelemeleri sona koyarım. Hatta çoğu incelemede gerek kalmadıkça incelemem. Algol; Mitoloji’deki Medusa’nın gözyaşları… 26 derece Boğa Burcunda yer alan Sabit yıldız. Genel intibası kötücül. Daha çok kendi kötülüğümüz ile yüzleşip, onun kafasını koparmakla ilgili. Daha detaya girmem. Tek bildiğim o en güzele giden yolda iki seçeneğin var; ya “ondan” korkup yine taş olacaksın, atıl yerindekalacaksın, ya da bu sefer gözlerine bakmayacaksın iblisin, “sonunu biliyorum en fazla yine beceremem” deyip, bir cesaret kafasını keseceksin! Kafandaki yılanlardan kurtulacaksın!

Unutmaman gereken tek bir şey var dostum; sen bu dönemin benzerini daha önce hiç yaşamadın. Sen bu kapıya hiç bu kadar yaklaşmadın. İşte  yaşadığın bu acıları yaşama diye kaçtın. Ama yine de oldu. Yeniden başlayalım mı?

Açgözlülük de zehirlidir.

Başlayacağız merak etme. Yeniden doğacak Güneş Telatabilerin tepelerine. Ancak biraz ısınmaya başlayınca sakın açgözlülük etme. Zamanında yetinemediklerine, sonradan nasıl muhtaç kaldığını unutma. İhtiyaçlarının gerçekliğini kontrol et. Fazlasını isteme. Yeteni al önce. Zamanı gelince daha fazlası da olacaktır.

Alıştığın, sahiplendiğin, bildiğin ve içinde kirlendiğin yerden çıkmak üzeresin…

Ciddi bir maddi kriz teması var. Global etkileri yazarken bilahare belirteceğim. Ancak bireysel olarak hepimizin ayaklarının yere basması lazım. Paranı tutarsan çok iyi olur. Fıtratım boyu para tavsiyesi verdiğimi hatırlamam. Nadirdir. Şimdi veriyorum. Sakın paranı harcama. Kıyafet alma mesela. İkinci montu alma. Eskileri giy. Bir şey almak istediğinde 10 gün bekle. 10 gün sonra hala almak veya hala o yatırımı yapmak istiyorsan yap. Çok ciddi yatırımların varsa, maddi gücün çoksa dikkat et. Adım atarken mümkünse bir finansal danışmanın ve naçizane bir Astroloğun olsun. Bak; ben böyle şeyler söylemem. Dikkate alın.

Hayattan yeniden tat alabilmenin yolculuğuna çıkıyoruz. İnanmıyor olabilirsin. Ben bile inanmıyorum artık… Ama harita okuyan biri olarak vazgeçemiyorum da. Umudum var. Senin de olsun.

Boğa Burcunda Kısmi Ay Tutulması’nın Global Etkileri

Burada delicesine öngörüm var… Fakat sevmiyorum; okuyorsan biliyorsun, ruhuma yapışıyor sonra bu öngörüler. Mecbur yapacağım… Yazmadı diyecekler sonra…

Bunu her Astrolog yazacak, yazmak zorunda… Kıtlık başlıyor! Ne kadar tutumlu olursan, ne kadar geri dönüşüm yaparsan, geri dönüşüme destek veren, bu yolda ürünler sunan markalara destek olursan o kadar faydan olur hem kendine, hem de bırakacağın dünyaya, çocuklarına…

Kuponum; 2022-2023 döneminde global paraya geçileceği. Herkesin aynı para birimini kullanmaya başlayacağı şeklinde. Bunun için ilk adımları veya sinyalleri diyeyim, görmeye başlarız. Birileri böyle şeyler konuşmaya başlar. Bildiğimizden başka ekonomik sistemler görmeye başlayacağız.

Tabi ki Deprem, yanardağ patlaması, sel, doğal afetler bekliyorum. Çünkü bu bir süper dolunay sayılır ve bu kadar yakınlaşmalarda mutlaka ki doğal olaylar tetikleniyor. Çünkü çok fazla enerji tetikleniyor. Yine maden kazaları, yer altı çökmeleri vb. Avrupa’nın batısı ve Afrika’nın kuzeybatısı, Atlas okyanusu, Güney ve Orta Amerika tabi ki ana arter doğal afet hattı. Tutulmanın birebir etkilendiği yerler burası. Bu bölgelerde 6 ve üzeri depremler, yanardağ patlamaları vb daha yüksek şiddette doğal afetler meydana gelebilir. En uzun etki bölgesi Venezuella, Kolombiya, Brezilya, Peru, Arjantin hattı en tehlikeli hat. Sadece depremler değil, bir çok ani gelişemeler, asla beklenmeyenler, darbe, devrim savaş, ateşli hastalık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Türkiye de maalesef, bu sefer deprem hattına maruz kalabilir.

Zaten ben bugün bu yazıyı yazarken bir deprem oldu. Orta ve yükseğe meyleden deprem beklenebilir. Özellikle İstanbul, Adana, Mardin, Mersin, Hatay dikkat çekiyor. Doğu Anadolu fay hattında dikkatli olmakta fayda var. Etna yeniden hareketlenebilir. Bu hareketlilik de bizim deprem alanlarımızı etkileyebilir.

Ses tellerine yapışan, boğazda nodül oluşturan veya direk boğaz hattına oynayan ateşli virüsler, hayvandan bulaşan yeni bir salgın söz konusu olabilir. Artık buna çok şaşırma olur mu. Üzülme de. Bulacağız bir yolunu. Virüslerin dönemi diyelim…

Genel bir çekişme haritası var. Dolayısı ile kini nefreti geçmişe dayanan ülkeler arasında siyasi gerilim olur. Savaş belki olur. Orada değişken çok.

Toprak altı kökü olan zirai ürünler zarar görebilir. Patates, turp , havuç vb. Özellikle ülkemizde ciddi anlamda, tarımsal ürünlerde pahalılaşma yaşanabilir.

Türkiye’de ve dünyada fark etmez, artık gücünü kötüye kullanan birilerinin suikasti söz konusu olabilir. Ne de olsa Medusa sonunda kafası kesilen bir güç.

Kadın cinayetleri diyeceğim ve aslında kadınların ayaklanması… Ancak heralde öngörü bile sayılmayacak.

Terör önemli bir konu. Yukarıda doğal afet hattı olarak saydığım tüm bölgeler bu terör konularına maruz kalabilir.

Bazı yer altı şehirlerimizde sıkıntılar, yeni arkeolojik bulgular söz konusu olabilir. Yerebatan sarnıcııııı, Yerebatan sarnıcıııı… Bilemiyorum.

Son olarak Sabit burçlar (yükselenler de tabi ki);  öncelikle Boğa, Akrep, Kova ve Aslan, sonra Oğlak burçları, sonra haritalarında 25-29 derece Boğa burcunda gezegen yerleşimi olanlar, tutulmadan en çok etkilenecek olan sizlersiniz. Daha önce böyle bir dönem yaşamadınız.

Her şey hayrımıza olsun!

Öperim tabi ki 1600 karaktere sığmaz taşan yazımı okuyan her bir gözden.

Yase.

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
İkizler Burcu Yıllık Burç Yorumu – 2021
2021 yılında Ay Düğümleri İkizler- Yay Aksına geçti. Kuzey Ay Düğümü dediğimiz...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir