Balık Burcunda Yeni Ay – 13 Mart 2021

Balık Burcunda Yeni Ay 2021

Balık Burcunda Yeni Ay 2021 ne zaman gerçekleşiyor?

13 Mart 2021 Cumartesi günü Türkiye saati (İstanbul) ile  13:21’de Balık Burcunda Yeni Ay 2021 doğacak.

Balık Burcunda Yeni Ay 2021

Öncelikle Yeni Ay’lar yeniye başlama, adım atma enerjisi getiriyor artık bunu herkes öğrendi, biliyor. Mesele; “neye” adım atma enerjimiz var.

Balık Burcunda Yeni Ay’ın haritasını incelerken dikkate aldıklarım aşağıdaki şekilde.

 • Yeni Ay anının yükseleni Yengeç. Bu durum Yeni Ay’ın enerjisini yükseltir.
 • Yeni Ay’a eşlik eden Balık burcunda Neptün, Venüs stelyumu var. Tabi ki bu da Yeni Ay’ın etkilerini güçlendirecektir. Neptün tahtında, Venüs de yücelimdedir.
 • Güney Ay Düğümü aşk evinden yükselene görüntü vermekte, şans noktası yükselene kavuşuk halde.
 • Yöneticilerden olan Jüpiter, Kuzey Ay Düğümüne gelecek öğretileri yaparken örneklerini geçmişten vermekte.
 • Olaylar haritanın 9. evinde gerçekleşiyor.

Başrol ile başlamak gerekirse; Balık burcundaki Ay’ın duygusal ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Çok Balıkçı bir Astrolog değilim. Sıkı takip eden herkes bilir, saklamıyorum da.

Ancak Balık burçlarındaki Dolunaylar da, Yeni Aylar da çok önemlidir. Çok önemserim. Çünkü Balık burcu, Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyi bitirme noktasıdır ama prensiben bu bitirme halinden sürekli kaçar. Balık Burcunda Yeni Ay, her şeyin bittiğini sandığımız andaki başlangıçtır. 

Yeni Ay Balık Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Balık burcundaki Güneş yüksek bir bilinçaltı demektir. (Neden Güneş’ten bahsediyorum. Çünkü Yeni Aylarda Güneş ve Ay aynı yerde buluşur. ) Geçmişle ilgilenmek ve deneyimlere dayanarak sorunları çözmek meyli vardır. Hayal ve hülya, büyü ve çekicilik, gizem ve sır, aldanma ve kanma arasında gider gelir. Dünyevi olmayan mistik güçleri, psişik hayalleri, hayallerinden gerçeği oldurtma gücü vardır. Balık burcu Zodyak’ın en esrarengiz burcudur. İnsanlar genelde Akrep burçlarını böyle zanneder ama Akrep’in sınırları bellidir. Balık burcunun suyun derinliğindeki sınırı belirsizdir. Buradaki duygusallık, düşünüldüğü gibi Venüsyen, merhametten doğan bir duygusallık değildir. Gerçek hayatta bocalamanın getirdiği bir duygusallıktır.

Balık Burcunda gerçekleşecek enerjileri kestirmek her zaman çok zordur. Balık, zor, gizemli, tahmin edilemez bir burçtur. Şöyle örnek vermek gerekirse, evrenin %5 ilk kısmı bizim Güneş sistemimiz ve bilinen evrendir. Beynimizin %10 luk bölgesi karar verme algısının olduğu yerdir. Evrende geri kalan her yer ve beynimizde geri kalan her yer Balık burcudur. Kadim Astrolojik kaynaklar, Balık burcunun karanlık dünyayı yönettiğini söyler.

Rüyalar, kolektif bilinçdışı, sihir, ilahiyat, ekstra duyusal algı ve iletişim ve göremediğimiz, dokunamayacağımız ve anlayamadığımız hemen hemen her şey, Balık âlemidir. Balık, uykuyu, transı, hipnozu ve diğer değişen bilinç durumlarını yönetir. Balık, görmezden geldiğimiz, inkar ettiğimiz veya bastırdığımız her şeyi temsil eder.

Balık her yolculuğun sonudur. Şekilsiz, biçimsiz, tarifsizdir. Hangi şekle veya hangi kişiye isterse dönüşebilen, kendisinden daha önce gelmiş olan her şeyin bir karışımıdır. Balık, herkes olduğu için herkesle empati kurar. Ve Balık hiç kimse olduğu için bazen kimseyi anlamaz.

Buraya kadarki bilgiyi bir koyalım cebimize…

Yeni Ayın Balık Burcuna Girmesinin Etkileri Nelerdir?

Balık Burcunda Yeni Ay 2021 haritasına baktığımızda, Yeni Ay 9. evde gerçekleşiyor. Ancak hem 12. ev, yani Balık burcunun evi, hem de Yeni Ay’ın gerçekleştiği 9. ev yöneticisi 8. evde. Dolayısı ile her iki evin mevzuları da önemli.

Her insan hayatında bir anlam, mana arar. Bütün ömür bazen bu arayışla geçer. Ancak hepimizin hayatında bu “anlam”ı arama arayışımızın daha fazla olduğu bir dönem olur. Hayata dair mutlak doğrular bulmak, yaşamak için “umut” edilecek bir konu bulmak isteriz. Umut etmeye devam edebileceğimiz bir konu bulamazsak, hayatımız anlamsız hale gelir. Bu anlamlar ve umutlar bütünü 9. evdir. 9. evi en kolay gerçekleştirmenin yolu ilahi bir anlam aramaktır. Burası ilahi bilgeliğin, okuyup öğrendiklerimizin ötesidir. Buradaki bilgileri okuyup öğrenemeyiz. Ancak zamanla tüm bildiklerimizden, öğrendiklerimizden, deneyimlediklerimizden nail oluruz.

9. evde gerçekleşen, Neptün ve Venüs’ün de eşlik ettiği bir Balık Burcunda Yeni Ay, teslim olmanın, kadere teslim olmanın, olması gerekene teslim olmanın, ilahi olana teslim olmanın, hayatımızda açık olmayan, ancak yüksek mana ile deneyimle ulaşabileceğimiz hayata dair “mana”anın ne olduğunu anlamanın, “umut” etmenin açık titreşimi.

Mucizeler, beklenmedik fırsatlar, yolumuzu buldurtacak, belki yeniden yaşama isteğimizi arttıracak umutlar…

Astroloji’de 8. ev Ölüm evi olarak geçer. Konu 9.evde yukarıdaki titreşimde de olsa, mesajların 8. ev’den geliyor olması başka bir önem taşıyor. 8. ev başkalarının parası ve finansal kaynaklarını temsil eder. Yani birine yaslanabiliyorsak, 8. evden faydalanıyoruz demektir. Bu hiç de ayıp bir şey değildir. Yanlış anlaşılma olmasın. 8. ev bedensel ölümlerdir. Kül olmak, hiçliğe ulaşmak buradan yeniden doğmaktır. 8. ev her şeyden vazgeçmemize sebep olan duygusal acı hissettiğimiz deneyimlerimizdir. 8.ev’den 9’a eve geçmek için geçmişi geçmişte bırakmak, acı deneyimlerin sonucuna bakmak gerekir.

Şimdi bu ikisini toparlarsak, demektir ki; huzursuzuz, kaybolduk, kafamız karıştı, nereye gideceğimizden, ne yapacağımızdan emin değiliz. Artık yaslanacak kimsemiz de kalmadığını biliyoruz. İyi insanlar, oradalar, eşim dostum saolsun orada, ama tek geldim ve tek gideceğim. Ruhun karanlık gecesinde dönüyoruz ve dönüyoruz ama çıkış yolunu bulamıyoruz. Kolektif de böyle. Pandemi hepimizi sıkıştırdı. Hayat sıkıştırdı. Yokluk sıkıştırdı. Varlık sıkıştırdı. Bir olmak sıkıştırdı ve hiç kimse olamamak sıkıştırdı. Empati yordu, sempati daha çok yordu. Hayatımızda bir mana arıyoruz. Bulamıyoruz. Kaçmak istesek de kaçamıyoruz. Görmezden geldik olmadı, inkar ettik olmadı, bastırdık olmadı. Sorumsuz olduk, olmadı. Sorumlu olduk, olmadı. Kendimizi kandırdık, sadece başkalarına değil en çok kendimize yalan söyledik olmadı. Ve şimdi; yepyeni bir sayfa açılıyor.

Yandık, bittik, kül olduk. Her birimiz hayatımızın bir alanınında hiçliği, acıyı, ölümü, sonlanmayı gördük. Şimdi geçmişi geçmişte bırakma zamanı, yaşamak için yeniden bir “umut” bulma zamanı. Yaşamımızdaki manayı bulma zamanı. Balık Burcunda Yeni Ay’ın 9. evdeki sonsuz yaratıcı fırsatlar portalına hoş geldiniz!

Hayatın anlamını anlamaya hoşgeldiniz! En önemlisi kendi hayatınızın manasını anlamaya hoş geldiniz!

İlahi olana, olmakta olana ve olacak olana teslim olmaya hoş geldiniz!

Madde dünyaya, eterik boyutların karışacağı, zamanın tüm boyutlarının bizim zamanımıza da açık olacağı bir Yeni Ay’a hoş geldiniz!

Evrenin geri kalan göremediğimiz geri kalan % 95’lik diliminden bir tatlı kuple almaya hoş geldiniz!

Daha söyleyecek sözüm yok. Çok ihtiyacımız vardı bu Yeni Aya. Herkese şifa olsun!

Kolektif kelamlarım kısa. Denizler, sular, okyanuslar, seller, göller, şelaleler, akarsular…Buralarda gerçekleşecek doğal felaketler, suların yükselmesi, taşması, baskınlar, tsunamiler…. Denizlerde gerçekleşecek olan hırsızlıklar, korsancılık, gemi kayıpları vs. bunları da beklerim. Bunlar çoook doğal. Herkes bilir. Yayılan, sudan yayılan, su ile geçen her şeyin hızlanması. Virüsün yayılmasını beklerim, evet ama yeni şifalar bulunmasını da beklerim. HIV AIDS virüsüne kesin çözüm bulunmasını beklerim. Ancak cinsel yolla bulaşan yine aids gibi başka bir hastalığın da hortlamasını bekleyebilirim.

Ve gerçekten kalbimle selamlıyorum hepinizi! Rüyalarınıza çok dikkat edin, mesajlara çok dikkat edin. Aklın kalbin aynı yerde attığı her konuya çok dikkat edin.

Her şey güzel olacak!

 

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (24-30 Ekim)
Akrep Burçları Doğum Günleriniz Kutlu Olsun! 24-30 Ekim haftasında, Akrep burcunun getirdiği...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

 1. says: Mine

  Yazınızı okumayı gözlerim dolu dolu bitirdim.
  Öyle bir ‘son’ dayımki her manada hiç oldum yok oldum.
  Üzerinden tır geçmiş ve asfalta yapışmış kedi yavrusu gibiyim.
  O asfalttan kalkılırmı? 😔
  ‘Rabbimin şanına yemin ederimki ‘tamda burada hiç kimsenin bilmediği o yolu’ veriyor Allah’
  ‘Ol der Olur’ 🙏💜💜💜
  Ozaman hoş buldum.

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir