5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay

5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay
adsense

5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay, 4 Kasım’ı 5 Kasım’a bağlayan gece 00:15’te gerçekleşiyor. Yılın en önemli Yeni Ay’larından biri… Sadece içsel süreçlerimizdeki arayışlara cevap vermiyor, aynı zamanda kolektifte de lokomotif değişikliklere sebep oluyor…

Sadece ilgililer için; aşağıdaki konumları öncelikle inceliyorum ve eşit ev sistemi kullanıyorum.

  • Dolunay haritasının yükseleni Aslan Burcu
  • Ay ve Güneş, temasta bulundukları Mars ve Merkür’le beraber haritanın 3. evinde Akrep Burcunda yer alıyorlar.
  • Harita yöneticisi konumundaki Güneş, Yeni Ay’ın baş rollerinden biri olduğu için, Yeni Ay’ın enerjisine güç katıyor.
  • Mars Akrep burcunda ilerliyor, Merkür ise aneritik olarak Terazi’de bulunuyor. Yeni Ay’ın hemen ertesi günü Merkür de Akrep burcuna ilerliyor olacak.
  • Uranüs, Yeni Ay konumuna tam karşıt konumda. Bence müthiş önemlidir! Alçalan, Yükselen, Uranüs ve Yeni Ay konumu üzerinde kocaman bir kare var.
  • Satürn ise, içe atılan hiç bir konuyu desteklemiyor gibi Mars’a düşman.

5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay hangi enerjileri taşıyor?

Kol kırılır yen içinde kalırcılar, sahnede müthiş performans sergileyip; eve gelince en tenha kısmında yastık elde ağlayanlar… Arkadaşı ile kahve içip, çıkarken köşeden yolda ağlamak için mendil alanlar… Pür gülücük ve sopa yutmuşçasına dik duruşlar…Özellikle sizleri alayım ben bu yazıya.

Şov çok güzeldi. İyi de oynadınız, oynadım, oynadık yalan yok. Burnumuz da düştü zaten, eğilip almadık, bir uzuv da eksik, şahane… Ama oyun bitti.

Uzun süreli diyaloglar var. Çok içsel çok derinde. Savaşlar var. Yine çok içsel, çok derinde. Bir yerde ölmüşüz ama yaşam taklidinde elde mendil halayın başındayız.

Bugün, bu yazıyı yazma hazırlığı ve Akrep enerjisini, ve tabi ki; 5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay haritasının enerjisini doğru aktarma hazırlığı yaparken, en çok “çaresizlik” kelimesine takıldım. Akrep’in en son noktada hissettiği budur çünkü. Ölüme giden yolculuktan önce, Akrep kimseyi sokmamıştır. Özellikle kuytuda, karanlıkta, çok da diğerlerinin takılmayacığı yerlerde, genelde kendi iledir zaten. Taşı kaldırmazsanız dünyasına giremeyeceğiniz gibi, tehdit etmediğiniz sürece zehir sırasına da giremezsiniz. Akrep, öldürücü bir gücü taşımanın sembolü olmasının yanı sıra, aktif tehdit unsuru olmadığı sürece aslında o zehri taşıyanın kendisidir. Etrafında bir çember oluşturup, ateşin içine attığınızda da, zahmet etmenize gerek kalmaz; kendisini öldürür. Çaresizdir çünkü.

Ya çok zehirli bir şey taşıdığının bilincinde, çok güçlü hisseder ya da zamanı gelmiş ve çaresizdir. Ölmek ve tekrar dirilmek, seks, metamorfoz, dönüşüm gibi tanımların kendisinde olmasının sebebi de budur. Gördüğümüzün altındadır Akrep. Her zaman görebildiğimiz değildir. Ayna değil, sırrıdır. Arkadaki yüzüdür.

Velhasıl, ben bir şeye takıldım mı, takılırım. Takip edenlerin malumatındadır, benim de Ay’ım Akrep çünkü. “Çaresizlik” arayışında bir yazıya rastladım. Bir kısmını da Instagram hesabımda alıntıladım. Şöyle diyor yazar Afra Gasgar;

Zannediyorum her insanın hayatında muhakkak bir kez yüz yüze kaldığı histir çaresizlik. Eli kolu bağlılık ama sağa sola dönüp, feryat figan edip karşılık bulamamanın ötesinde sanki bir karabasanın boğazına çökmesinden ötürü ses kısılması hali. Fakat kimileri için bir yerden sonra hep aynı nokta- dönüp dolaşıp gelinen değil de o yerde kıpırtısız çakılı kalarak anlamanın ve anlatmanın beyhudeliğinin bilinciyle sessizce durulan. Bekleyerek ancak iyi hiçbir şeyi beklemeksizin. Çünkü yeryüzündeyiz ve bunun çaresi yok.

Kendisinin son cümlesi de Samuel Beckett’ten.

“İşte bu!” dedim yazıyı okuyunca. İşte tam da buradayız. Kıpırtısız çakılı kalarak anlamanın ve anlatmanın beyhudeliğinin bilinciyle sessizce durulan, bekleyerek, bir mucizeye sarılmış, kalan tek umudu kaybetmenin korkusunda ancak iyi hiçbir şeyi beklemeksizin. Bulunduğumuz yer, Akrep Burcunda Yeni Ay yaşanmadan, durduğumuz yer tam da burası.

Ağzına sağlık Afra. Nefis kadınmışsın. Yazısının tamamını, okumak isteyenler için buraya bırakıyorum. Toplamda 3dk. okuma süresi var.

Akrep Burcunda Yeni Ayın Burçlara Etkileri Nelerdir?

Belli ki; kolektif an; herkesin içinde derin diyaloglar, aksiyonlar aldığı ama bir türlü harekete geçemediği bir yerde. Harekette olanların bile belki tam da karşılığını alamadığı… İşte o sıkışmışlık hissinden geldim buralara… ve taaa çaresizliğe. Herkesin sıkıştığı bir diyaloğu olduğunu farkettim kendi içinde, kendiyle. En yakınına bile tam cümlesi ile ifade edemediği… Çünkü Akrep ayna değil, sırrıdır.

Herkese güldüğü, artık derdini bile anlatmaya tenezzül etmediği, dünyanın kendini anlayamacağına kesin kanaat getirdiği bir bilinçte.

Sıkıştığımız o yerden, sırdan çıkmak için çok güçlü duyguların gelmesini bekledik. Belki aylardır, belki yıllardır, belki on yıllardır bekleyeniniz var. Bu Yeni Ay, bir mucize yaratmaz. Uranüs karşıtlığında. Mucize karşı zaten. Ancak çok büyük dönüşüm gücü yaratır. Birileri ölür, belki siz ölürsünüz ama sonunda olması gereken olur. Üzgünüm, siz de biliyorsunuz; her şeyi kontrol edemeyiz.

Evren şimdi, yeniden “tutkulu” ve “özgür” hissetmek için bir kez daha konfor alanımızın dışına çıkmamızı istiyor. Bunun içinde vereceği mucize değil bazı şaşırtıcı işaretler. Hani bir an gelir “hııı” dersiniz, o anlar. Bir şey olmadan, olsa güzel olacağını bilme hali.

Eskiden bana olurdu mesela… Bir kapıdan geçerken bir gün oraya bir şekilde tekrar adım atacağım duygusu. İyi hissettirirdi. Kadıköy Anadolu Lisesi mezunuyum. Çocukken annem babamla Rexx sinemasına giderdik. Araba ile evimize dönerken hep Kadıköy Anadolu Lisesinin önünden geçerdik. Okulun bulunduğu sağ şerit boyunca çokça başka bina olmasına rağmen, oraya takılırdı hep gözlerim. İçimde bir his olurdu. Sonra o okuldan mezun oldum. Hayatımın de en güzel yılları o okulda geçti. Üstelik o okulu tercih etme sebebim de kendim değil başka bir arkadaşım oldu.

Demem o ki; işaretlere çokça dikkat etmemiz, kalbimizin, hatta derinde bir yerde üst bilincimizin işaretlerine çok dikkat etmek gerekiyor önümüzdeki iki hafta. İlerleyen zamanda bir tutulma dönemine gireceğiz. Bu işaretler, anahtarlar bizim yeni kapılarımızı açacak.

5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay ‘ın Burçlara Etkisi

Hayatı bilirsiniz… Siz de benim gibi yaşıyorsunuz. Bazı zamanlar vardır, denizin üstünde ayağımızda sörf tahtası dalgalarla dans ederiz. Çok güçlüyüzdür. Yaptığımız şey müthiş keyif verir ve asla düşmeyecek gibi hissederiz. Ve sonra çok büyük bir dalga gelir, sağanak bir rüzgar eser hem bizi hem de boardumuzu tepetaklak eder. Hiç bozulmayacağını sandığımız o düzen bozulur. Artık denizin dibinde, o kocaman dalganın içinde, ağzımız burnumuz su ve denizin dibindeki kumlarla dolu, çakıl taşlarına çarparak yeniden su yüzüne çıkmaya çalışırız. “Sıçarım sörfüne” deriz. Dualar ederiz. “Allah’ın suyun üzerine çıksam yeter, bir daha sörf yapmayacağım.” deriz. Sonra bir şekilde su yüzüne çıkarız. Sonra sörf yaparız veya korkar bir daha tahtanın yanına bile yanaşmayız. Bazıları denize bile girmez… Hayat böyle bir döngüdür.

Siz bu döngünün neresindesiniz bilmiyorum ama yaşadığımız dünyanın ve kolektif enerjinin şu an dipte nefes almaya çalıştığı kesin.

Bu süreçte;

✨Harekete geçmeye hazır olun. Çünkü planlar anlamsız olacak ve her şeyi kontrol edemeyeceğiz. Sağ duyu çok kıymetli olacak.

✨ Tepkilerinize dikkat edin. Yorgan yakmak şartsa bile sebebini bir pireye bağlamayın. Karşı tarafın da en az sizin kadar hayatını devam ettirmeye ihtiyacı olacak.

✨ Hem gücü hem de güçsüzlüğü kabul edin. En büyük otoritelerin bile tarihte sonu malum. Tarih de tekerrür.

✨Akrep stratejik bir varoluştur. Kendi gibi strateji ister. Sakin, derinden hareket edin ama “çaresiz” hissetmeyin. Zaten Yeni Ay ile beraber bu duygu kaybolacaktır.

✨ Konfor alanınızın dışına çıkmak zorunda kalacağınızı bilin. Önceden uyarıyorum. Ayaklarımızın altındaki o halı kayacak.

✨ En kıymetlisi, daha önce sörf yaptığınızı, bu denizde yüzdüğünüzü unutmayın.

ve canım dostlarım, var oluşu ilk siz sorgulamıyorsunuz. Aristo’dan Descartes’e , Lock’dan Kant’a herkes bu hayatı sorguladı. Nefes aldığımız sürece umut oradadır.

Yeni Ay’dan en çok hangi burçlar etkilenir?

Tabi ki öncelikliler sahnedekiler; Sabit burçların tamamı! Akrep, Boğa, Aslan, Kova. Hayat zaten en çok sizi zorluyordu 2018’den beri. Tabi ki; en çok siz dönüşeceksiniz.

Tüm Hava Grupları çok kıymetli. Tavsiyem bu grup mensuplarının Yıllık Burç Yorumlarını tekrar okuyup hatırlamaları. Yıl boyu yazdım bunu. Yılın sonuna geliyoruz ama tutulmalar da kapıda. Bir göz atın derim.

Kuponumu ise sürdürüyorum. Geçen Dolunay’da yaptığım kupon malumunuz. Sesli yazamadığım hani. Bu kuponun 2022 yılına kadar süresi var.

Basit bir kuponum daha var. Kolektifte ne göreceğiz derseniz; yapıcılar ve yıkıcıların karşıtlığını, sakin havalar ve fırtınalar, statüko ve krizlerin karşıtlığını, seks, cinsellik ve tabuların karşıtlığını ve tabi ki doğa olaylarını…Deprem enerjisi var. Etiyopya’yı içine alan Kızıl Denizinden ilerleyen fay hattında beklerim. Kanada ve Etiyopya işaret ülkelerim.

Son olarak dostlarım kalbimden sevgi ile selamlarım. Akrepler de canımdır. Müthiş kayırırım Zodyaklı kabilesinde. Çaresiz hisseden, sıkışan, korkan, umut arayan herkesin ve bu yazıyı buraya kadar okuyan herkesin, öperin gözlerinden!

 

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Yengeç Burcunda Yeni Ay ve 13 Temmuz Güneş Tutulması
Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir