Merkür Jüpiter Kavuşumu – 5 Mart 2021

Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021
adsense

Bugün, 5 Mart 2021 06:45 itibari ile gökyüzünde Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021 gerçekleşiyor.

Çok büyük bir Astrolojik vaka-i Hayriye değildir. Zaten 2020 yılından sonra gökyüzünde bir şeye şaşıracak halimiz de kalmadı, hoş. Velhasıl yine de bir olaydır. Normal şartlarda da sevdiğimiz bir olaydır aslında.

Astroloji’de Merkür nasıl düşündüğümüzle, nasıl algıladığımızla, nasıl iletişim kurduğumuzla, kendimizi nasıl ifade ettiğimizle ilişkilendirilir. Jüpiter en temel anlamıyla dokunduğu her şeyi genişletme ve büyütme özelliğine sahiptir. İkisi bir araya gelince en basitinden pireyi deve yapma, en iyiyi düşünme, en iyiye niyet etme kavuşumudur.

Her Merkür Jüpiter Kavuşumu aynı şey demek mi?

Prensip olarak iyiye niyetlenme, iyiyi arama, evrenin arama motoruna (Merkür) ulvi bir soru sorup cevabını aramaktır bu kavuşum. Ama her Merkür Jüpiter Kavuşumu başkadır. Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021 de başka.

Bu yazının konusu 5 Mart’ta yani bugün gerçekleşen Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021 ‘i değerlendirmek.

Bunun için tam kavuşum anı haritasını dikkate alıyorum. Bu seferki kavuşumun gerçek vaadini görebilmek için.

 • Kavuşum haritanın 12. evinde. 12. ev Balık Burcunun evidir. Gayba açılan kapıdır! Gayb; kelime olarak gizli olan, görünmeyen, hisler ile bilinemeyecek kadar belirsiz olan şey demektir. Istılahi olarak ise gayb; insanın duyu organları ve maddi ve manevi cihazları ile algılayamadığı şeylere denir. İnsanın duyu organları ve maddi ve manevi cihazlar ile algıladığı şeylere malum; yani bilinen, algılamadığı şeylere de gayb; yani bilinmeyen denir. Bu evdeki Kova burcunda br Merkür Jüpiter Kavuşumu zamana göre gaybtır. Üstelik de gelecek zamana göre gayptır. Neden? Çünkü Kova, gelecekten gelendir. Gelecek boyutundan haberdar olmanın tek yolu; Allah’ın bildirmesidir. 12. ev Jüpiter’i Allah’ın Eli olarak da anılır.
 • Harita yöneticisi Satürn. Zamanın yöneticisi Satürn de Kova burcunda ve 12. evde.
 • Diğer yönetici Uranüs, 3. ev olan İkizlerin gelenesel evinde. Karşılıklı ağırlamalara bakın siz!
 • Venüs Güneş yakınlığı Balık burcunda 1. evde. Venüs- Güneş Balık burcunda beraber “ilahi aşk” iken, 1. eve düştüklerinde “Narsizm” olur.

Kafaları yaktım yine. Bazen harita incelerken diferansiyel denklem çözmeye çalıştığım zamanlar geliyor aklıma. Sonuca gelene kadar geçen basamaklardan yorulmuş buluyorum kendimi. 🙂 Benimki de yanıyor yani. Size gelen, tüten duman 🙂

İşkembe-i kübradan sallamak bana göre değil biliyorsunuz. Ondan böyle bi’ yanıyoruz.

Toparlıyorum dostlar…, Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021

Öncelikle bu aksta, farklı, mistik hatta mesajlı bir Merkür Jüpiter Kavuşumundan neden kimse bahsetmemiş şaşırdım. Sonra anladım. 12. evden bahsetmek çoğumuz, çoğu Astrolog için zordur. Bilinmeyenin bilinmeyeni…

 

Bana göre; zamana göre yaşadığımız gayp üzerinden, Allah’ın bildirmesi ile gelecekten haberdar olacağımız bir gün, bugün. Bu Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021. 

Birinci evdeki Narsizm bence şah damarımızdan daha yakınımızda duran Allah’ın suretine. “İnsanı biz yarattık ve elbette içinden geçenleri biliriz; biz ona şah damarından daha yakınız.” (Kâf Suresi – 16-35)

Nasıl? Nereden? Bilmiyorum.

“Sen bu konuda tam bir gaflet içindeydin, artık gözünden perdeni kaldırdık, şimdi gözün keskindir.” (Kâf Suresi – 16-35) diyecek birisi.

Rüyamızda olur, ses olur, görüntü olur. Bugün gelecekten, bir haber alacak gibiyiz.

Ya da başka bir çerçeveden kendi geleceğimize fısıldayacak gibiyiz.

Ne yapacağım Merkür Jüpiter Kavuşumu 2021’de?

Bu durumda çok dikkatli olmalıyız! 5 Mart- 6 Mart ve çevre günler önemli!

Rüyalarımıza dikkat kesilmeliyiz. Sık sık tekrar eden seslere, görüntülere, yani dikkatimize normalden daha fazla kesilen her hangi bir şeye veya olaya derinden bakmalıyız.

Bugünlerde sürekli karşılaştığımız insanlara, hayatımıza bugün dahil olan insanlara, bugün kazandığımıza, nereden kazandığımıza.

Bu anı yaşamıştım dediğimiz anlar olduysa 1-2 gün o anlara.

Gözümüzden bir perde kalkabilir ya da perde (sandığımız) bir görüntü inebilir. Belli ki; geleceği oluşturacağımız bir sapaktayız.

Evrenden destek alacağız.

Ne yaparsan yap; Aşk ile YAZ! Aşk ile DUA ET! Farz et ki; evren sana,  boş bir Tab bıraktı. Ve tek bir şey arayacaksın. Ve aslında o şey oldu!

Neyse onu yaz, onu dile! Düşünmek bir an, o anı hissetmek bile kafidir bazen. Es geçme, üzülürsün! Çevrende “Yasemin demişti, oldu” diyenler olur. İş işten geçmiş olur.

 

******Yazının bazı kısımları bazı okuyucuları rahatsız edebilir. İnanç, din, bunlar hepimizin kendi meşrebince, kendi içindedir. Ancak dil de benimdir ve benim bilgimle sınırlıdır. Ben bilgimi aktarırken kendi inancımdan, dinimden esinlenerek yazabildim. Siz benim yazdığım Allah’ı ister evren olarak okuyun, ister başka bir şey. Kuran-ı Kerim’den alıntımı kendi beşeri dininizden çevirin. Önemli olan yol değil, gidilmek istenen yere varmaktır. Herkesin yolu kendinedir.

Bu arada uygun inançları olanlar için, “İstihâre” için oldukça uygun bir gece olacaktır. (Çevre 1-2 gün de uygundur.)

Mars İkizler Burcunda ilerledi dün. O da bir “iletişim” ibaresi. Hala okumadıysanız buraya link bıraktım.

Kalbinizden öperim!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Yay Burcu Yıllık Burç Yorumu – 2021
2020 yılının iz bırakacağı burçlardan biri de Yay burcu. Tutulmalar yani Ay...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

 1. says: Mine

  İçimi, daha bu yazıyı okumadan yaptıklarımı yazmışsın.
  Rabbimizi ve ayetleri anmanda harikaydı.
  Çok saçma gelebilir ama;
  Yapayalnız yürüdüğümü hissettiğim ‘yol’ da benimkine benzer bir yoldan ‘aynı yere’ giden bir ‘yolcu’ ya rastlamışta, gülümseyerek selamlaşmışız gibi geldi. İyi geldi 🙂 SEVGİLER 🙏🤗

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir