Mayıs Ayında Gökyüzü

Mayıs Ayında Gökyüzü
adsense

Mayıs Ayında Gökyüzü nasıl olacak? Bu soru önemli!

Neden?

Çünkü 2021’in asıl oyunu şimdi başlıyor. Mayıs 2021, Astrolojik olarak çok önemli bir ay.

Neden?

Çünkü Jüpiter Balık burcuna giriyor, Merkür ve Satürn geri hareketine başlayacak ve Yay burcundaki Tam Ay Tutulması ile Tutulma sezonu başlayacak! Ancak, durum bu kadarla da kalmıyor.  Mayıs ayı ile ilgili özellikle ‘alışılmadık’ olan, Mayıs pastasının kreması. Nedir bu krema?

Rekor sayıda sınır dışı gezegenimiz var.

Merkür, Venüs, Mars ve Ay sınırların dışında. Ve Merkür ve Mars neredeyse tüm ay boyunca sınır dışı!

“Sınırların dışında” gezegenler kavramına aşina değilseniz, bu, ekvatorun kuzey veya güneyindeki eğimi 23-26-22’den fazla olduğunda bir gezegenin içinde bulunduğu özel bir durumdur. Bir gezegen Güneş’in sınırları dışına çıktığında, Güneş’in kurallarının dışındadır, bu da onun istediği her şeyi yaptığı anlamına gelir! Haritasında çok fazla sınır dışı gezegen bulunan biri, “kural” kelimesinin kendisinden bile rahatsız olabilir. Bu etki biraz Uranüs’ün kendi rayihasına benzer; özgür, yaratıcı ve öngörülemez. Gezegenler nadiren sınırların dışına çıkar ve sınır dışı gezegenlerin sıfır olduğu aylar yaşayabiliriz. Mayıs ayında 4 tane sınır dışı gezegen var! Bir ay içerisinde sınır dışı 3 veya 4 gezegene sahip olma olasılığı yaklaşık% 1’dir.

Sınır dışı gezegenlerden oluşan inanılmaz bir dizilime sahip olan bir ay içine girince, çok özel bir şeyin üzerinde olduğumuzu anlayabiliriz.Temel olarak, bu ay artık kimse Güneşi dinlemiyor. Kimse “patronu” takmıyor.  Merkür, Venüs, Mars, Ay neredeyse tüm ay istediklerini yapıyorlar.

Soru şu bu özgürlüklerle ne yapacağız? Oldukça değişik bir  yolculuk için hazırız, bu kesin!

Ayın en önemli Astrolojik olaylarına bir göz atalım:

Merkür İkizler Burcunda – 4 Mayıs 2021

3 Mayıs 2021’de Merkür İkizler burcuna ilerliyor. Merkür İkizler burcunun yönetici gezegeni. Bu sebeple kendi tahtı. Boğa’da Merkür düşüncede sabitlik, yavaşlık, Yengeç’te Merkür duygusal diyaloglar getirirken, İkizler’deyken Merkür kendi gibidir: açık, gerçek ve mantıklı. Genel olarak iletişimimiz, düşünme süreçlerimiz ve farkındalığımız optimum parametrelerde işleyecektir. Fikrimizi dile getirmeyi daha kolay bulacağız ve diğer insanlarla ilişki kurmayı da daha kolay bulacağız. Bazen hepimiz için akıldaki ve dildeki değişkendir. Merkür İkizler burcunda iken bu duruma pek rastlanmaz.

Venüs İkizler Burcunda – 10 Mayıs 2021

8 Mayıs 2021’de Venüs, İkizler‘in partisine katılıyor.  Venüs basitçe duygularla ilgilidir ve İkizler basitçe mantık ve iletişimle ilgilidir. Venüs İkizler burcundayken duygularımızı ifade etmeyi daha kolay buluruz. Elbette hisler, hissetmek için her zaman oradadırlar, ancak bazen duygularımızı nasıl etiketleyeceğinizi, tercüme edeceğinizi ve kelimelere nasıl aktaracağınızı bilmek büyük fark yaratacaktır.

Merkür Kuzey Düğümü Kavuşumu – 10 Mayıs 2021

10 Mayıs’ta Merkür, 10 ° İkizler’de Kuzey Düğümü ile kavuşuyor. Bu, Mayıs ayının ilk Kuzey Düğümlü kavuşumudur. (Venüs ve Güneş ayın ilerleyen günlerinde Kuzey Düğümü ile kavuşacaktır). Kuzey Ay Düğümü’ne birden fazla gezegen ile uyarıldığında, temasa geçtiğinde, kaderin çağrılarını hissederiz. Geçmişin sınırlarını aşmak için bir vızıltı, bir çekme, bir dürtü var olur. Elbette her büyük macera zihnimizde başlar. Merkür, Kuzey Düğümü ile kavuştuğunda, bu yeni maceranın ne hakkında olabileceğine dair ilk ipuçlarını alacağız. Aklımızın gözleriyle “görmek” için. Bu iç görü, içeriden bir “aha” anı olarak veya dışarıdan haber, fırsat veya ilham şeklinde gelebilir. 10 Mayıs civarında karşınıza çıkan mesaja dikkat edin, çünkü bu kadersel bir çağrı olabilir.

Boğa Burcunda Yeni Ay – 11 Mayıs 2021 

11 Mayıs 2021 22:00’da Boğa Burcunda Yeni Ay deneyimliyor olacağız.

Yeni Ay, Oğlak burcundaki Pluto ile üçgen açı yapıyor  ve çok dünyevi bir konuya dikkat çekiyor.  Boğa burcundaki Yeni Ay, Boğa konularıyla bağlantılı yeni başlangıçlar için harikadır: yeryüzü, beden, para ve mülkiyet, yiyecek ve beslenme, arazi ve mülkler.

Mayıs Ayında Gökyüzü – Jüpiter Balık Burcunda – 15 Mayıs 2021 

Mayıs, virajlarla dolu, çok olaylı bir ay olacak. Ancak Mayıs ayının en önemli geçişini seçmemiz gerekiyorsa, bu Jüpiter’in Balık burcuna ilerlemesi. Bence tabii.

Jüpiter yılda yalnızca bir kez burç değiştirir ve değiştiğinde, sahneyi hemen hemen belirler ve bize odaklanmamız için “tek bir konu” verir.

Jüpiter sadece geçici olarak Balık burcunda olacak. Jüpiter, Haziran’da gerilemeye başlayacak ve ardından Temmuz’da Kova burcuna geri dönecek. Bununla birlikte, Balık burcundaki bu 2 buçuk aylık Jüpiter, Jüpiter’in Balık burcuna temelli hareket ettiği 2022 için harika bir deneme sürüşü süresi olacak. Bu transit süresince aslında 2022’nin size neler getireceğini görebileceksiniz. Bu transitle ilgili harika haber, Jüpiter’in Balık burcunun yöneticisi olması. Yani Jüpiter de Merkür gibi tahtında olacak. Balık burcundaki Jüpiter istediği kadar bilge, ruhani ve büyük resim olabilir.

Son 2 yıl kolay olmadı. Kolay geçmedi ve hala geçmiyor. Oğlak burcundaki geçmiş enerji yığını, ağır ve sınırlayıcıydı. Kova burcundaki Jüpiter genel olarak Oğlak burcundaki Jüpiter’den daha iyi bir yerleşim olmasına rağmen ortada hala bir Satürn vurgusu var.

Jüpiter Balık burcuna girdiğinde umut ve iyimserlik duygumuz nihayet geri gelecek.

Venüs Kuzey Düğümü Kavuşumu – 17 Mayıs 2021 

Bu kavuşumdan önce 10 Mayıs’ta Merkür Kuzey Ay Düğümü gerçekleşecek yukarıda belirttim.

Artık Venüs İkizler ile aynı derecede Kuzey Düğümü’ne katıldığı için, “Bir dakika bekleyin: bu fikir, bu düşünce, geçen hafta bana sunulan bu fırsat GERÇEKTEN bir şey. Midemde bana “evet” diyen kelebekler var, bu sefer bir şeyin peşindeyim ”. dedirtir.

Kuzey Düğümü, İkizler burcunun 10. derecesinde oldukça fazla zaman geçirir ve bu gerçekleştiğinde, Tutulma sezonunda olduğumuzu biliyoruz. Gerçekten, Tutulma mevsimine sahip olduğumuzda, Düğümler Zodyak ile aynı derecede çok zaman harcarlar.

Doğum haritanızda 10 ° İkizler veya 10 ° Yay etrafında gezegenleriniz veya açılarınız varsa, bu geçiş ve diğer düğüm geçişleri sizin için özellikle önemli olacaktır ve inanılmaz gelişmeler ve fırsatlarla gelebilir.

Güneş İkizler Burcunda – 20 Mayıs 2021 

İkizler Burçları Doğum Günleriniz Kutlu Olsun! 20 Mayıs’ta Güneş İkizler’e girer ve İkizler sezonu resmen başlar.

Zaten İkizler’de olan Merkür, Venüs ve Kuzey Düğümü ile, İkizler sezonunun uzun zaman önce başladığını hissedebilirsiniz. Ama tam deneyimi yaşayışımız gerçekten Güneş İkizler burcundayken gerçekleşir. İkizler enerjisi özünde merak uyandırdığı için, aslında neler olup bittiğine dikkat edeceğiz ve olaylara yeni başlayanların zihniyle yaklaşacağız. Ve bu, genellikle geçmişte çözülmesi imkansız görünen eski sorunlara nihayet çözümler bulduğumuz zamandır.

Satürn Gerilemesi – 23 Mayıs 2021 

Gözle görülebilen en yavaş gezegen geri hareket ettiğinde, Dünya, Merkür veya Mars geri hareket ettiğinde olduğu gibi tepetaklak olmaz. Satürn’ün Retro hareketi nadiren majör fark edilir etkiler yaratır.

Hayatınızdaki bazı şeyler ataletle devam ediyorsa veya yavaşlayarak devam ediyorsa, bu transitte tamamen çalışmayı bırakacaklardır. Marşa basıp zorla, çok uzun sürede çalıştırdığınız eski bir arabanız olduğunu hayal edin. Her an bozulmasını bekliyorsunuz. Ama bozulmuyor. Ve bir gün Satürn Retrosunda başka bir araba size çarpıyor. Miladının dolduğu gerçeğine siz uyanmak istemeseniz de, hayat bunu hatırlatacak. Değiştirmek zorundasınız arabayı, çünkü çok eski ve yedek parçası yenisinden pahalı!

Yani bu transitle var olan sorun aşikar hale geliyor, somutlaşıyor, gerçek oluyor. Artık öteleyemezsiniz.

Satürn gerilediğinde, sonunda duracaksınız, böylece hayatınızın olabileceği kadar iyi çalışmayan bir alanını yeniden değerlendirebileceksiniz.

Satürn Retrosu, hayatınızın eski ve zorla çalışan o bölümünü yeniden düşünmek ve yeniden tasarlamak için bir fırsattır. Satürn yeniden düz hareketine başladığından, uzun vadede hayatınızı iyileştirecek yeni bir çözüm, yeni bir işletim modeli bulacaksınız.

Mayıs Ayında Gökyüzü – Yay Burcunda Ay Tutulması – 26 Mayıs 2021 

Ayın öne çıkan gökyüzü olaylarından  biri de tabii ki Yay burcundaki Dolunay ve Tam Ay Tutulması.

Tutulma 5 ° Yay burcunda 14:14’te gerçekleşiyor. Tutulmalar Ay düğümleri ile gerçekleşir. Yay Burcunda Ay Tutulması Güney Düğümlü bir Ay tutulmasıdır. Dolayısıyla Düğümler İkizler ve Yay burcuna geçtiğimizden beri inşa ettiğimiz ve yarattığımız şeyin bir doruk noktasıdır. Ancak bu son derece önemli tutulmayı tabi ki detaylı kaleme alacağım.

İkizler Burcunda Merkür Gerilemesi – 29 Mayıs 2021

29 Mayıs 2021’de Merkür 24 ° İkizler’de geri hareketine başlıyor ve yön değiştirmeden hemen önce Merkür yine 24 ° İkizler’de Venüs ile kavuşuyor. Çoğu zaman, Merkür Venüs’ten daha hızlıdır, ancak bu sefer Venüs Merkür’ün duraksamasından faydalanıp yamacına yanaşıyor.

Önce bir şeyi “hissedeceğiz” veya deneyimleyeceğiz (Venüs) ve sonra olanı anlamaya çalışacağız (Merkür). Bizi alt üst edecek bir deneyim yaşayabiliriz ki; bu da bir nevi uyanıştır. Bu deneyim o kadar güçlü, duygusal ve duyusal olarak uyarıcı olabilir ki, onu süzgeçten geçirmek  için haftalara ihtiyacımız olabilir. Ama zaten olay bu ve bunun için!

Güneş Kuzey Düğümü Kavuşumu – 31 Mayıs 2021 

Ayın sonunda, Güneş, Kuzey Düğümü’nü selamlayan son gezegen. Güneş bu ay oldukça zor zamanlar geçirmiş olacak: Merkür, Venüs ve hatta Mars – Güneş’in direktiflerini dinleyen içsel gezegenler tamamen kontrolden çıkmış olacak. Güneş’in sınırlarının dışında kalacaklar ay boyu. Güneş sonunda “Tüm bunlar neydi?” “Ya eğer – sadece değişmesi gereken “BEN” sem? ” diye soracak.

Güneş, Astrolojideki en tahmin edilebilir gezegendir. Her zaman gökyüzünde yükselir ve batar. Bize mevsimleri, işaretleri ve evleri verir. Güneş hemen hemen Astroloji’nin bel kemiğidir ve doğum haritamızın geleneksel yöneticisidir. Güneş yönü belirler. Güneş bizim yaşam amacımızdır. Ve şimdi, Mayıs ayı sonunda Güneş, asıl amacımız olan Kuzey Ay Düğümü ile buluştuğunda, yaşamımızın bu genel amacı yükselir ve kendini belli etmek için göz kırpar. Tıpkı bilgisayarımıza yeni bir yazılım güncellemesi yüklediğimizde olduğu gibi. Fark etmesi kolay değildir. Öğrenmesi, yeni bir güncelleme gibi kolay olmaz. Faydamızadır ama alışkanlıklar ağır basar. Haziran ayında İkizler’de tam bir Güneş Tutulması yaşayacağımız zaman, bu yeni yön, update daha net hale gelecektir.

Benden bu kadar dostlar. Gerisi sizde!

Öperim gözlerinizden tabi ki!!!

Paylaş

More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (23-29 Ocak)
19 Ocak Perşembe günü gece yarısı itibari ile Güneş Kova burcuna geçiş...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir