Balık Burcunda Merkür Retrosu 17 Şubat 2020 -10 Mart 2020

Balık Burcunda Merkür Gerilemesi
adsense

Yılın ilk Merkür Gerilemesi, Balık Burcunda Merkür Retrosu 17 Şubat 2020 tarihinde 03:54 itibari ile başlıyor.

Balık Burcunda Merkür Retrosu

  • Merkür 4 Şubat’ta Balık Burcuna ilerledi.
  • Merkür Gerilemesi ne zaman?  – 17 Şubat’ta Merkür geri hareketine başlıyor.
  • 5 Mart’ta Merkür Kova burcuna geçiyor. 10 Mart’a kadar Kova burcunda geriliyor.
  • 10 Mart’ta Merkür Gerilemesi Kova burcunda son buluyor.
  • 17 Mart’ta Merkür tekrar Balık burcuna geçiyor.
  • 12 Nisan’ a kadar Merkür Balık Burcunda ilerliyor.
  • 12 Nisan’da Merkür Koç Burcuna ilerliyor.

Merkür Retrosu Nedir?

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek gerekir. Gezegenlerin gerilemesi (Retro durumu), fiziki anlamda geri gittikleri anlamına gelmez. Bu dönemde yalnızca hızları azalır. Ancak bundan gezegenlerin “durdukları” anlamını çıkarmamalıyız. Söz konusu sadece bir yavaşlamadır.

Astrolojik olarak ise Retro/ Gerileme sürecinde olan gezegenlerin temsil ettikleri konularda yavaşlamalar, aksaklıklar ve sıklıkla eski fırsatların geri gelmesi söz konusu olur. Gezegenin gücünü kaybettiği, vaadini yerine getiremediği veya geciktirerek yerine getirebildiği kabul edilir. Özellikle Merkür gezegeni için sürekli negatif anlamlar yüklenen bu durum, her zaman negatif olmak zorunda değildir.

Genel olarak Merkür Gerilemesi süreçlerinde ne yapmak gerekir, Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir, merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Merkür, nasıl düşündüğümüzden, nasıl algıladığımızdan, genel olarak nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseder.

Balık burcunun şubat ayı yorumunu hala okumadınız mı ?

Merkür Balık Burcunda 2020

Genel anlamda nasıl anladığımızdan, nasıl iletişim kurduğumuzdan bahseden bir gezegenin vaadini yerine getirememesi veya geç yerine getirebilecek olması, en bariz şekilde; yanlış anlamalar/ anlaşılmalar, iletişim problemleri, içinde zeka, iletişim barındıran her konunun aksaması, aksayacak olması demektir.

Merkür’ün Balık Burcundaki seyahatlerinde iletişim, mantıktan çıkar. Duygularla yönetilen bir hale döner. Hayal dünyası, sezgiler, “hissediyorum!”lar günlük konuşma dilinin baş kahramanları olmaya başlar. Balık burcunun sınırları olmadığı için; Merkür’ün Balık burcunda olma halinde de iletişimde sınır yoktur. Siz burada konuşursunuz, yarın Mersin’den halanız arar; “aaaa öyle miymişşşş?” der! “Yok artık!” diyeceğimiz haberler gelir.

Balık Burcu, Neptün’ün beraberliğinde bulanık bir su gibidir. Merkür Balık burcunda Bulanık bir akıl gibidir. Kafa karışır. En büyük etki budur.

Balık Burcunda Merkür Retrosu Etkileri

Balık Burcunda Merkür Gerilemesi sürecinde ise yukarıda saydığım şekilde kurduğumuz iletişimlerde problem yaratır.

Demektir ki; bu süreçte hislere dayanan çıkışlarda, iddaalarda bulunmak pek işe yaramayacaktır. Duygusal açıklamalara ise çok itibar etmemek, açıklamaların gerileme sürecinden sonra da tutarına bakmak gerekir. Eski sevgilin dönüyorsa, ben bittim aşırı özledim, seniz hayat hüsran… Demek lazımdır ki; ” Canikom, Nisan ayında yine gel. Hala aynı şeyleri söylüyor olursan, sana inanırım.” 🙂

“Atıyor yaaaaa” dediğimiz konuşmalar artar. Atmıyoruz efenim, hayal kuruyoruz, dile döküyoruz. Yarısı boş ama neyse.

Borsada, spekülatif yatırım araçlarında beklenmedik dalgalanmalar olur.

Medyumluk, şifa çalışmaları gibi konularla ilgilenen ama eğitimini almamış kişiler, deşifre olur.

İletişimle çalışan tiyatro sanatçıları, show dünyasında yer alanlar, ekranda yer alan herkes, fenomenler, youtuberlar ve birlikte çalıştıkları insanlar problemler yaşamaya başlarlar. Gideceğimiz konser, oyun, sinema davet ve organizasyonlarda sıkıntılar, gecikmeler, iptaller yaşanır.

Fotoğrafçılık, medyumluk, sinema yazarlığı  sektörlerinde gözle görülür dalgalanmalar, düşüşler veya ekstrem yükselişler yaşanır. Bilim-kurgu artar.

Enerji seviyemiz ve konuşma isteğimiz azalır.

Bir şeyleri dinlerken sadece kayıt etmeye başlarız. Mantıkta tartma azalır.

Herkese, herseye verilecek cevaplarımız artar ama tartmadan artar. Bıdı bıdı etme sanatında yükselişe geçeriz.

Adettendir ya Balık Burcu gördüğün yere Romantizm yapıştırmak…

Yalandan da olsa, bir eski defterler karıştırılır. Yağmurda ıslanmacalar, birine sarılıp uyumayı özlemeceler, bir şarkıda eskileri hatırlamalar, yad etmeler. Yalandan da olsa bir romantizm olur. Yalandan diyorum; Balık burcundan öyle gerçek derinlik beklememek lazım. Konular çabuk değişir, sınırlardan hızlı geçilir. Ve gerekirse yeni bir kare fotoğraf çekilir ve hayat tabi ki devam eder. Ama kabul edelim işte; bir yad etme süreci bekliyor bizi. Genellikle rakı masalarında, bardakların dibinde, şarkılarda, imalarda. Sessizlik vardır Balık’ın anmalarında. Çünkü ses hayallerde yükselir. Özlem bile hayallerdedir.

Ancak” 7-28 Şubat 2014″ arasındaki döneme bir bak derim. O dönemden kalan hataların varsa; biraz ağır ödersin. Hele ki Merkür Neptün’e yakın seyrediyor, çok fena karma temizlersin. Hele hele ki bir Balık, İkizler, Başak burcu isen, başın belada demektir. Temiz çözüm; dön özür dile! Eşşeklik ettim, beni affet de. Yoksa söylemesi ayıp bu yıl zor geçer senin için. Öyle “mazi” deyip geçemezsin. Döner dolaşır aynı yere gidersin.

Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Etkisinden daha hızlı geri getiremez size.

Merkür Gerilemesi zamanlarını her zaman fırsat olarak görmüşümdür. Evet, işler biraz ters gidebilir ama kimse içinizde yarım kalmış konuları Merkür Gerilemesinden daha hızlı geri getiremez size. Telefonunuzda hiçbir zaman bu dönemlerdeki kadar sürpriz aramalar görmezsiniz. İkinci bir şans, okulda çift dikiş yapmak gibidir.

Bazen gerçekten bitmemesi gereken bir şey bitmiş, sekteye uğramış vaadini verememiş olur. Boşandığınız veya ayrı yaşadığınız eşiniz ile barışabilirsiniz. Ortaklığınıza sekte vurulmuş veya kağıt üzerinde kalmış anlaşmalarınız yeniden gündeme gelebilir. Mesela yarım kalmış bir aşk hikayeniz varsa, hayal gibi başlamış, hiç için bitmişse, Balık Burcunda Merkür Retrosu, eşinizin size geri dönmesi, hikâyenin tamamlanması için mükemmel zamanlardır.

Astrolojik gündem de nasıl gelişmeler oluyor öğrenmek için hemen tıkla !

Ancak illa özel olarak Balık Burcunda Merkür Gerilemesi döneminde neden kaçınmalıyım diye sorarsanız…

 Yalan söylemekten kaçının!

 Bu tarihlerde evlenmekten ve yeni ortaklık kurmaktan kaçının! Bırakın gelen gelsin. Deneyin ama net cevapları Merkür Gerilemesi sonrasına bırakın. Ancak vaadi eski olan, dönen konuları ayrı tutuyorum.

Alternatif tıp konularını bu dönemde denemeseniz iyi olur.

Her türlü anlaşma sözleşmeden de kaçınmak gerekir. (Gerileme 3. evde başlıyor.)

Özellikle ne yapayım derseniz de;

Sürprizlerin, geri dönenlerin, geçmişte kaçırdığınız ama kapınıza kadar gelen fırsatların tadını çıkarın.

Devam eden sağlık problemleriniz, şifa beklediğiniz konular varsa, tam zamanı. Özellikle devam eden kemateropilerde üstün başarılar olur.

 Bir de çok sevin isterseniz! Derin sevin! Yüzeyselliğin moda olmaya başladığı çağımızda, derinlere inmeyi deneyin. Bir insanı bir akşam yemeği veya 3-5 günlük muhabbetten ötesi olarak görmeyi öğrenin. Hayallerdeki, masallardaki, efsanelerdeki kadar sevin. Bazen karşılıksız sevin.

Anlık özlemlerden beslenmektense, kalıcı sevgilerden beslenin.

Balık’ın gölge yönlerine değil, çığır açan taraflarına odaklanmak gerekir. Balık’ın şefkatine, çıkarsız vericiliğine, hiç bir şeyin imkansız olmadığı inancına sarılın.

Kaçmak yerine, cevap verin. Bırakın hayalleriniz olsun cevaplarınız. Ama bir cevabınız olsun.

Cevapları şişenin dibinde değil, insanların gözünde sözünde arayın.

Burçlara göre 14 Şubat’ta nasıl hediyeler almasın yazımı hemen okumalısın !

Günlük Burç Yorumları da artık her gün yayında! Günlük Burç Yorumunu okumak için buraya tıklayabilirsin!

Sevgi ile,

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
27 Ocak Yeni Ay Ritüeli ve Yeni Başlangıçlar Meditasyonu
28 Ocak'ta doğacak olan Yeni Ay Kova burcunda gerçekleşecek. Bu sebeple hem...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir