Ben hangi Ton’dan çalmalıyım?

Bahar Renkleriyle İçimizde...
adsense

Bahar Renkleriyle İçimizde… Ben hangi Ton’dan çalmalıyım?

Biraz geç kalsa da baharı yavaş yavaş hem üzerimizde hem de gökyüzünde hissetmeye başladık artık. Bahar yorgunluğu dedikleri o halsizlik yok mu sizin de üzerinizde? 🙂
Yoksa HARİKA! Varsa da kimin umrunda , enerjimizle ondan hemen kurtuluyoruz nasılsa 😉
Ben enerjimi bu ay; dış görünüşüme yani üzerimde görmek istediğim renklere ve yüz çevremdeki canlılığa, aydınlığa ayırıyorum.

ÇÜNKÜ GÜNEŞ BİZE YANSIMAYA HAZIR 🙂

 

Moda, doğallıktan yana!

Ne kadar doğal olabiliyoruz, doğallığı nasıl yakalayabiliyoruz?
Nasıl daha canlı görünebiliriz ?

Tuba Büyüküstün

Doğallık moda olunca aslında, eskiden moda olan kısa saçlar tekrardan gündemde. Bakın birçok modacıya, bloggera; saçlar kısa boylarda.Örnek “Cesur ve Güzel” dizisinin güzel yıldızı , Tuba Büyüküstün. Muhteşem uzun ve sağlıklı saçlara sahip olan oyuncunun saçları belki dizi için belki de modayı yansıtmak için oldukça kısa bir model kesildi.Kim bilir belki de tamamen kendi tercihi! Ben şuanki tarzını, yüz hatları da dahil olmak üzere Ruby Rose’a çok benzetiyorum. Bence çok yakıştı!

Ruby Rose

Saçları kısaltın,isterseniz uçlarından aldırın,dilerseniz çene hizasında! Ben her ay kısaltıyorum.
Canlı görünümün en kolay yolu belki de saçlarımıza canlılık vermek bayanlar. Saçlarımız ister gür olsun ister seyrek ve düz, onlar bizim tüm enerjimizi dışarı yansıtan teller. O tellere biraz hayat versek de,bahar güneşi altında daha da güzel parlasalar. Kısa veya canlı saçların her zaman daha modern, daha kaliteli ve daha tarz göründüğünü unutmayın 😉

Doğal görünüme saçlardan başladıysak eğer devamında yüz bakımı ve makyaja değinebiliriz.

Ben hangi Ton’dan çalmalıyım?

Sade tonlar ve abartılı olmayan doğal tonlarda makyaj yapacağız bu bahar. Pastel tonlar, uzun kirpikler ve dikkat çeken doğal tonda rujlar kullanacağız. Yüzümüze vermek istediğimiz renkleri toz pembe veya naturel tonlarda hafif simli göz farları ile veya koyu renk rujlar kullanarak vereceğiz.

RUJ: Gratis – The Balm Matte parlatıcı ürünleri harika!

 

Ojelerde ise yumuşak tonlar karşımıza çıkacak. Renklenin , alışagelmişin dışına çıkın. Pembeler , turuncular , yeşiller özellikle de maviler bu baharda çok aktif .

Makyajımızı yapıyoruz ve mutlaka temizliyoruz bayanlar. Cildimizin aydınlık ve canlı görünmesi tamamen bizim elimizde. Lekeleri en aza indirmek için ve pürüzsüz görünüme sahip olmak için temizleme yapmamız şart. Hangi ürün kullanabilirim derseniz eğer, Kiehl’s bu konuda oldukça başarılı. Özellikle lekeleri azaltan serumu tamamen mucize. Dark spot serisi gerçekten denenmeli. Bunların yanında çok basit ve çantamızdan çıkarmayacağımız bir krem Bepanthol.
Yüz temizliğimizi yaptıktan sonra ,mutlaka bir tonik ve krem uygulayıp, sonrasında bahar uykularımıza gönül rahatlığıyla dalabiliriz. Önerilerim aşağıda;

Yüz temizleme jeli: Bioderma , Origins veya Biotherm
Tonik: La Roche-Posay
Serum : Kiehl’s – gece serumu veya dark spot serum
Krem: Bepanthol veya Origins
Göz çevresi krem : Kiehl’s

 

 

 

 

 

Kaşmir yumuşaklığını hissetmek hepimizin hakkı!

Sevgiyle kalın ,

Paylaş

More from Beril Zeyneloğulları
Merhaba !
Kural yok modada, kural yok aşkta.Kural yok kilo verme olgularında. Niçin olsunki...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir