4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması saat 10:33’te meydana geldi. Tutulma başladıktan sonra 10:43’te Yay Burcunda Yeni Ay doğdu.

Güneş Tutulması, Tam Güneş Tutulması, Saros 152 serisine ait ve 1 dakika 54 saniyelik bir tutulma. 2021 yılının İkizler-Yay aksında gerçekleşecek son tutulması. Saros 152 serisinin bir önceki benzer tutulması 23 Kasım 2003‘te. Nereden projeksiyon yapayım, diye sorarsanız işte o dönemden.

Yay Burcundaki Ay, olan bitene en iyimser taraftan bakmak, umudunu kaybetmemek, büyümek, gelişmek, öğrenmek, daha fazlasını merak etmek, inanmak, seyahat etmek ve tüm bu deneyimlerini bir başkasına aktarmak ister.

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.

Tutulmalar önemlidir çünkü Karma ile ilgilidir. Karmiktir. İnsanların hayatındaki en önemli olaylar genelde tutulmalar ve çevresinde olur. Sadece bireysel değil, dünyada bir çok sarsıcı olay Tutulma ve etki süresinde gerçekleşir. Bunun sebebi tutulmaların Astrolojik olarak karmaları tetikleyen Güney Ay düğümü veya Kuzey Ay düğümüne kavuşarak gerçekleşiyor olmasıdır. Kuzey Ay Düğümlü tutulmalar gelecekle ilgili konular için değişime iter, Güney Ay düğümlüler geçmişle ilgili.

Belirteyim Güney Ay Düğümlü bir tutulma. Şaşırdık mı? Şaşırmadık. Demek ki; geçmişi değiştireceğiz.

Tutulmada dikkate aldıklarım;

  • Tutulma Yay Burcunda, Ay ve Güneş Yay Burcunda (11. ev)
  • Tutulmaya eşlik eden Merkür Yay Burcunda (12. ev)
  • Tutulma Haritasının yükseleni Oğlak. Harita yöneticisi Satürn. (1. evde) Diğer yönetici Uranüs’e kafa tutar halde.
  • Venüs ve Plüton Oğlak burcunda kavuşuk
  • Yükselen çizgisine kavuşan şans noktası

4 Aralık 2021 Yay Burcunda Güneş Tutulması ‘nın Etkileri

Öncelikle bu yazının devamı dünya tatlısı Yay burçlarını biraz sinirlendirebilir veya güldürebilir, bilemiyorum. Ancak bireysel olarak Yay’larla hiç bir sıkıntım olmadığı gibi, bu yazı boyunca tanımlanan Yay temasının bireysellikle alakası olmayacaktır.

Yay ilginç bir burçtur dostlarım. Arketipi bir santordur. Yani yarı insan yarı hayvan (at) olan bir figürdür. Elinde de bir ok vardır bildiğiniz gibi. Hem insani zekaya ve kabiliyete hem de hayvan doğasına, iç güdüsüne ve enerjisine sahiptir. Hepsi dünyada bir araya geldiğinde, bazen sonsuz bir arayış ve büyüme ihtiyacı, bazen gücün farkında bir bilgelik, bazen gücün farkında gereksiz bir cesaret, bazen sonsuz bir inanca giden bir yolculuk ortaya çıkar. Yay’dan öğrenilecek çok şey vardır. Özellikle onun bir şeyler bulma ihtiyacı, bir amaç belirleme kapasitesi hepimize örnektir. Ancak bazen bu amaca giden yolculukta, zekasını hiçe sayan Yay figürü bambaşka bir duruma düşer. İşte o durum şudur;  Polyanna kerhaneye düşmüş, “olsun bedavaya sevişiyorum” demiş. Elbet kerhanede de deneyimlenecek ve öğrenilecek bir şey vardır. Ancak artık Polyannalığın anlamı kalmamıştır. Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Şimdi geldiğimiz nokta tam da budur. 2020 Haziran’ından beri yapmaya çalıştığımız şey tam bir Yay’lıktır. Güldük, eğlendik, çok ağladık, anlam aradık, amaç aradık, inandık, vazgeçtik falan filan ama bitti. Artık neyin ne olduğunu anlamış olmamız ve yepis yeni bir yolculuğa çıkmamız gerekiyor. Daha fazla sevişmeye gerek yok!

Yay hayatımızda olmasaydı, yani İkizler- Yay hattında olmasaydık ne yapardık dünya bu haldeyken bilemiyorum. Yay’ın müthiş bakış açısı bize yardım etti ve tüm o belirsizlikler süregelirken bir şekilde “sevişiyoruz” dedik ve dayandık. 18 Ocak itibari ile Boğa- Akrep hattına ilerliyor olacağız. Tutulma ile zınk edecek olan ve beraberinde aydınlanacağımız bu süreçte, artık o kocaman belirsizlik bulutundan keyif alıyormuşculuğumuzdan kurtulmamız ve hayatımıza gerçekten üstüne strateji geliştireceğimiz, gerçekten deneyimleyeceğimiz bir hedef/amaç gerekiyor.

Yay Burcunda Yeni Ay

Artık bir serüven sona eriyor. Her gün mesaj atanlara söylüyorum, “ne zaman bitecek?” diye. 18 Ocak son. Zorunlu tatilden, eve dönebilirsiniz veya kendinizi kapadığınız sözde eğlendiğiniz konfor zindanınızdan çıkabilirsiniz. Bence bu süreç sadece Mayıs 2020’den bu yana elimizde kalanlara ithafta bulunmaz. Bence bu süreç, Mart 2011 den bu yana, çöp ettiğiniz, denize attığınız, malik bilir dediğiniz tüm cam kırıklarınızı, bir hazineye çevirip geri verecek. Tüm camlar, saklanası buzlu camlar artık.

Başkalarının kırıklarını kenara alma zamanı. Yol bizim sıkıntılarla, acıklı ama Polyannalığımızdan toz kondurmadığımız acılarımızla dolu… Yolu sen biliyorsun. Benimkini ben. Milyonlarca yürek, akıllarda tek bir soru?

Şimdi nereye gidiyoruz?

 

*Site tarihinin en kısa yazısını yazdım. Mesajı da bir o kadar net. Öperim gözlerinizden.

Paylaş

More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 13 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 13 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Oğlak...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir