Boğa Burcunda Dolunay – 24 Ekim 2018

Boğa Burcunda Dolunay

24 Ekim 2018 Çarşamba günü Türkiye saati (İstanbul) ile 19:45’te Boğa Burcunda Dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay’a 0 derecede Boğa burcunda bir Uranüs eşlik ediyor. Dolunay, Kova burcunun geleneksel evinde ve Mars da Kova burcunda hareket ediyor. Bu etkiler sebebi ile Uranüsyen Dolunay diyebiliriz. Boğa Burcunda Dolunay haritasının yükseleni ise İkizler. Harita sabit nitelikteki burçların egemenliği altında. Dolunay’a Uranüs eşlik ederken, tam karşısındaki Akrep burcundaki taze Güneş’e, Venüs eşlik ediyor. Bir tarafta “ya siyah güzeldir ya beyaz” diyen benliğimiz, diğer tarafta “sıkıldım hep aynı renklerden” diyen ruhumuz. E hadi bakalım; hoş geldin iç çatışma!

 

Boğa Burcunda Dolunay ‘ın Meali

 

Boğa burcundaki Dolunay’ın duygusal ihtiyacı kendine yeterli olmak, kendine ait olanları korumak, dünyevi konularda huzurlu ve güvende hissetmektir. Boğa’daki Ay’ın ayakları yere basar. Basamazsa inatlaşır veya duygu-durumundaki eksiklerini fazla yemek yemek, fazla uyumak gibi diğer duyu tatminleri ile tamamlamaya çalışır. Yavaşlar insan. Daha temkinli, daha ağır ama hedefe odaklı ilerler. Normalde… Ama normalde. Şimdi gelmiş Uranüs diyor ki; başlatma inatlarına sabitlerine…Öyle bir şeyle gelirim ki karşına kural mural kalmaz!

 

Boğa burcu toprak elementinde ve sabit bir burçtur. Boğa burcu somutlaştırmanın peşindedir. Bu sebeple maddesel dünya ve onun uygulamalarında başarılıdır. Dünyevi bir konu olduğunda onu sağlamlaştırır ve dayanıklı hale getirir. Boğa’nın enerjisi serinkanlı ve sebatkârdır. Üretkenliği yüksektir ve kaynakları geliştirmek üzerine özel bir yeteneği vardır. Madde dünya denince sadece para gelmesin aklınıza, her türlü fiziksel sağlamlığın ve gücün de sembolüdür Boğa. Ay’ın da Boğa burcunda sonlanıyor olması, Dolunay ve çevresinde duygusal ihtiyaçlarımız; kendimize yeterli olmak, bizim olana sahip çıkmak, hali hazırda zaten bize ait birlikte doğduğumuz doğal güçlerimizi ortaya çıkarmak olacaktır. Bedenimizi sağlamlaştırmak, konforumuzu sağlamak, keyfimizi yerinde tutmak için kendi yeteneklerimizi sorgulayacağımız, kendi paramızın, değerlerimizin zarar görmesine sebep olan alışkanlıklarımızdan kurtulacağımız bir dönem olacaktır.

 

Boğa burcunda Dolunay ’ın en önemli Etkisi – Madde dünyada özgürleşmek!

 

Ay Boğa’da refleks olarak değişiklikten kaçmak, mevcut olanı sürdürmek isteyecektir ancak bu sefer değişim kaçınılmaz olacaktır. Özellikle maddi anlamda ve değer verdiğimiz tüm dünyevi temalarda (burada maneviyatımızla ilgili tüm değerler dışarıda kalır) bize engel teşkil edecek hiçbir şeye tahammülümüz yok. Gerekirse tüm rutinlerimizi değiştirebiliriz ama artık para kazanmak, yaptığımız, emek verdiğimiz her ne varsa gerçek değerini almak istiyoruz. En en önemlisi maddi anlamda, madde dünyada özgürleşmek istiyoruz.

 

Dolunay zamanlarında ruhun istediklerine İrade, karşı koymaya başlar.

 

Dolunay zamanlarında ruhun istediklerine irademiz, karşı koymaya başlar ya da tam tersi. Olması gerekene, mantığa falan ayak diremek isteriz. Sevmediğimiz bir işi yapmak, bize kazanç sağladığı halde, en çok Dolunay zamanlarında zor gelir bize. Bitmesini istediğimiz konuları, içimize attıklarımızı falan tutamaz hale geliriz. Çünkü Dolunay bir şeyleri sonlandırmak ister ki; yeniye yer açılsın.

 

Boğa Burcunda Dolunay ’da ruhumuz biraz uzaklaşmak istiyor. Günlük rutinlerdeki alışkanlıklarımızdan bir nebze olsun sıyrılmak. Değişiklik istiyoruz. Sabit olanı değiştirip yeni bir sabite geçmek istiyoruz.

 

Akrep burcunda Retro harekette olan Venüs, hayatımızda neyin gerçekten bizim için önemli olduğunu anlamamızı sağladı. Hala da sağlıyor. Son zamanlarda ciğerinize hunharca baskı yapan enerji Venüs Gerilemesi enerjisi. Neyse ki bu enerjiyi yarıladık. Ancak Dolunay ile beraber vahşi bir Boğa gibi sahnede olacaklar. Dolunay ve sonrasındaki birkaç gün çok dikkatli ve kontrollü olmak gerekiyor. Neyin bizin için değerli ve anlamlı olduğunu anladığımız dönemde, tüm bu algılarımızı tetikleyip, bize mecburi bir istikamet belirleyecek Boğa Dolunayı.

 

Farkındalığımızı yepyeni bir düzeye taşımanın zamanı geldi.

 

Eğer takılıp kalıyor ve daha fazlasını arıyorsanız; bu Dolunay yeni bir aleme bilet olacak.

Yolu bulduk, bileti aldık ama yeni günün doğması için çoğunlukla biraz vahşi ve karanlık bir gece mecburidir. İşte şu an o karanlık gecedeyiz.

 

Örneğin bazı ilişkilerdeki bağlarımız bir devrilme noktasına gelebilir. Bu daha iyi bir ilişkinin başlaması içindir. Ancak yeni gelecek olan ne olursa olsun, biz aradaki süreçte karanlıkta kalırız. Üzülürüz, düşünürüz, korkarız, sorgularız. İlk ışığın doğması gerekir ki huzurlu bir uykuya dalabilelim ve uyanıp yeni bir güne başlayabilelim.

 

“Dolunay sırasında işler biraz çılgına dönebilir” sözünü biliyor musunuz?

Bilmiyor musunuz?

Yaşayıp göreceksiniz.

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (5-11 Haziran)
İkizler Burçları Doğum Günleriniz Kutlu Olsun! İkizler burçlarının hafta boyunca sağlıklarına çok...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir