Terazi Burcunda Yeni Ay – 28 Eylül 2019

Terazi Burcunda Yeni Ay
Terazi Burcunda Yeni Ay

28 Eylül Cumartesi günü saat 21:26’da  Terazi Burcunda Yeni Ay gerçekleşecek.

 

Yeni Ay demek, Ay 28,5 günlük turunu tamamladı ve yeni bir tura başlıyor demektir. Geçen ay, geçen ayda kaldı.

Yeni Ay, yeni tema.

Yeni ay ve Dolunay fazları enerjisel olarak önemli zamanlardır. Her Yeni Ay kendisine ait güçlü enerjiler taşır. Yeni başlangıçlar yapmayı, yeni adımlar atmayı destekler. Toprağa bir tohum ekerseniz, gizli bir güç gelip onu sulayacaktır. Ekinoksun hemen ardından gerçekleşen bu Yeni Ayı biraz daha fazla önemsiyorum.

Terazi Burcunda Yeni Ay

Terazi Burcunda Yeni Ay, dengeleri kurmak, ahenk oluşturmak, estetik kaygılar yaratmak, barış sağlamak, verme-alma dengesini kurmak ve bir şekilde güzelleşmek, güzelleştirmek ihtiyacındadır.

Terazi burcundaki Ay refleks olarak kabullenme eğilimi gösterir. Sırf fikirsel ayrılıkların huzur bozma potansiyeli yüzünden çoğunluktan yana olmayı tercih eder. Uzlaşmayı tercih eder. Aslında özetle her türlü huzur ister.

Hmmm “huzur”… Kelimeye dökünce bile güzel geliyor kulağa…Kulağa güzel geliyor da; mutlak huzur duygusunun korunması için çekilen çileler hiç de öyle güzel olmuyor yaşarken. Uyum yakalamak, tat kaçmasın diye uğraşmak, genelde total renk bozulmasın diye uğraşanın renklerinden çalıyor kanımca. 

Nihai dengenin bir myth, bir efsane olduğu inancındayım. Bence denge denilen şey biraz tahterevalli gibidir. İster karşılıklı dengeler, ister içsel dengeler olsun… Bazen bir taraf ağır basar, diğer tarafın havada kalması da hoştur. Bazen bir gider bir gelir. Bazen de diğer taraf ağır basar ve kendi içinde bir salınım sürecidir dengelenmek.

Terazi’deki denge inancı ise böyle değildir maalesef. O yüzdendir ki; yılın her Terazi Yeni Ayında küfede ağır kalanların elenmesi, her iki tarafın ayaklar havada kalması gerekir. Doğanın kimyası böyledir. Kış olur, yaz olur ve baharlar olur. Terazi burcu Yeni Ayı ekinokstan hemen sonra gerçekleşir ve Astrolojik olarak, Astrolojik yılın ikinci yarısının başlamasıdır.

 

Önce ince bir cıbırca konuşayım…

Terazi Burcunda Yeni Ay haritasında Ay, Güneş doğal olarak Terazi burcunda. Harita yükseleni İkizler, harita yöneticisi Merkür. Hem harita yöneticisi hem de Yeni Ay’ın kendi yöneticisi Terazi burcunda… Ortalıkta acayip bir Terazi havası var sayın seyirciler.

Bu süper düper “senci”ci rolüne bürünmüş yerleşkeye karşıt bir Şiron var ve Koç burcunda. Bak sen şu işe!

Ballı börek Jüpiter almış Güneşle Ayın elinden poşetleri, “ay azıcık da ben taşiyim” diyor.

Konuyu herkes için yeterince karışıklaştırdığıma göre yavaş yavaş açıklayabilirim. 🙂

 

Şimdi bu kadar Terazi birliğinin amacı belli; tatlı tatlı konuşup araları düzeltecek. Yalnızlığı hiç sevmez illaaa flört edecek. Küsleri barıştırıp, refahı huzuru falan yeniden kapımıza getirecek. Hepimize “ohh” çektirecek.

Sevgilinize mi küstünüz; barışırsınız. Neden ? belli değil… Kapı cam indirmiştiniz iki hafta önce… Önemli değil, barışılacak.

Muhasebedeki sarışın kıza sinir oluyordunuz, a bu hafta bir sempatik geldi gözünüze.

Bir araya gelmeye çalışan, anlaşmak, uzlaşmak isteyen ve bir denge bulma peşinde bir hale dönüşeceğiz.

Yalnızsak; bittik. Kendi kendimize ayaklarımızı evde uzatmaktan hoşlanan halimiz, bir anda süslenip püslenip flört edecek birilerini arayacak. Pufidik terlikler” out”, topuklular “in”.

Adaletsizliğe dayanamayacak, hakkımızın yendiğini düşündüğümüz konularda sesimizi biraz daha arttıracağız.

Duygularımızı zihinsel faaliyetlerle dengelemeye çalışacak olsak da, günün sonunda oylarımızı hep duygudan yana kullanacağız.

 

E Yasemin bu anlattıkların çok güzeeeeellll…. 

Arkadaşlar kendinize gelin!

Bu saydıklarım bahar sarhoşluğudur. Koç Yeni Ayı olsa dükkan sizin. Sonrası yaz, amenna! Ancak bu baharın arkası kış. Toto üstü oturursunuz 2 hafta sonra “bunlar hep affettiğim için başıma geliyor” diye.

Velhasıl, karşıt Şizon yazmıştım yukarıda bir yerlerde. Boşuna karşıya yerleşmedi. Öncelikle tavsiyem Balık Burcunda Dolunay yazısını okumanız. İki hafta önceki o çıkışlarınızın sebebi neydi? Neyin zorunlu Pis-stop noktasındaydınız. Link BURADA.

Özellikle ikili ilişkiler, uzun süren birliktelikler ve evliliklerden kalma vaadi çok uzun ama artık dönüşmesi gereken hisler… Bizi hem içten içe yiyip bitiren, hem de en yakın dostumuz arkadaşımız gibi elini bırakamadığımız duygular.

Belki çok uzun süreli ikili ilişkisizlikler. Derin yalnızlıklar. İnsanın kendi ile yalnızlığı da 3. bir ilişkidir ve o da Terazi burcunun konusudur.

Çözümleyebiliyorsan resim bu kadar güzelken şahane! Ancak iyileştirmekle, sırf konfor alanın diye, sırf aman ağzımızın tadı kaçmasın diye, sırf bir kere burada huzur bulmuştum, şimdi bulamıyorum ama ihtimalini arıyorum diye, aynı yerde yaralarla kanamaya devam etmeyi karıştırmamak lazım.

Yalnızlıktan mutlu olmak ile, denemeye korkmak, konfor alanından çıkmaya korkmak arasındaki farkı iyi değerlendirmek lazım.

Buradaki Şiron’un derdi sırf kendi iledir. Sen iyi olacaksın ki; o, şu, bu, muhasebedeki sarışın da iyi olacak! Sen ona gıcık oluyorsan içinde bir “sen” e de gıcık oluyorsundur veya o sarışındaki bir şeye ihtiyacın vardır. Kapiş?

Bu durumları dengeleme zamanı şimdi.

O yüzden; gül, eğlen, barış, gez, toz, sev ama…

bir süre sonra esecek sert rüzgarlarda, sürekli bir başkasının havada, keyifte, konforda;

senin toto üstü sıkıcı bir şekilde tahterevallinin alt kısmında durma halinin seni mutlu edip etmeyeceğini de sorgula!

 

Çok da güzel anlattım, pek de güzel anlattım işte!

Dolunayda görüşürüz 🙂

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (10-16 Ekim)
7 Ekim’de Merkür Terazi burcuna ilerledi. Bir miktar da olsa seslerin azaldığınızı,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir