Mars Yay Burcunda 3 Ocak 2020

Mars Yay Burcunda

Savaş, mücadele ve itici gücün yöneticisi Mars Yay Burcunda !

3 Ocak 2020 12:28 itibari ile Mars Yay Burcunda hareket ediyor olacak. Bu hareket 17 Şubat 2020’ye kadar devam edecek. Daha önceki yazılarda da bahsetmiş olabileceğim gibi Mars gezegeni Astroloji’de malefik (kötücül) bir gezegendir. Bir Astrolog olarak bence değerli olan, iyicillere değil de kötücüllere verdiğimiz tepkilerdir.

Mars Astroloji’de ne anlama gelir?

Mars, Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Oğlak burcunda yücelir. Terazi ve Boğa burcunda zararlı, Yengeç burcunda ise düşük durumdadır. Bizi burada ilgilendiren; Oğlak burcunda yüceliyor olması. Sebebi ise, şu an gökyüzündeki 5 gezegenin Oğlak burcunda hareket ediyor olması. Mars, Güneş sisteminin adrenalini, hareketinin nasıl olacağıdır. Yani parçanın ritmidir.

Bireysel olarak kendimizi nasıl savunduğumuz, hayata karşı tutumumuz, olaylara karşı nasıl mücadele verdiğimizdir. Herhangi bir risk altında nasıl kaçtığımız, nasıl reaksiyon verdiğimizdir. Gerçekten nasıl savaş verdiğimizdir. Stratejimizi nasıl belirlediğimiz ve nasıl seviştiğimizdir. Maskülen tarafımızdır. Cesaretimizi nasıl gösterdiğimiz, yumruğumuzu ne kadar masaya vurduğumuz, ne kadar can yakabildiğimizdir.

Mars Yay Burcunda

Yay burcu, özgürlüğüne düşkün, genişlemeyi, büyümeyi seven, sınırları zorlayan, macera arayan bir burçtur. Motivasyonu hareket, öğrenmek, gelişmek, genişlemek, bereket ve neşe olan bir burçtur. Mars Yayda, kendisine ait eğilimleri Yay burcu vari bir şekilde eğilimlendirecektir. Mücadelesini şakacı bir şekilde verecek olsa da, hırsından vazgeçmeyecektir. Her ne kadar savaşacak olsa da, bu savaşı bilgi ve adelet ile vermeye çalışacaktır. Kişisel haritalarda Mars Yay yerleşimi olanlar yani Marsı Yay burcunda olanlar, özgürlüklerine aşırı derecede düşkün, sürekli bilginin peşinde koşan, hareket ettiği zaman abartan ama yayıldığı zaman da abartan kişiler olurlar.

Mars Yay Burcunda olan kadınlara çok iyi bir örneğimiz var. Bence nasıl hayatta nasıl mücadele ettiğini videodan hemen anlayacaksınız. İşte Steffi Graf 🙂

Burçlar ve özellikleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Transit Mars’ın Yay burcunda olduğu zamanlarda ise bireysel olarak nasıl etkilendiğimizi bilmek için, haritalarımızda hangi evin Yay burcu tarafından yönetildiğini bilmek gerekir. Yay burcunun yönettiği eviniz hareketlenecek demektir. Hangi evin Yay burcu tarafından yönetildiğini anlamak için, yükselen burcunuzu 1. evinizin yöneticisi kabul edecek şekilde Zodyak sırası ile sayarsanız, kaçıncı sırada Yay burcu geliyorsa, o eviniz Yay burcu tarafından yönetiliyor demektir. Örneğin yükseleniniz Akrep olsun. 1. ev Akrep, 2.ev Yay, 3.ev Oğlak, 4.ev Kova şeklinde devam edecektir. Örnek olarak Doğum Haritasında Evler ve Anlamlarında 2. ev Para evidir. Mars’ın Yay Burcunda Para evinizdeki geçişi, maddi anlamda kazancınızı, kazanmaya olan hırsınızı ve para harcama miktarınızı abartacaktır gibi…

Kolektife baktığımızda durum biraz riskli…

Yay burcu inançlar, ideolojiler, sosyal görüşler, yüksek öğrenim kurumları ve yabancı insanlar, yabancı ülkelerle ilgilenir. Mars ‘ın Yay burcuna geçtiği anda yükselen burç Koç. Ciddi bir enerji söz konusu. Şiron 12. ev Koç yerleşimi yine bana tehlike hissi verdi. Totolde Satürn ve Plüton vs gibi tüm sahneye baktığımda, dini inançlar, sosyal görüşler, insanı haklar uğruna toplu intihar girişimleri, ayaklanmalar veya isyanlar olabilir bu süre içinde. İdeoloji ve din savaşları olur demiyorum zaten var. Ama daha baskın bir şekilde ses duyarız. İnsanların psikolojik sıkışıklıklarının artması ve intahar eğilimlerinin artmasını beklerim. Özellikle kesici delici araçlar kullanarak. Toplu veya tekil, ortaya çıkacak olan şiddet, yangın, suikast, vandalizm özünde kolektife katkı sağlamak için olacaksa da, yöntem yanlış olacaktır.

Aylık burç yorumlarınızı henüz okumadıysanız sayfamızı ziyaret edin !

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Boğa Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu
Boğa Burcu 2022 Yıllık Burç Yorumu 2022 yılında Boğa Burçlarını Neler Bekliyor?...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

 1. says: Esin

  Yasemin hanım ben 9 12 1970 doğumluyum annem yanmadan önce yükselenim mi bilmiyordum şimdi ise akrep olduğumu öğrendim ayburcum ise boğa yazdıklarınızı takip ediyorum şuan biraz tedirgin oldum zaten 5 senedir zorlu bir süreçten geçiyorum birde şimdiki okuduklarım Artık bitmiyorumu süreç uzunmu bilemedim Artık sinir kırizleri geçiriyorum tavsiyeniz benim için çok önemli teşekkürler

  1. Merhaba Esin Hanım,
   Korkacak bir şey yok. Aksine maddi anlamda rahatlama bekleyebilirsiniz. Eğer ki bir de son 5 seneyi zorlu geçirdiyseniz. Tabi ki haritanın tamamına vakıf olmak önemli ama verdiğiniz bilgiye kadarki öngörüm her şeyin çok daha rahat bir noktaya taşınacağı şeklindedir.
   Takibiniz için teşekkür ederim.

Leave a comment
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir