Plüton Kova Burcunda – 2024-2044

Plüton Kova Burcunda

21 Ocak 2024’te (03:56:10) Plüton Kova burcuna giriyor ve önümüzdeki 20 yıl Plüton Kova Burcunda olacak!

Merhaba pek muhterem Dünyalılar ve dünyanın en güzel takipçi ordusu. Umarım her şey, hepiniz için yolundadır ve eğer değilse umarım yoluna girmek üzeredir. Özleştik, haklısınız!

Plüton Kova burcunda 2023 Mart – Haziran arasında bir dönem seyahat etti. Bir fragman niteliğinde sayabiliriz. Tam da AI ve Chat GBT ile tanış olduğumuz zamanlar ve bence çok da iyi bir projeksiyon. Nereye gideceğimizi uzun uzun yazmaya da okumaya da gerek yok aslında. Bu hatırlatma bile yeterli.

Kendisinden uzunca bahsetmeye niyetliyim ama bir diğer burca geçmeden önceki hali, yani Oğlak burcuna vedası bile dillere destan. Tam kavuşumu, en aneritiğinden yaptı ve gitti. Ve en aneritiğinden yeni dostunu, yani Kova burcunu karşıladı.

Kim bilir neler kapadı. Yakında fark edeceğizdir. Ve kim bilir neler açacak yakında fark edeceğizdir.

Sen kimsin ey Plüton?

Cüce gezegen olarak bilindi. Çünkü Güneş sisteminin en uzağı ve en küçüğüydü. Yetmedi “gezegenlikten” belli yetilere sahip olmadığı için kovuldu. Sonra yine de kıyamadılar ona ve “cüce gezegen” olarak hayatlarımıza geri döndü. Ancak gökyüzünden silinmediği için 🙂 Astroloji dünyasındaki yerini korumaya devam etti.

Astroloji’de Plüton yer altı dünyasının efendisidir.

Ölüm ve yeniden doğuş gezegeni olmasına rağmen Plüton’un etkisi doğası gereği olumlu veya olumsuz olmaktan ziyade büyük ölçüde tarafsızdır. (Aslında Astrolojik olarak her simge tarafsız ve iyi/kötü olmaktan uzaktır.) Plüton basitçe bir şeyi simya haline getiren ve onu başka bir şeye dönüştüren bir gezegendir. Ölüm ve yeniden doğuş, vermek ve almak, sonlandırmak ve başlatmak gibi birçok anlama da gelebilir. Tam da bilmeniz gereken her şeyi bildiğinizi düşündüğünüz anda, Plüton gölgelerde kalan tüm sırlara ışık tutar, kayayı kaldırır ve altında gizlenen tüm zararlıları size gösterir. Plüton’un doğrudan size baktığından emin olduktan sonra gerçeği inkar edemezsiniz.

Astrolojide Plüton Neyi Temsil Eder?

Astroloji’de Plüton gezegeni, en malefik (kötücül) gezegendir. (Aslında kötü-neye göre kime göre. Satürn de tü-kakadır biliyorsunuz ama Yase onu da çok sever). Fatal değişim ve dönüşümleri sembolize eder. Plüto’nun dokunduğu alan tamamen yıkılır. Taş taş üstünde kalmaz. Revize edilebilecek bir nokta bırakmaz. Doğada deprem, kelebeğin kozadan çıkışı gibi durumları simgeler. Ölmek ve yeniden dirilmektir. Küllerinden doğmaktır. Ama tabi ki; önce kül olmaktır! Büyük gücün ve büyük aciziyetin yaşanmasıdır. Faşizim, majoşizim, toplu intaharlar, toplu ölümler, doğal afetler, atom bombası, yer altı organizasyonları, madenler, gizlice yürütülen tüm sistemler Plüton’un konusudur.

Plüton’un burç değiştirmesi, öyle “ehhh” denecek bir olay değil. Olay büyük! Bu arkadaş öyle cart curt yer değiştirmiyor. 20 yıl bir yerde ikame ediyor. Hareketi yavaş. Bulunduğu burçta, burcun özelliklerine göre kolektifi ve o dönemin kolektifinde yaşayan insanları derinden dönüştürüyor. Kova burcunda derinden dönüşüm. Bence çok korkunç!

İnsanlar, Akrep burcundan, İkizler’den falan korkarlar. Halt etmişsiniz. Kova kadar korkunç burç yoktur. Öngörülemez çünkü. Tahmin edilemez. Tahmin edemeyeceğimiz, öngöremeyeceğimiz kadar büyük değişimler bekliyor önümüzdeki 20 yıl bizi. Tüm olanları unutun. Plüton Kova Burcunda başlıyor!

(*Her cacığa alındığınız için, yeni gelenler merhaba, ben de Kova burcuyum.)

Merhaba Bayım, hoş geldiniz, sizi daha önce görmüş müydük?

Plüton’un güneşin etrafında bir turu yaklaşık 248 yıl alır. Zamanının bir çoğunu retroları ile geçirdiği için de doğal olarak eski ev sahibine ve yeni sahibesine arada girer çıkar. Bu sebeple 2023 yılında kendisini bir süre Kova burcunda ağarlamıştık.

2024 ve sonrasında Plüton’un Kova burcunda olduğu tarihler şunlardır:
21 Ocak 2024 – 1 Eylül 2024
19 Kasım 2024 – 8 Mart 2043

Plüton’un Kova burcunda olduğu son dönem 1778-1798 arasındaydı. 248 yıl sonra yeniden bizimle. Evet, Plüton Kova Burcunda daha önce görülmüştü. Aslında bu hesaplamayı keşfinden sonra yapabildik tabi ki. Bir Kova gününde anca 1930’da keşfedilmişti kendisi. Keşfini yapan Clyde Tombaugh’un da bir Kova burcu olması detayı keyifli değil mi?

Plüton’un nam-ı diğer “su taşıyıcısı”nda olduğu dönemde pek çok şey meydana geldi. Kolaylıkla Wikipedia’da bulabilirsiniz. Ancak en önemlilerinden bir kuple aşağıya bıraktım.

  • Çiçek hastalığına karşı ilk başarılı aşının icadı
  • Uranüs gezegeninin keşfi
  • Amerikan Devrimi
  • Fransız devrimi
  • Sanayi Devrimi’nin başlangıcı

Plüton, kendi küllerinden yeniden doğan Phonenix (Anka veya Zümrüdüanka) ile ilişkilendirilir. Artık iyi gelmeyenleri, hizmet etmeyenleri yok eder. Bu gerçekten hoş bir süreç değildir. Vücudunuza iyi gelmeyen bir kist oluşması gibi düşünün. Vücut onun iyi olmadığını ve gitmesi gerektiğini biliyor ve etrafında enfeksiyon oluşturuyor. Plüton ise onu yeterince şişirip patlatan, kanatan, irini dışarı atan ama iyileştiren o etki. İhtiyol pomad’tır Plüton.

Plüton Kova Burcunda Etkileri Nelerdir?

Daha yazının ilk başında spoiler verdim zaten.

Ecem’le bir kanal kurduk, her şeyde olduğu gibi istikrarımdan asla sözüm olmaz. Ancak orada Plüton Kova dönemi için bir videomuz var. Aşağıya link bıraktım. Hala kanala üye değilseniz, üye olur, bir video izler altına da bu yazıdan geldiğinizi belli eden bir kalp atarsanız, çok şahane olur, benim için en azından. Dünya bundan nasıl etkilenir bilemem.

Pop Astroloji Kanalımız

Her neyse… Burası benim dünyam ve burada büyük transitlerde kupon yapmamla ünlüyümdür. Genel etkiler her yerde.

03:56:10 – An haritasından yaptığım öngörülerdir.

“Telepati” is that u?

Geleneksel iletişim, bayram seyran, el öpme, çok acıklı olsa da neredeyse giderek azalıyor. İnsanlar ofis mesaisine aşinalığını yitiriyor. Pandemi gören çocuklar, okul arkadaşlıklarını unuttu. Bizler de geçmişten kalan dostlarla yola devam ediyoruz. Giderek ıssızlaşıyor insanoğlu. Ancak sosyalliği, sosyal mecralara taşıyarak, sanal dostlar, hayranlar ve sevgililer ile elde ediyor. Sosyal platformlar, adı üzerinde yeni nesil sosyalleşme. Eski jenerasyon bile telefonuna bakmadan yapamıyor.

Kova, tüm marjinalliğine rağmen geleneksel bir tandansa da sahiptir. Geriye dönüş yok. Ancak bir şekilde insanın insanı anlaması ve “iletişim” en major konu ise, telapatileşir miyiz acaba?

Mesela izin verdiklerimizin zihnimizi okuması, yakın dostların, sevgililerin birbirleri ile zihin kanalı ile konuşabilmesi için uygulamalar, aparatlar söz konusu olur mu?

Avatardaki gibi birbirimizin aparatlarına bağlandığımızda birbirimizi anlayacağımız, konuşmamıza bile gerek kalmayacak bir sistem?

Dijital İkizim Hoş geldin!

Artık her yerde bir AI versiyonunuzu yaratabiliyorsunuz. Ona her dili konuşturabiliyor, kendisi üzerinden para bile kazanabiliyorsunuz. Teknoloji ile çok içli dışlı olmayanlar için hala uzak gibi gözükse de, 10 yıl önce anneannemin Facebook’a girmesi de benim için uzak bir ihtimaldi. Bu dijital ikizlerimizin bizim yerimize olasılıkları yaşayabileceği bir dünya olacağını düşünüyorum. Yine sanal. Ama çok daha farklılaşarak bir mühendisin yarattığı bir köprüyü önce sanal alemde yaratıp yıkılıp yıkılmayacağını test edebileceğini de. Benim basit aklım ne kadar ileri gidebileceğini kestiremeyebilir. Ama düşünsenize, yeni sevgilinizin back upı ile sanal gerçeklikte bir ilişki yaşayıp sonunu veya olası problemleri görebildiğinizi. Daha gerçekte başlamadan, kaç sevgililik, kaç arkadaşlık veya kaç iş projesi bitecek?

Büyürken küçülmek, sürdürülebilirlik.

AI, yani Artificial Intelligence, yani Yapay Zeka. Doğadaki canlıların sahip olmadığı, gelişmiş dil programlaması ile yapılan bir mekanik zeka çeşididir. İnsan zekasının benzerlerini üretmeye çalışan bir bilgisayar teknolojisidir. Yapay zeka, makinelerin öğrenme, düşünme, algılama ve işlem yapabilme yeteneğini simüle eder. Herkesin bu konunun gelişimi ve robotlaşma üzerine bir tahmini var. Benim tahminimse bu gelişimin ciddi bir “enerji” tüketimine yol açacağı. Kaynaklarımızın tüketimi bariz. Bu teknolojilerse çok ciddi enerji tüketiyor. Coin kazanlar mesela; sanayi bölgelerinde boş fabrikalar tutuyorlar çünkü çok fazla enerjiye ihtiyaçları var. Ev enerjisi onlara yetmiyor. Bu enerji kullanımları artıkça, hayati faaliyetler teknolojiyi odakladıkça, insani kullanımlarımızda çok daha küçülüp bir takım enerji kısıtlamalarına ve yeşil projelere ve sürdürülebilirliğe olan dikkat istemsizce artacaktır. 

Kişisel alan kalmaması

En kötüsü bu bence ama kaçısı olduğunu sanmıyorum. Çok kısa bir süre sonra kendimize ait bir sırrımız maalesef kalmayacak. Şu an bile instagramda sadece size özel, hatta hiç kimseyle paylaşmadığınız ilgi alanlarınızla ilgili reklamlar aldığınıza yemin edebilirim ama ispat edemem. Siber güvenliğimizin söz konusu kalmayacak bence. İnsanoğlunun kişisel hayatı bir yana dursun, ülkeler bunu nasıl koruyacak? Kendimize, toplumumuza kaynaklarımıza karşı, üretim tüketim bilgilerimiz ve cabası. Savaşların buradan yürüyeceği de aşikar.

Avatar filmi gerçek olur mu?

“İnsan” olamadığımız sürece Plüton, gerçek “Kova” teması için dünyayı yıkmak zorundadır. Kova, saf iyiliktir. Sınırları olan, sınırlara dokunmayan, özgürlüklere ve eşitliğe saygı duyan. Doğa ile uyum içinde olmaktan yanadır. Adapte olan değil, canlıya saygı duyan ve onun da yaşam alanına saygı duyandır. Adapte eden, kendi yaşam alanı için yıkan ve tüketen asla değildir. Geldiğimiz nokta belli. Hiç bir canlıya saygımız yok. Bireysel konuşmuyorum. Kolektifte. Biz yaşamak istiyorsak kolaylıkla bir ormanı kül edebiliyoruz. Açsak bir hayvanı öldürebiliyoruz. Bazen bunu spor için yapıyoruz. Plüton Kova bunu sevmeyecektir.

Bazıları bugün hayal bile edilemeyecek yeni teknolojilerin ortaya çıkışı sayesinde yeni bir başlangıçla, daha doğrusu dijital çağın yeniden doğuşuyla karşı karşıyayız.
Yeni ufukların değişme hızı o kadar hızlı olacak ki, kendimize hazır olup olmayacağımızı bile soramayacağız.

Plüton Kova burcuna veda ettikten sonra uzayda yolculuğuna devam edecek. Ancak bir 248 yıl sonra Dünyalılar, atalarımız bir Plüton Kova çağı da görür mü, bence çok büyük soru işareti.

Plüton Kova Burcu Döneminden En Çok Etkilenecek Burçlar

Sabit burçlar ; Boğa , Kova, Aslan ve Akrep bu transitten en çok etkilenecek olan burçlar. Ancak unutmayın buna yükselen burcu bu yerleşimlerde olanlar ve haritalarında belli bir alanda yoğunlukla bu burçları taşıyanlar da dahil.

Korkacak bir şey yok; zira transit zaten 20 yıl. Kendinizi hazırlamak için yeterince vaktiniz olacaktır.

Plüton Kova Burcunda transitinin burçlara etkileri nelerdir?

Koç Burcu;

Koçların, sürülerine bağımsızlıklarından daha fazla değer verdikleri bilinse de, her yıl birkaç Koç, daha yüksek ve daha anlamlı bir şey arayışıyla manzaraları tek başına dolaşmak için sürülerini terk eder. Bağımsızlık duygusu, kendinizi daha iyi anlamak veya kalıcı bir ortak hediyeniz olacak. Çağrıldığınızı hissettiğiniz yere sınır tanımadan yolculuk yapın.

Boğa Burcu;

Sezgisel yaşamak ve öne çıkmaktan korkmamak. İster hayatınızdaki ve ilişkilerinizdeki durağan kalıplardan kurtulmak, ister kariyerinize yeni bir soluk getirmek, ister korkularınıza ve sizden faydalananlara ‘hayır’ demeyi öğrenmek olsun, tonlarca iyilik sizi bekliyor.

İkizler Burcu;

Güç ve Özgürlük. Sonunda başkalarına karşı sorumluluklarınız olduğu gibi kendinize karşı da sorumluluklarınız olduğunu kabul edeceksiniz. Öz saygının ve öz değerin çok önemli olduğu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Devam edin; biraz sert sevgi gösterin, özellikle de şimdiye kadar yeterince gösteremediklerinize ve işleri düzeltin.

Yengeç Burcu;

Kişisel gelişim, genişleme ve ruhsal yükseliş, fırsatların, insanların, desteğin ve ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyin ilahi müdahaleyle çok kısa sürede ortaya çıktığı hayatınızın önümüzdeki yirmi yılına hoş geldiniz! Hayatınızın en iyi bölümlerinden biri olarak adlandırılabilecek dönem için tam olarak destekleniyorsunuz.

Aslan Burcu;

Yakıtınızı ve yaratıcı akışınızı optimize etme ve yalnızca ‘kesinlikle evet’ olduğunda ‘evet’ deme sanatında ustalaşma dönemine hoşgeldiniz. İlgi odağı olmayı sevdiğiniz kadar boş zamanlarınızdan da keyif almayı bekleyin. Akışta olmanın beraberinde getirdiği gizemleri çözeceksiniz.

Başak Burcu;

Önümüzdeki 20 yıl, ilişki dinamiklerinizde hızlı bir değişimi beraberinde getirecek. Deri değiştiren bir yılan, eskiyen derisini bıraktığına üzülür mü? Yeni ilişkiler için eskileri üstünüzden söküp atıyorsunuz.

Terazi Burcu;

Arabulucu olmak size doğal gelse de, hayatınızın bu geçiş sayesinde bir sonraki bölümü muhtemelen tam duygularınızı iletmenize ve kalbinizin ‘yalnız gezgin’ temasından çıkmanıza neden olacaktır. Sizi konfor alanınızın dışına itecek, enerjinizi nereye harcamak istediğinizi sorgulatacak pek çok aynayla karşılaşmanız söz konusu olacak.

Akrep Burcu;

Bolluk bilincine geçmeye hiç bu kadar yakın olmadınız. Sadece kendinize değil, çevrenizde bir çok insana aslında paranın ve bolluğun ne kadar da kolay elde edildiğini gösteriyor olacaksınız.

Yay Burcu;

‘Bu iş kahkahayla yapılabilecekken, neden antidepresan alalım?’ muhtemelen önümüzdeki yıllarda sloganınız olacak. Çapkın, eğlenceyi seven doğanızın ön plana çıkmasına izin vermenin yanı sıra, onun sizi tatmin edici ve amaç dolu hissettiren şeye yönlendirmesine de izin vermekten mutluluk duyacaksınız.

Oğlak Burcu;

Gelecek yıllarda her şeyin hayatınıza zahmetsizce akmasını bekleyin. Sarp kayalıklara tırmanmadan almayı öğreten bir dersin kilidini açıyorsunuz; aslında geçmişteki tüm aralıksız çalışmalarınızın karşılığını alıyorsunuz. Kendi sesinizi, yeni hedeflerinizi ve yeni sınırlarınızı, hatta belki de kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz yeni arkadaşlar bulacaksınız. Sizin sınavınız bitti!

Kova Burcu;

Bu transit tabi ki en çok sizi etkileyecek! Yalnızca yeni bir ışık çağına öncülük etmekle kalmıyor, aynı zamanda şifayı da öne çıkarıyor ve kendiniz ve yollarınızın kesiştiği kişiler için bir topluluk duygusu inşa ediyorsunuz. Herkes için bir sığınak yaratma yönündeki doğal içgüdünüz büyük olasılıkla desteklenecek ve evren yardım eli uzatmak için devreye girecek. Hayatınızı hem kişisel hem de profesyonel olarak tüm potansiyeliyle yaşamaya hazırlanın. “Bu zamana kadarki hayatım boşmuş, şimdi başladım” diyeceksiniz.

Balık Burcu;

Rüya gibi havanızın önümüzdeki yıllarda tamamen desteklendiğini hissetmeniz muhtemeldir. Başlatılan devrimci, idealist ve işbirlikçi enerjilerde gelişeceksiniz. İster kişisel düzeyde, ister profesyonel düzeyde – ya da her ikisinde de – kendi sesinizi ve işleri ilerletmenin yollarını bulmanız muhtemeldir. Unutmayın, siz Kova’nın da yapamadıklarısınız.

Sevgili okuyucu, eğer buraya kadar okuduysan ki 2000 karakter okumuşsun, gözlerine sağlık!

Plüton Kova, evren daha iyi bir yer olsun diye elinden geleni ardına koymayacak. Eğer bu yazıyı 21.01.2024 günü okuyorsan, sakın tereddüt etme ve mutlaka bir şeyler dile. Allah’tan dile, bir yere yaz, yak; canın ne ritüel isterse, senin ruhun neye yakınsa. Sana ne iyi gelecekse. Senin dileme şeklin ne ise. İstemekten sakın çekinme.

ve bilirsiniz, öperim gözlerinizden!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 7 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 7 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Terazi...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir