Güneş Tutulması Oğlak Burcunda Gerçekleşiyor (26 Aralık 2019 )

Oğlak Burcunda Güneş Tutulması
adsense

26 Aralık günü sabah saat 08:17’te Güneş Tutulması Oğlak Burcunda gerçekleşiyor. 08:13’te ise Oğlak burcunun Yeni Ayı gerçekleşiyor.

Olay mühim. Yeni bir yıla başlamadan önceki son Yeni Ayımız. Yani isteklerimizi, hayallerimizi, amaçlarımızı ayarlamak ve yeni yıla hazırlanmak için köprüden önce son çıkış niteliğinde. Daha mühim durumlar da söz konusu. Bu sadece bir Yeni Ay değil, bir Güneş Tutulması. Sadece bir Güneş Tutulması da değil Oğlak Güneş Tutulması.

Oğlak Burcu Tutulmasını Neden önemsiyorum?

Ben oldum olası Astroloji’de benefiklerden (faydalılar) ziyade malafiklerden (zararlılar) etkilenmiş, onların üzerine düşmüşümdür. Olaya şöyle bakarım; harika, şahane, nefis bir olayı yaşamak herkes için kolay keyifli ama hayat derslerini kaldırmak, yaşamak, öğrenilmesi gerekeni öğrenmek her zaman zordur. Hayat bebekliğimizdeki gibi değil. Bir basamak çıkmak istediğimizde her daim popomuzdan destek veren bir annemiz yok. Pratik yapmadıysak, çalışmadıysak popo üstü çakılıyoruz malumunuz. Başka bir sürü değişken de var yetmezmiş gibi. Para konusu var, sağlık konusu var, ilişkiler, duygular… Öyle sade bir merakla ilerlediğimizde arkadan sürekli esen bir rüzgar yok. Jüpiter’i, Venüs’ü herkes sever. Mesele Satürn’ü sevebilmek, Mars’ı bağıra basabilmektedir. İşte bu şartlar altında, dünyevi konularla en iyi şekilde uğraşmasını bilen burç olduğu için Oğlak Burcu, onun gücü ile başlayan yeni bir enerji, hayatımızın tüm tatsız konuları ile mücadele edip, yeni bir döneme açılmamıza yardım edecektir.

Güneşin Oğlak burcuna girmesi ile başlayan sürece bir bakın. Yani Oğlak burcu hangi ay? Ne zaman? 22 Aralık- 21 Ocak arasında Güneş Oğlak burcunda oluyor. Kışın başladığı zaman. En çetin mücadelelerin verilmesi gereken zamanı yöneten burç Oğlak.

Güneş Tutulmaları enerjisel anlamda çok önemli zamanlardır. Yeni Ay’lar başlangıç zamanı iken, ona eşlik eden Tutulmalar bu başlangıçların hayatımıza etki süresinde ve kalıcılığında önemli rol oynar. Bir Yeni Ay’ın etkisi ortalama 28-35 gün sürerken, bir Güneş Tutulmasının etkisi ortalama 6 ay sürer. İsterseniz hayatınızdaki en önemli olaylara dönün bir bakın. Mutlaka bir tutulma geçmişi vardır.

 

Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

Oğlak Burcundaki Güneş Tutulması anının haritasına baktığımda; harita yöneticisi Jüpiter Oğlak Burcunda ve Tutulma ile kavuşumda. Tutulma, haritanın 1. evinde ve tutulma yöneticisi Satürn Oğlak burcunda ve Plüton ile kavuşumuna devam ediyor.

Bazılarınız ezberledi, bazılarınız hiç buraları okumuyor ama eğer bir olay 1. evde vuku buluyor ise konu “Sen”sin demektir. Yani benim, sensin, o. Herkes kendi. “Ben, ben, ben” dediğimiz yerler. Bunu koy cebe. Ben dediğim yerde Jüpiter varsa, büyüyorum, abartıyorum, genişliyorum demektir, bunu da koy cebe. Buraya kadar şahane gözüküyor. Bence şahanedir de. Peki hangi kondisyonları sağlamışsam büyüyorum, ben oluyorum yeniden, mutlu oluyorum, gerçek oluyorum, maddi dünyada var oluyorum? İşte zurnanın zırt dediği yer burası. Yönetici Satürnse; soru şudur; derslerini verdin mi?

Yahu ne diyor bu kadın? Hangi dersler?

Onun için Satürn hangi burçta ona bakacaksın. Satürn Oğlak burcunda ve Plüton ile kavuşumda. Hemen yazayım hangi dersler.

– Vaadi zamana dayalı işlerini, ilişkilerini, amaçlarını yeterince doyurdun mu? Gereken özeni gösterip, sebat edip, acı çekip, hatta yıkılıp tekrar o uğurda ayağa kalktın mı?

İşine aşırı özen göstermişsindir. 2-3 senedir başına gelmeyen kalmamış ama yılmamışsındır. Dersler tamam. Bil ki; o hayalindeki pozisyon artık 6 ay içinde senin olacak.

Adamı/kadını çok sevdin, bekledin, sebat ettin. O seni parçaladı, kırdı yıktı, dağıttı. Sen oralı olmadın. Sevmeye, saymaya devam ettin. Tek kötü söz etmedin. Yardım istedi; senin değildi ama yardım ettin. Bil ki; 6 ay içinde karma sen ne istersen onu ayağına getirir.

Çünkü Satürn sadece dersini almayanlara kötüdür.

Konuları sen biliyorsun hayatındaki… Dön bir bak işte. Sen esen tüm sert rüzgara, soğuğun ellerini yüzünü kesmesine, her şeyi denediğin halde, sürekli dibi görmene rağmen, yeniden kalkmaya çalıştıysan ayağa, çok ağladıysan sessizce, çok yandıysa canın bir amaç uğruna, bas Satürn’ü bağrına. Çünkü Satürn sadece dersini almayanlara kötüdür.

Eğer sen, soğuktan canı acıyanı görüp kafanı çeviren, yere düşeni kaldırmayan, şansının yaver gittiği zamanlarda ağustos böcekliği yapan, masanın diğer tarafındaki kişiysen, üzgünüm “Winter is Coming! ” Satürn senin için geliyor, korkabilirsin.

Yanlış anlamayın beni. Ben kimse üzülsün sıkılsın istemem. Ancak dönem bir seçilme dönemi. Öğretmen Satürn ve baktığı şudur, tepeye tırmandın mı tırmanmadın mı? Geldiğin hale bakmazsızın, bulunduğun konfora bakmaksızın, sen zirveye ulaşıp, sınavı teslim ettiysen öğretmende hazır hediyen. Şunu da bilmek lazım; Satürn’ün adalet kantarı çok gelişkindir. Ayakları kanayarak zirveye çıkanla, birilerinin sırtında gelenleri eşit ödüllendirmeyecektir.

Nedense bu haritayı yorumlarken gözümde hep şu sahne canlandı. Benim için haritanın özeti oldu.

Her gün o kuyrukta beklediysen, zaman senin seçilme zamanın. 2020 mis gibi bir zaman senin için. Özellikle 2. yarısı. Bu dönemde gerçekleşecekler de o dönemin projeksiyonu niteliğinde. Trişkadan ilk denemense, sen gelme lütfen. 😉 Çaktın köfteyi.

Güneş Tutulmasının Oğlak Burcuna Etkisi

Oğlak Burcu Güneş Tutulmasından nasıl etkilenecek? Güneş Tutulmasının Oğlak Burcuna etkisi ne ?

Ben bir Oğlak burcu kadınıyım, Oğlak burcu erkeğiyim, başıma ne gelecek hocaaaam?! 🙂

Bir Yeni Ay, bir Dolunay, bir tutulma, hangi burçta gerçekleşiyorsa, ilk o panikliyor. İlk sorular onlardan geliyor.

Ya sen bir Oğlak burcusun, bir bak bakalım Oğlak burcu özelliklerine!

Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu, hedef koymak, bu hedefe adım adım istikrarla ilerlemek demektir. Genel yargı; pop Astroloji; Oğlak burcu çok çalışkandır der. Oğlak burcu sadece kendi koyduğu hedef için çalışkandır. Bu kurumsal hayatta çalışan bir Oğlak için, bestekar olmaksa, onun çalışkanlığını iş yerinde görememeniz normaldir. Ancak evi beste ile doludur ve en iyisini yapana kadar bestelemeye devam edecektir.

Yine pop -Astroloji’de, umutsuz, karamsar, negatif, depresyonlu bir tiptir Oğlak. Yine yanlıştır. Oğlak realisttir. Hayatın ihtimallere , olasılıklara ve en önemlisi ön görülemeyen sürprizlere açık olduğunu bilir. Bu sebeple bir B planını cebinde tutmayı ve gerçekleşme ihtimaline karşı kendisini kötü senaryoya hazırlamayı tercih eder. Bu onu karamsar yapıyorsa, evet, karamsardır tabi ki; pembe gözlükle dolaşanlar için.

O yüzden bir Gülben Ergen’e, bir de sana hiç bir şey olmaz bu tutulmada! Nasıl olsun, Satürn’ün kendisi tepende zaten. Sen vereceğin kadar verdin sınavlarını.

 

Güneş Tutulması Oğlak Burcunda, Etkileri Nelerdir?

Çok soru işareti kalmadı bence. Yeterince detaylandırdım konuyu. Olsun, son bir özet yapayım.

Hedefin uğruna gereken sorumluluğu aldın, yeterince çabaladın, yılmadıysan mis gibi bir zaman başlıyor. Yeni adımlar atmak için doğru zamandasın. Ödüllerin kapıda. Hayatında ani, major ama tadı damağında kalacak güzel gelişmeler olabilir.

Aldın vermedin, sevildin sevmedin, bir dönüm bostan yangel osmandın, yuvarlanmanın tadını çıkardın pandalar gibi, sabır göstermedin, pire için yorgan yaktın, bencilce davrandın vs vs. O zaman zor geçecek yılın son zamanları ve kötüsü yeni yılın ikinci yarısı. Hayatında ciddi bir toto üstü çakılma söz konusu olabilir. Farz edelim ki bu ikinci gruptasın, çakıldın. Yapacak bir şey yok. 2020 boyunca sorumluluklarını almayı, zorlanmayı ve sebat etmeyi, seve seve olmayacak şekilde öğrenmek zorunda kalacaksındır.

Son olarak; eğer bir Soho House üyesi isen, 26 Aralık’ta, tam tutulma günü nefis bir ritüel yapacağız. Beden ve zihni Yeni Yıl’a hazırlayacağız. Meditasyonu ben yönlendiriyorum. Yerler dolmuş diyorlar ama sen de gelirsen leziz olur bence. Bir booking olayına bak bence. 😉

Astroloji hakkında gündemi yakından takip etmek için bu sayfaya mutlaka göz atın !

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
Boğa Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu
Boğa Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu 2022 yılında Boğa Burçlarını Neler Bekliyor?...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir