Koç Burcunda Dolunay 2021 – 20 Ekim 2021

Koç Burcunda Dolunay 2021

Koç Burcunda Dolunay 2021 Ne Zaman Gerçekleşiyor?

2o Ekim Çarşamba günü Türkiye saati ile 17:57’de Koç Burcunda Dolunay 2021 gerçekleşiyor. Almanağa göre Avcı Dolunayı veya Kanlı Dolunay olarak da adlandırılan Dolunay, hasattan hemen sonra yaprakların düşmesi ve geyiklerin şişmanlaması ile avlanma zamanının geldiğinin göstergesidir. Terimin ilk kullanımı 1710 yılı.

  • Dolunay haritasının yükseleni  Koç Burcu 
  • Ay Koç Burcunda 1. evde ve Güneş Terazi burcunda 7. evde (1-7. ev aksı)
  • Harita yöneticisi konumundaki Mars, Güneş ve Şans noktası ile kavuşum halinde.
  • Plüton, Dolunay oyuncularına T- Kare açılanmış vaziyette. Gücü kontrol etme, çekiştirme derdinde.
  • Jüpiter de oyunda. Desteğini esirgemiyor.

Koç Burcunda Ay, duygusal olarak ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret gerektiren konulara gözü kara bir şekilde atlamak ve hareketli olmak ister. Bu burcun kendisi gibi Yeni Ay’ı da baharı getirir. Tersi olarak Dolunay’ı da kışın rehavetini yavaş yavaş üstümüze taşır. Kendimizi daha az enerjik ve daha az tutkulu hissederiz. Bunun bir süreliğine de olsa bir içe kapanma, korkma, korkular ile yüzleşme, irade sorgulama dönemi olduğunu unutmamak gerekir. Gelene kabul vermek zor olacaktır. İnsan kendine acıma, üzülme eğilimine girer. “Neden ben?” en çok sorduğumuz soru haline gelir. Mantık dengelenme, ruh mızıkma, şımarma hakkını kullanmak ister. “Bana ne yaaaaa!” larımız artar.

Koç Burcunda Dolunay 2021 hangi enerjileri taşıyor?

Adı 1700’lerden bu yana “Avcı” ve “Kanlı” olan bir Dolunay’dan bahsediyoruz. O da yazılı metinlerden bildiğimiz. Belki öncesi de var. Ortada bir avcı, bir av ve kan var. Senaryo, şu anki hayatınızda bir şey ifade ediyor mu?

Koç Dolunay’ları genel manada, Ay’ın yani ihtiyacı temsil eden noktanın, temel içgüdünün, Koç Burcunda olması ve Güneş’in, canlı kalmak için gerekli olanın, ruhun Terazi burcunda olması sebebi ile, çekişmeli Dolunay’lardır. Zordur. Bencil hissetmek, kendine ihtiyacı olduğunu anlamak, biricik benliğinin kıymetinde olmak ama aynı zamanda ruhun “bizde”, başkasında kalması, birliktelikte daha büyük kuvvet hissedilmesi zordur. Kişi, temel ihtiyacı ve doğal egosu ile beraberliğin gücü arasında gidip gelir. Seçmeye zorlayan bir Dolunay’dır Koç Dolunayları. Gergindir o yüzden. Yeni bir şeye başlamanın ihtiyacı ile, artık hizmeti “idare etmekten öteye geçemeyen” ilişkiler teste tabi tutulur. 

2021 Koç Dolunayının haritası ise hem bir döngüyü başlattığı için hem de hali hazırda gerileyen ve ileri harekete geçmekte olan gezegenlerin olduğu bir gökyüzünde gerçekleştiği için, her zamankinden biraz daha kanlı. Amacım korku salmak değil dostlarım. Korkulacak da bir şey kalmadı zira. Ölümün bile burnumuzun ucunu sıyırdığı neredeyse iki yıllık süreçten sonra, bana sorarsanız ölmeye bile vaktimiz yok.

Ekim ayında Merkür, Jüpiter, Satürn ve Plüton ileri hareketine geçti. Mars – Güneş kavuşumu ile yeni iki yıllık bir eylem döngüsü başladı. Bu Dolunay’ a da eşlik eden bu döngü aslında dünyada yeniden politikanın, yani gerçek politikanın, doğru sınırların korunması için aslında savaşların başlangıcı. Nasıl sağlığı korumak eylemi olan bir döngü atlattıysak, şimdi de huzurumuzu ve dengemizi korumak eylemi olan bir döngü içindeyiz.

Koç Burcu Dolunayının Burçlara Etkileri Nelerdir?

Hangi burçtan olursak olalım, sağlıklı bir ego ve beraberinde gelen sağlıklı sınırların, hem “ben” hem de “biz” için gerekli olduğu düşüncesindeyim. Öyle ince çizgi ki; biraz yukarı geçerse kişi, sahnede hep yalnız ama bir yandan da hep alkış ihtiyacında kalır.  Biraz aşağı inerse kişi, etrafında çokça kalabalıkla, herkesle iyi ama sahnenin merdivenlerinde hep ” ya beceremezsem” hissi ile kalır. Bir yerde onca destekçi ama içsel bir güvensizlik, diğer yerde koca sahne ama yalandan onca şakşakçı. İşte Terazi Yeni Ayları ve Koç Dolunayları bu ince çizginin tekrar kalibre zamanlarıdır. “Biz”e mi kaymışız, “ben”i mi abartmışız bakma zamanıdır. 

E hal böyle olunca, bu mevsimin bu döneminde pek çok ilişki elenir. Romantik anlamdaki ilişkiler değil işaret ettiğim sadece, içinde “biz” hissettiğimiz her şey. Annem, babam eğer geçiyorsa artık sınırlarını, hayatımın “ben” lobunu onlar bile işgal ediyorsa, sabır köprüleri yakılır.

İçinde “av” hissettiğimiz durumlardan kaçma vaktidir. Yoksa sonu kanlı olacaktır.

Kimin tarafından avlandığımızı, kimin hasatın yapılıp, pusuda bizim şişmanlamamızı, savunmasız hale gelmemizi beklediğini görme zamanıdır.

Ve evet dostlarım, bazen de karnımız doysun diye avlanma zamanıdır.

Koç Burcunda Dolunay 2021, bazılarımız ölür, yeniden doğarız, bazılarımız da öldürür yeniden doyarız. Sonunda yine dengeler bir şekilde kurulur.

Dolunayın Koç Burcuna ve Diğer Burçlara Etkisi

Koç Dolunayı ile beraber hayatlarımız çok hızlanacaktır. Biz atalete düşerken, hayat keskin bir viraja dönecek, bizim yetişmemizi beklemeyecektir. Koç’un gerekliliği ihtiyaçlarımız için, Terazi’nin gerekliliği ise “canlı” kalmamız için şifredir. Koç, ilk olmak, cesaret göstermektir. Bunu yaparken başkasının alanına girmemek, ona saygı duymak, kendi sınırları üzerinden derecesini belirlemek ise Terazi’liktir.

Hayat, amaç ister. Huzur yetmez. Ancak huzursuz da hiç bir amaç oldurulamaz. Bu Dolunay, bir çoğumuza, Sertab Abla’nın da dediği gibi yeni bir aşk, yeni bir iş, yine gülecek bir neden aratacaktır. Yeni bir haber gelecek, yeni bir kader yazılacaktır. Bunlar için gerekli olan şansı Jüpiter, içimize attıklarımızı toptan kaynatmak için gerekli olan kazanı da Plüton verecektir. Asıp yüzümüzü kaldığımız günler unutulacak ve yeni bir “ben” hazırlanacaktır.

Ve evet; “kendimize yeni bir ben lazım”!

Dolunaydan en çok hangi burçlar etkilenir?

Tabi ki öncelikliler sahnedekiler. Koç ve Terazi burçları birincil halkada. En çok hisseden ve etkilenen onlar olacak.

Tüm Hava Grupları çok kıymetli. Terazi, Kova ve İkizler burçları ikincil sırada. Tavsiyem bu grup mensuplarının Yıllık Burç Yorumlarını tekrar okuyup hatırlamaları.

Kuponumu ise öyle bir yere basıyorum ki; yazamıyorum çok sesli. Ancak bazı yönetim koltuğunda oturanların hukuki süreçlerle, yargı ile karşılaşmasını beklerim. Üstü kapalı ben böyle dedim. Kupon tutarsa hep beraber anlarız.

Son olarak dostlarım; benim yazmamı motive eden tek şey; yazıların okunması. Bu işten şimdilik başka hiç bir kazancım yok. Seviyorsanız, şayet sadece seviyor ve beğeniyorsanız, paylaşmanız en büyük kazancım olur.

Öperim yeni sizden!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Terazi Burcu Yıllık Burç Yorumu – 2021
Yılın Terazi burçları için teması ise AŞK! Çıkarın konfetileri patlatalım! AŞK dediğimiz...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir