Merkür İkizler Burcunda – 4 Mayıs 2021

Merkür İkizler Burcunda 2021

4 Mayıs Salı Günü saat 05:49 itibari ile Merkür İkizler Burcunda 2021 ‘i deneyimlemeye başlayacağız. 12 Temmuz’a kadar Merkür İkizler burcundaki seyahatine devam ediyor olacak. 29 Mayıs-23 Haziran aralığında ise İkizler Burcunda Merkür Gerilemesini deneyimliyor olacağız.

Merkür, Astroloji ‘de haberci gezegendir. Aldığımız tüm haberlerin arkasında o vardır. Tüm hareketi boyunca Güneş sisteminden ve üzerinden geçtiği yıldız takımlarından haberler getirir. Aynı zamanda zekayı ve iletişim kapasitesini de simgeler. Haritamızda bulunduğu yer ve burç zihin mekaniğimizin çalışma tarzını belirler. En hızlı hareket eden gezegenlerden biridir.

Merkür; Tüccar, Sihirbaz ve Zihinsel!

Merkür, eli çabuk bir sihirbaz, iyi pazarlık yapan bir tüccar, korkusuz bir taklitçidir. Hadi üzmeyelim, fenaaaa esinlenir diyelim.

Merkür, ticareti ve değişimi, iletişimi ve iletişim kurallarını temsil eder. Her türlü bağlantı ve ağ, yol ve hatta sinir sistemimiz Merkür tarafından yönetilmektedir. Yine iletişimin mihenkleri olan alfabe, telefon, posta, e-posta gibi araçlar da Merkür’ün yönetimi altındadır.

 

 

Amerika posta hizmetleri, Merkür’ü (Mitoloji’de Hermes) 1782’de ilk sembolü olarak kullandı.

 

 

Merkür, dünyadaki kadınların en sevdiği şeyi de yönetir; dedikodu! 🙂

Komşularımızı, yakın çevremizi, ilköğrenim sürecimizi, lakapları, etiketlediğimiz şeyleri, markaları …

Merkür’den bahsettiğimizde ortada illa ki analitik bir şeyler vardır.

Dedikodunun mesela, neresi analitik demeyin. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Orada bir bilgi alış-verişi var kabul edelim. İftira, Merkür’ün konusu değil! Spekülasyon gölge bir Merkür uygulaması olabilir.

Merkür Güneş’e çok yakın seyahat eder. Güneş ile arasındaki mesafe 28 dereceden fazla olamaz. Bu da demektir ki; Merkür burcunuz her zaman ana burcunuzun aynısı, bir öncesi veya bir sonrası olabilecektir. Örneğin Kova burcu iseniz, Merkür burcunuz ya Oğlak ya Kova ya da Balıktır. Hiçbir zaman bu üçünden başka ihtimal taşıyamaz.

Merkür Astroloji’de İkizler ve Başak burçlarının yöneticisidir. Merkür kendi yönettiği burçlardan birine ilerlediğinde, doğal olarak mesajını daha kolay yayar. Var olan esnekliği artar.

Merkür ikizler Burcunda 2021 ‘de Merkür kendi gibidir: açık, gerçek ve mantıklı. Genel olarak iletişimimiz, düşünme süreçlerimiz ve farkındalığımız optimum parametrelerde işleyecektir. Fikrimizi dile getirmeyi daha kolay bulacağız ve diğer insanlarla ilişki kurmayı da daha kolay bulacağız. Bazen hepimiz için akıldaki ve dildeki değişkendir. Merkür İkizler burcunda iken bu duruma pek rastlanmaz.

Gelelim bu seneki Merkür İkizler Burcunda hareketinin başlangıç noktasına.

Her zaman söylerim her sene olan gökyüzü olayları bile birinin aynı değildir. Onun da bir başlangıcı ve doğal olarak bir haritası vardır. Merkür İkizler Burcunda 2021 ‘in haritasına baktığımda gördüğüm ve tabi ki öncelikle ilgilendiğim ilk şey Merkür hangi evde ve detayında da madem Merkür tahtında, buradayken sesini çok net çıkaracak ama neye sövecek? Asıl önemli olan bu bence.

 • Merkür 1. evde.
 • Harita yöneticisi konumundaki Venüs 1. evde. O da İkizler burcuna ilerleme hazırlığında.
 • Haritada kocaman bir büyük kare açılanması var.
 • Merkür Jüpiter ile kare
 • O sırada Güneş ve Satürn ile kavuşan Ay da birbirine kare
 • Uranüs Güneş’le yükselenle yeni kavuşmuş. (kare Satürn’ü unutmayalım)

Meali Yasemince;

Bence kupon bir; toplumsal bir şeyler patlayacak gibi. Ortada bir isyan bunu da bireyselden yükselen seslerle yapma derdi var gibi. Kuponumu buraya basarım.  Kim ayaklanır? Özgürlüğü kısıtlanan, adaleti sorgulayan herkes. Eskiden yazar kasaları yakarlardı, hatırlar mısınız?

Bireysele gelince, sesimiz kendimiz ile alakalı yükseliyor. Yani canımıza tak etmiş bir takım süregelen problemlere çarpıcı, sarsıcı ve çok sesli çözümler bulacağız gibi geliyor. Güzellikle yapmak istesek de; biraz ses çıkaracak gibiyiz.

Duygusal, yani ilişkiler, aşk meşk konularında da bir şeyler oluyor. Hani “seviyorsan söyle bence” den daha çok, uzun emekler harcanmış konular var burada. Cesaretten ziyade itiraf var. Yapıcılık da var ama bir kusma da var. Göze batan ama sessizliğin altına saklanmış bir sürü konu çok açıklıkla ve doğru iletişimle açığa çıkacaktır.

Yaşayalım görelim ama Astro-taktik benden, gerisi sizden!

Artık susamazsınız!

Ve Mayıs ayı dostlar, çok değişik bir ay… Bunu az söylerim. Evet bir sallantılı, çok açılı, herkes kafasına göre ama; mucizeler de var! Ve ve en önemlisi söz büyüdür, unutmayın. “Çok güzelim ve herkes bana bayılıyor” diyen bir kadın ile, “Bana gelen kör olur” diyen bir kadın arasındaki çekimsel farka bir bakın! Bana bir şey olmaz , diyen ne kadar tanıdığım varsa onlara bir şey olmaz. Ve osuruktan nem kapan ne kadar tanıdığım varsa hep hasta! Söz büyüdür! ve hayat; ihtimaller denizidir uzun süredir bizi üzüyor da olsa!

Öperim gözlerinizden!

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Koç Burcunda Dolunay – 25 Eylül 2018
Öncelikle, Koç Burcunda Dolunay, duygusal olarak ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

 1. says: Mine

  Bu Merkür ikizlere çok ihtiyacımız varmış desenize kaleminize saglik.
  Astrolojiden anlamam ama her defasında görüyorum ki karesi, üçgeni, retrosu hepsi lazım. Kocaman sevgilerimle 💞🙏

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir