Parçalı Güneş Tutulması ve Oğlak Burcunda Yeni Ay – 6 Ocak 2019

Parçalı Güneş Tutulması

6 Ocak 2019, saat 4:28’de Oğlak burcunun 15. Derecesinde bir Yeni Ay doğacak ve Yeni Ay’a Parçalı Güneş Tutulması eşlik edecek.

Yeni yıla Satürn’ün liderliğindeki 5 gezegenin Oğlak burcunda seyrettiği bir Stelyum ile başlıyoruz. Stelyumun içinde Parçalı Güneş Tutulması ve Yeni Ay da var. Bu arada Stelyum demek, üçten fazla gezegenin belli bir açı aralığı ile aynı burçta seyahat halinde olması demek. Önemlidir. Evren bir yere dikkat çekiyor demektir.

Oğlak burcunda Parçalı Güneş Tutulması haritasının yükseleni Akrep. Harita yöneticisi, yine tutulmaya eşlik eden Stelyumun içinde. Yükselene yakın Venüs, Akrep burcunda ve Şiron- Mars kavuşumu (Mars Koç burcunda), Kuzey Ay Düğümü ile Su üçlüsünü oluşturuyor. İki tane büyük filozof, inanç gezegeni Neptün ve Jüpiter, kendi evlerinde yani yönettikleri burçta yer alıyorlar. Neptün Balık, Jüpiter ise Yay burcunda. Tüm bunlar ne anlama geliyor?

Oğlak Burcunda Parçalı Güneş Tutulması Ne Anlatıyor?

Öncelikle ilk paragrafta belirttiğim gibi Stelyum önemlidir. Evren dikkati bir noktaya çekmek istiyor demektir. Eğer evren dikkati Oğlak burcuna çekiyorsa, dikkatimizi sorumluluklarımıza, otorite figürlerine, kendimizin otorite olduğu konulara, neyin sorumluluğunu almaktan kaçındığımıza ve almamız gerektiğine, hangi konularda gereğinden fazla sorumluluk aldığımıza ve bırakmamız gerektiğine çekmeye çalışıyordur. Konu dünyevidir.

Güneş Tutulmaları enerjisel anlamda çok önemli zamanlardır. Yeni Ay’lar başlangıç zamanı iken, ona eşlik eden Tutulmalar bu başlangıçların hayatımıza etki süresinde ve kalıcılığında önemli rol oynar. Her ne kadar bir başlangıçtan söz ediyorsak da, harita kendi içinde ciddi bir yıkım barındırıyor. Eğer örnek vermek gerekirse; oturduğunuz bina yanıyor. Yangın merdivenlerine açılan çıkış kapıları açılmış vaziyette. Çıkarsanız yaşarsınız. Evinizin yerine yenisi yapılmak zorunda kalacağı için de yeni bir eviniz olur. Yeni bir eviniz olacak güzel haberken, sebebi bir yangın. Parçalı Güneş Tutulması ‘nın haritası da aynen böyle. Çocukluk edenin yanacağı dönemler. Süreç olgunlaşma ve ayaklar kanasa da zirveye doğru tırmanmaya çalışma süreci. Konfor alanı diye bir şey söz konusu bile değil.

Önceki tutulmadan ağzının payını aldıysan, herkesin sevgilisi olmayan öğretmenimiz Satürn sana daha yumuşak davranacaktır.

Güneş Tutulmaları altı aylık süreçlere yayılırlar ve bir önceki tutulmadan bayrak alırlar. Hatırlaman imkansız. Bayrağı nereden aldığımızı hatırlamanda fayda. Bir bak bakalım önceki meseleleri hallettin mi? 11 Ağustos Aslan Burcunda Parçalı Güneş Tutulması ne diyordu. Buradan okuyabilirsin. ⇒ 11 Ağustos Aslan Burcunda Parçalı Güneş Tutulması  Zira, hala bir önceki tutulmadan görevlerin varsa, büyük dönüşürsün. Önceki tutulmadan ağzının payını aldıysan, herkesin sevgilisi olmayan öğretmenimiz Satürn sana daha yumuşak davranacaktır.

Konu sensin. Senin hayatta değer verdiğin konular. Bu konuların üzerinden elinde bir marker ile geçmeni istiyor hayat. Nerelerde iyisin, nerelerde kötü? Kötü olduğun yerleri derhal toparlaman lazım.

Kendi kendine yetebiliyor, kendin olmayı becerebiliyor, kimseye muhtaç olmadan yaşayabiliyor musun? Çok önemli! Yetemiyorsan acil b alanı yap. Bu normalde yeterdi. Ama şimdi yükselen Akrep. Yetmez! A, b, c, d, e planları da yapman gerekir. Hatta mümkünse en kötüsünü düşün.

Hayatının sınırları belli mi?

Kendi sınırların? Canı isteyen kapıyı çalmadan girebiliyor mu hayatına? Giremesin. Sen istediğin zaman elini kolunu sallayarak başkalarının sınırlarını geçiyor musun? Geçme! Bağımlılıkların, sınırsızlıkların mı var? En çok sen yedin boku, af edersin. İlişkiye, alkole, sigaraya, işe… Ne olduğunun önemi yok. Sınırlarını koruyamıyorsan, bir şey olmadan eksiklik hissi yaşıyorsan, ilk dersini alacaklardan biri de sensin.

En çok sen biliyor, en iyi sen yapıyor olabilirsin. Gücünün elinde, kontrolün daima elinde olduğu konulara iyi bak. Gerçekten bu kadar kontrole gerek var mı? Belki arada başkalarının da koltuğa oturmasına izin versen fena olmaz.

Özgüven problemin var mı? Varsa harika zamanlar. Çözebilirsin. Neye değer verdiğini bulmak ve asıl önemlisi neden değerli olduğunu bulmak için mükemmel zamanlar. Uzun süredir her şey kötü gidiyor olabilir. Senin istediğin seni sevmiyor, beğenilmiyor veya uzun süredir iş arıyor ve tek bir yanıt bile alamıyor olabilirsin. Eğer öyle ise lütfen yorum kısmına yaz. Canı yanan herkes yazsın. Ve bilelim ki yalnız değiliz. Bir çoğumuzun beğenilmeme, istenmeme, seçilmeme ve değer kaybı problemleri var. İstediklerimizin olmaması, bizim ne değersiz, ne çirkin, ne farklı ne de yetersiz olduğumuzu göstermez. Sadece doğru frekansta değilizdir. Hepsi bu! Gerçekten çalışmak istemediğin için veya beklentilerini doğru belirleyemediğin için iş bulamıyor olabilirsin mesela. Daha iyisi için zorlanıyor da olabilirsin. Sevmeye hazır olmadığın için sevilmiyor da olabilirsin. Doğru zaman değildir en önemlisi.

Kolay olmayan, yapılması, başarılması zor, çetin…

“Güç” diye tanımlanan kavramları bir düşün. Bu dünyadakileri… Paran olması mı? Ağır kaldırabiliyor olmak mı? Zorluklara dayanma kapasitesi mi? Sözlük anlamı; ” kolay olmayan, yapılması, başarılması zor, çetin”. Yani başkalarının ne dediği önemli değil. Eğer sen bir şeyi zorlukla yapıyor ama yine de başarıyorsan, sen güçlüsündür! Bu kadar net! Bu ara elinden geldiğince güçlü olmaya çalış! Zaman salıverme, koyverme, boşverme zamanı asla değil.

Bencil ol! Sencil olma. Ne eş, ne sevgili… Mevzu şu an sen ve senin değerlerin üzerine. Bir şeyin olsun istiyorsan, sen yapacaksın. Kimse parmağını kıpırdatmayacak. Sen gideceksin, sen baş vuracaksın, o ilk mesajı sen atacaksın. Atacağın adımların hayal kırıklığı ile sonuçlanması da yüksek ihtimal. Bile bile atacaksın. Bir çoğu seni yaralayacak ama bir tanesi çok istediğin şekilde sonuçlanacak. İşte hayatta her şey o “bi’tane” için!

İşin kötüsü ne biliyor musun dostum? Uzun süredir olmadığımız kadar da savunmasısız.

Bunları yazıyorum diye, sana söylüyorum diye, pıt diye anlayabiliyorum, kendi hayatıma anında geçirebiliyorum da sanma sakın. İnsanım. En an senin kadar canım yanıyor, değersiz hissettiğim de oluyor, yolumu bulamadığım da…

Namaste,

 

yıllık burç

 

 

 2019 Yıllık Burç Yorumları için buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

More from Yasemin Orman
9 Mart 2016 Güneş Tutulması ve Etkileri
Ne zaman tutulma olsa, mesajlarım, yorumlarım artıyor. Herkes bir felaket tellalı, korka...
Read More
Join the Conversation

6 Comments

    1. Demet Hanım Merhaba,
      Doğum haritası yorumlama seansı için randevu almak üzere mail adresimden bana ulaşabilirsiniz. İletişim kısmında mail adresim sitede mevcut.
      Sevgiler,

    1. Korkmak en istemediğimiz duygulardan. Sadece varsa korkularınız, neden korkuyorsunuz? Bununla yüzleşmeniz gerekiyor. Adım atmak, mücadele etmek, sorumluluk almak için gönüllü olmak gerek. Hepsi bu. Bir de tabi ki; “kabul”.

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir