Boğa Burcunda Yeni Ay-26 Nisan 2017

http://www.emcamp.com/kelly-ann-desouza/
Kelly-Ann Desouza

Boğa Burcunda Yeni Ay

 

26 Nisan 2017 Çarşamba günü 15:16’da Boğa burcunun 6 derece 27. Saniyesinde Yeni bir Ay doğacak.

Yeni Ay’lar yeniye açılma enerjisi taşırlar.

Her yeni ay kendisine ait güçlü enerjiler taşır, yeni başlangıçlar yapmayı, yeni adımlar atmayı destekler. Toprağa bir tohum ekerseniz, gizli bir güç gelip onu sulayacaktır.

 

Yeni Aylarda neden yeni adımlar atmaya müsaitiz?

 

Yeni Ayların, yeni başlangıçlar yapmak için müsait olduğundan bahsederiz hep. Neden Yeni aylar yeni adımlar atmaya müsait. Çünkü Yeni Aylarda Güneş ve Ay aynı noktada buluşur. Yani Astrolojik olarak yaşam gücümüz ve ruhumuz, duygularımız aynı yerde atar. Kalbinizden geçene, ruhunuzdan geçene, var olan iradenizi ve gücünüzü koyarsanız, sizi zirveden kim alıkoyabilir?

 

Boğa Burcunda Yeni Ay ’ın duygusal ihtiyacı sağlam temeller oluşturmak, düzeni sabitleştirmek, dingin ve huzurlu bir ortam sağlamak, kalıcı olmak ve dünyada kendine yer edinmektir.

 

Boğa burcu, Zodyak’ın ikinci burcudur. Kendisinden önce gelen Koç’un başlattığı doğayı sağlamlaştırmak ister. Boğa burcu somutlaştırmanın peşindedir. Boğa’nın enerjisi serinkanlı ve sebatkârdır. Boğa mevsimi, doğada toprağa verim ve bereket verir. Açan çiçeklerin yerini minik tohumlar almaya başlar.

 

Her Yeni Ay’da, o yeni ayın enerjisini taşır, onun ruhuna bürünürüz. Boğa Yeni Ayı ile beraber biz de geçen aydan içimizde kıpırdanmaya başlamış dürtülerimizin, yeni fikirlerimizin, adımlarımızın peşinden gideceğiz. Artık dürtüsel değil, daha planlıyız. Adımlarımızda sağlamlık ve garantilik esasındayız.

 

Boğa Burcunda Yeni Ay’ın haritasına baktığımızda Başak burcunun yükselmekte olduğunu görüyoruz. Haritanın yöneticisi Merkür ise Koç burcunda geri hareketinde.

 

Tüm burçlar içerisinde Boğa burcu en fiziksel olan burçtur. Tüm dünyayı, özellikle madde dünyayı beş duyusu ile keşfetmek ister. Madde dünya ile bağlantısı çok güçlüdür. Haritanın yükseleni Başak burcu da en az Boğa burcu kadar dünyevi diğer bir Toprak burcudur. Bu durumda konu ne olursa olsun, ne kadar duygusal olursa olsun, maneviyatı madde ile değerlendirme ihtiyacı duyacağız. Elle tutulur, gözle görülür konular daha fazla dikkatimizi çekecektir. Her manada para ile bağlantımız kuvvetlenecektir. Sürpriz veya planlı kazançlar elde etme kapasitemiz artacaktır. Bir çoğumuz maddi anlamda çok şanslı iki hafta geçireceğiz. Piyasada kalmış paralarımız, ödenmemiş borçlarımız bir anda bize ulaşabilir. Özellikle uzun süredir paylaşımlı veya paylaşımsız miras davaları ile uğraşanların davaları pozitif bir şekilde sonuçlanacaktır. Borsada parası olan, paralarını banka faizi, döviz veya başkalarının varlıkları üzerinden kazananlar için de oldukça kazançlı bir iki hafta olacaktır.

 

Baştan kaybetme kabullü bir ruh içerisinde olabiliriz.

 

Normalde yeni ay yeni başlangıçlar zamanıdır. Ancak bu Boğa Burcunda Yeni Ay ‘da pek fazla yeni başlangıçlar yapmanızı önermiyorum. Zira baştan kaybetme kabullü bir ruh içerisinde olabiliriz. Yeni adımları, geçmiş bağlantılar ve sabit fikirli kişiler engelleyebilirler. O zaman en iyisi atılacak yeni adımlar için plan ve hasat yapmak. Birikimlerimizi, deneyimlerimizi değerlendirip neyin işe yarar neyin yaramaz olduğunu değerlendirmek. Ön hazırlık süreci yapmak. Ortalığı temizlemek. Yeni için bahar temizliği yapmak. Disiplin kazanmak. Pratik yapmak. Asıl adımlar için deneme sürüşleri yapmak.

 

Romantik anlamda çok dönüştürücü bir süreçte olacağız. Önceliği ilişkimize vermek mi, önceliği bizim almamız mı yoksa bir dengeye oturtmak mı, kim kazanacak göreceğiz. Âşık olmak, her baharın teması olduğu gibi, Venüsyen Boğa burcu Yeni Ayı ‘nın da tabi ki teması. Yeni ama geleceği sağlam aşklar kapıda!

 

Yeni Ay’ın en önemli temalarından biri ise “korkular”. Her konudaki korkularımız önümüzdeki on beş günlük süreçte sık sık kapımızı çalabilir. Özellikle sahip olduklarımızı kaybetme korkumuz ön plana çıkacaktır. Bizim olanlara sıkı sıkıya sarılma eğilimi göstereceğiz. Fazla korumacı, kısıtlayıcı enerjiler salabiliriz. Cesurmuş gibi davranmanın da bir faydası olmayacaktır.

 

Merkür geriliyor, Uranüs ile kavuşuyor. Demek ki eski sevgililer ansızın hortluyor!

 

Nereden çıktı şimdi bu adam/kadın demeyin hiç! Merkür geriliyor, Uranüs ile kavuşuyor. Demek ki eski sevgililer ansızın hortluyor! Hiç beklemediğiniz anda, karşınıza dikiliverecekler. Hiç bu kadar özlenmemiştik ve özlememiştik. Geri geri dönmek isteyeceğiz. Bize geri geri gelenlere de kavuşasımız var. Ancak anlık. Bir süreliğine. Zamansız mutluluk halleri. Sonrası kalıcı değil.

 

İkili ilişkilerde, uzun süreli ilişkiler ve evliliklerde esen sert ve zorlu rüzgarlar sona eriyor. Geçtiğimiz 2 aylık süreçte ilişkinizi bol bol test ettiniz. Kavgalar gürültüler ve yeniden değerlendirmeler. Doğru insanla mı beraberim sorguları… Eğer hala ayakta ve beraberseniz ne ala. O zorlu günler geride kaldı. 15 Mayıs’a kadar da dayanırsanız ödüllerinizi alacaksınız. Yok eğer hala mırın kırın soru işaretleri varsa, yolunuza bakın derim. Bazen olmuyorsa, olmuyordur.

 

Boğa Burcunda Yeni Ay ‘ın sürprizi bol!

Özetle sürprizi bol, bitişleri, başlangıçları ve hortlakları olan bir Yeni Ay bizleri bekliyor. Kazanç kapıları açık. Piyasalarda yatırım fırsatları yakalamak mümkün. İşe yarayanı yaramayandan ayırmak için güzel zamanlar. Aşk varsa ne ala, ona boynumuz kıldan ince. Yoksa hemen cumburlop atmayalım kendimizi yeni ilişkilere. Yeni başlangıçlar yapmak yerine, yeni başlangıçlar için temizlik yapmak doğru. Korkulardan kaçmak, yüzleşmemek için konfor alanımızda kalmak yanlış.

 

Mars İkizler burcunda ilerledi. Hepimiz biraz daha gergin ama bir yandan da çok yönlüyüz. Hazır enerji varken, spor salonlarının kapısını aşındırmak, sabah koşup akşam yoga yapmak doğru. Zihnin odacıklarında, ne yapacağım diye düşünürken, bütün gün oturduğumuz koltuğa çakılı kalmak yanlış.

 

Hayaller mi? Onlardan asla vazgeçmeyeceğiz. İstemeye, dilemeye devam. Yazılsın dilekler, okunsun dualar!

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Boğa Burcunda Dolunay – 24 Ekim 2018
24 Ekim 2018 Çarşamba günü Türkiye saati (İstanbul) ile 19:45’te Boğa Burcunda...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir