Balık Burcunda Yeni Ay 23 Şubat 2020

Yeni Ay Balık Burcunda

23 Şubat 2020 Pazar günü Türkiye saati (İstanbul) ile  18:32’de Balık Burcunda Yeni Ay 2020 doğacak.

Balık Burcunda Yeni Ay 2020

  • Balık Burcunda Yeni Ay ne zaman gerçekleşiyor? – 23 Şubat Pazar günü 18:32’de yeni ay gerçekleşiyor.
  • Ay ve Güneş Balık burcunda kavuşurken, Merkür Gerilemesi de onlara eşlik ediyor.
  • Yeni ayın haritasında yükselen Başak burcu.
  • Harita yöneticisi konumundaki Merkür, Retro hareketinde.
  • Balık burcunun yöneticisi Neptün, Ay, Güneş, Merkür ile beraber, haritanın 7. evinde, yani Evlilik evinde!
  • 5. evde yılın en büyük transiti olan Satürn Plüton Kavuşumu, Jüpiter’in eşlik ettiği bir Stelyum var. Mars da yine Oğlak burcunda ve aynı evde. 5. ev ise geleneksel adı ile Aşk evidir.

Yeni Ay’lar yeniye başlama, adım atma enerjisi getiriyor artık bunu herkes öğrendi. Ancak Merkür Gerilmesinin eşlik ettiği bir Yeni Ay için bunu bastırarak söylemek doğru olmaz. Yeniye başlama yerine, “yeniden gözden geçirme” enerjisi demek daha doğru olacaktır.

Yeni Ay Balık Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Tabi ki öncelikli olarak Balık Burcu Özelliklerine ait enerjileri taşıyor.

Başrol ile başlamak gerekirse; Balık burcundaki Ay’ın duygusal ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Çok Balıkçı bir Astrolog değilim. Sıkı takip eden herkes bilir, saklamıyorum da.  Twitter açıklamam bile “Son Balık Burcu bükücü”. Takip etmiyorsanız, ki etmiyorsunuzdur; şuranın 10000’de biri kadar takipçi yok, şuraya link bıraktım. Orada biraz sert konuşuyorum ona göre ekleyin.

Ancak Balık burçlarındaki Dolunaylar da, Yeni Aylar da çok önemlidir. Çok önemserim. Çünkü Balık burcu, Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyi bitirme noktasıdır ama prensiben bu bitirme halinden sürekli kaçar. Şimdi “yeniden gözden geçirme” noktasındayız. Yeniden karşılaşma, yeniden hislerimizi değerlendirme, yeniden yüzleşme, yeniden özleşme… E ne yapacak bu Balık? Kaçırtacak mı bizi yeniden yüzleşmekten, yoksa artık yeni bir sayfa açmamıza izin mi verecek?

Balık burcundaki Güneş ise yüksek bir bilinçaltı demektir. Geçmişle ilgilenmek ve deneyimlere dayanarak sorunları çözmek meyli vardır. Hayal ve hülya, büyü ve çekicilik, gizem ve sır, aldanma ve kanma arasında gider gelir. Dünyevi olmayan mistik güçleri, psişik hayalleri, hayallerinden gerçeği oldurtma gücü vardır. Balık burcu Zodyak’ın en esrarengiz burcudur. İnsanlar genelde Akrep burçlarını böyle zanneder ama Akrep’in sınırları bellidir. Balık burcunun suyun derinliğindeki sınırı belirsizdir. Buradaki duygusallık, düşünüldüğü gibi Venüsyen, merhametten doğan bir duygusallık değildir. Gerçek hayatta bocalamanın getirdiği bir duygusallıktır.

Balık Burcunda gerçekleşecek enerjileri kestirmek her zaman çok zordur. Balık, zor, gizemli, tahmin edilemez bir burçtur. Şöyle örnek vermek gerekirse, evrenin %5 ilk kısmı bizim Güneş sistemimiz ve bilinen evrendir. Beynimizin %10 luk bölgesi karar verme algısının olduğu yerdir. Evrende geri kalan her yer ve beynimizde geri kalan her yer Balık burcudur. Kadim Astrolojik kaynaklar, Balık burcunun karanlık dünyayı yönettiğini söyler.

Rüyalar, kolektif bilinçdışı, sihir, ilahiyat, ekstra duyusal algı ve iletişim ve göremediğimiz, dokunamayacağımız ve anlayamadığımız hemen hemen her şey, Balık âlemidir. Benden bu sözleri bir dahaki Balık olayına kadar muhtemelen duyamazsınız ama, bunlar, Balıkların neler sunabileceğine dair sınırlı bir bakış açısıdır. Balık ve 12. ev ayrıca mucizeler, koşulsuz sevgi, beklenmedik fırsatlar ve saf büyü getirir. Bizim göremediğimiz geri kalan % 95’lik dilimde bulabileceğimiz çok şey var! Balık Burcunda Yeni Ay haritasında 12. ev kupunu Aslan Burcunun kestiğini, yönetici Güneş’in de yine Balık burcunda olduğunu buraya eklemek isterim. Anlamayanlar için; durumu güçlendirecek bir etki daha diyorum özetle.

Ve özetle aslında şunu diyorum; bir şekilde Balık burcu enerjisine erişebilmeyi başarmamızı sağlayan Balık Burcu Yeni ayı ve Balık burcu Dolunayı zamanları, sonsuz yaratıcı fırsatlar portalına erişmemizi sağlayan araçlardır.

—————–Astrolojik gündeme dair tüm güncel haber için sayfamızı ziyaret edin!

Yeni Ayın Balık Burcuna Girmesinin Etkileri

Gelelim asıl mevzuya. Uzunca bir girizgah yaptım. Kafalarda ışıklar yanmaya başladı bence. Evlilikler, uzun ilişkiler ve ortaklıklar evinde, yeniden gözden geçirme fırsatları yakalayacağımız bir dönem. Ve bu dönem, sonsuz yaratıcılıkta bir portala açılıyor. “Asla” lara elveda!

Diğer yandan, 7.eve destek veren, Aşk evindeki yılın en büyük transitinin ağları örülüyor. Destek verene bakın siz; Oğlak burcu! Balık ne kadar sürrealse, Oğlak bir o kadar realdir. Balık ne kadar hayalperestse, Oğlak bir o kadar ketum, gerçekçi, istatikçidir. Balık hayal eder, Oğlak adım adım hedefe ulaşır. Sağlamcılıkla beslenen hayaller. Olmayacak işlere amin demeyen birinin dua etmesini izliyoruz gökyüzünde.

🙂

İyice çorba oldu mu kafalar?

Diyorum ki ; eski ilişkilere dönülür, bir bakılır. Aşk meşk hayal falanla olacak iş değil, eğer hayallerimize yeni ahval, yeni gerçeklik uymuyorsa “bye bye” denir. Ancak bu “bye bye” az bir yüzde. Mucizeler, asla olmazdan, olurlar gerçekleşir. Özellikle karmak ilişkiler, yani Leyla ile Mecnunlar, alnımızın yazısı olanlar, nefret ede ede sevdiklerimiz…İşte onlar, ya bir şeye vesile olup giderler ya da karmamızı verene kadar ömrümüze dahil olurlar.

Olmaz demeyin. Bu Yeni Ay ve çevresinde her şey olur! Yeter ki şu kadarcık (parmağımın ucunu işaret ediyorum) inanın. Gerisi Balık delisinin akıl erdiremeyeceğimiz “sınırsız” enerjisinde. Konu önemli değil. İlla ilişkiler olmak zorunda değil.

Boşuna “ben yalnızım” triplerine girmeyin. Değilsiniz. O değildir sadece.

Alkol, uyuşturucu, fazla uyku, her türlü uyuşma hali… Aman abartmayın. Bu sefer kaçmak için işe yaramazlar. “İçiyorum ama bir türlü kafam güzel olmuyor” durumları artar.

İstemediğiniz kimseyi, bu kendine acıma halinin olabileceği döneme kurban etmeyin. Karmanızı kirletirsiniz. Başka bir işe yaramaz. Heyecanlanmak çok belirgin bir duygudur. Başka bir şey aramayın.

Gerçek eş, gerçek eş, gerçek ortak; ev gibidir. Nerede dolaşırsanız dolanın, eninde sonunda ona dönmek istersiniz.

Benden bu kadar.

Yeni Ay Meditasyonları için şahane bir kit hazırladım. Neden şahane, çünkü ben hazırladım. Annesine yavrusu çirkin gelir mi? 🙂 Meditasyonlardaki tüm adımlar içindeki kitapçıkta mevcut. Kendi kendinize meditasyonunuzu yapıp dileklerinizi diliyorsunuz. Bana ihtiyacınız yok. Meditasyonlarıma gelmeye ihtiyacınız yok. Siz yine gelin tabii. Ancak gelemedikleriniz için, neredeyse tüm yıl boyunca tüm meditasyonlarınızda kullanabileceğiniz bir kit bu. Bir bakayım belki alırım derseniz link burada.

Alırsınız almazsınız ama n’olur artık bu enerjilerde prensip edinin şu istekleri yazın o gün bir kağıda.

Hadi Öptüm!

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Koç Burcunda Yeni Ay – 5 Nisan 2019
5 Nisan 2019 Cuma günü 11:50’de Koç burcunun 15 derecesinde Koç Burcunda...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir