Balık Burcunda Dolunay – 14 Eylül 2019

Balık Burcunda Dolunay
adsense

14 Eylül 2019, saat 07:33’de Balık burcunun 21.derecesinde Balık Burcunda Dolunay gerçekleşecek.

Balık Burcunda Dolunayın hemen peşi sıra, aynı gün içerisinde Merkür ve Venüs, Terazi burcuna ilerliyor olacak. Uzun süredir esen Başaksı rüzgarlar yerini Terazimsi rüzgarlara bırakacak ki; bu aşkı arayan aşk hikayelerimiz için nefes aldırıcı bir haberdir. Kurcalayan, hata arayan, sürekli midesi bulanan, kurtulmak, temizlenmek isteyen bir halden; bir araya gelmeye çalışan, anlaşmak, uzlaşmak isteyen ve bir denge bulma peşinde bir hale geçiş yapıyoruz. Hasat yapıp, çürük çarıkları ayırdıysanız, yola biraz daha elimizde kalanları pazarlama stratejisi ile ilerleyebiliriz. İşe çok odaklanmak yerine, birbirimize odaklanmak için vardiya başlatıyoruz. Sevdiklerimize daha fazla zaman ayırmak isteyebiliriz ve bağlantıları geliştirmek için çalışabiliriz. Ancak bu haberden önemlisi, gökyüzünde bazı değişimlerin beraber yaşanıyor olmasıdır. Birlikten kuvvet, birlikte değişimden de enerji doğar. 😉

Balık Burçları Çok Duygusaldır! Balık Burcunda Dolunay Çok daha Duygusal!

HAYIR!

Bu yalan yıllardır yetmedi mi! Balık burcu, duygusal falan değildir. Romantik anlamda benimsediğimiz duygusallıkla Balık burçlarının alakası bile yoktur. Aynı İkizler burcunda olduğu gibi, yapışmış Balıkcağızlarımın üstüne bir leke, dilimde tüğ bitti, çıkaramadım. Balık burcunda söz konusu olan duygusallık değil; hassasiyet ve merhamettir!

Balık Burcunda Dolunay ’ın ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık Dolunayları her zaman önemlidir. Çünkü Dolunay’ın kendisinin sonlandırma süreci olduğu gibi Balık da Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyin tamamlandığı, en son noktaya geldiği ve artık defterlerin kapanıp, yeni bir çember için hayallerin kurulduğu noktadır. Artık kaos, tecrübe, acı, deneyim yetmiştir. Kaçmakla, doğru düzgün bir heyecan arama arasında gider gelir insan.

 

Formuladaki Pit-Stop Noktası

Balık Burcunda Dolunay’lar her zaman çok önemli bir şeyler getirirler. Bu Dolunay da öyle. Önümüzdeki 6-7 yıl boyunca da tüm Balık Burcunda Dolunay’lar da böyle olacak. Geçen seneki de böyleydi. Zira, yazının bu kısmını geçen seneden kopyaladım. Neden diye merak eder ve o dönemki etkileri bir hatırlamak istersen yazının linki burada.

Bu Dolunaylar Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir. Buradaki kısa mola, lastik değişimi vs. Seçiminiz değildir, mecburidir. Ama yolun devamı için çok gereklidir. Hani beklenmedik bir şekilde durmanız gerektiyse, lastik patladıysa, sevgiliniz terkettiyse, işten atıldıysanız, şirket battıysa, gerekli koşullar kontrolünüz dışında oluşmadıysa, oluşamadıysa, Pit-stoptasınız ve bu sizin için gerekli demektir. Hayat, evren, Allah, yaradan, neye inanıyorsanız, sizin iradeniz ile yapamadığınızı size mecburi bir şekilde yaptırıyor demektir.

 

Balık Burcunda Dolunay Haritasının Yükseleni Terazi

Dolunay haritasının yükselenine “0” derece ile Terazi burcu yerleşmiş durumda. Sıfır dereceler Astrolojik olarak değerlidir. Baskın bir vurgunun işaretidir. Yönetici Terazi huzur ister, herkesi bir dengede, bir sayfada, politik bir olumlulukta tutmak ister. Dolunay’ın sahibi Balıksa bir sineği bile incitmek istemez. Bu iki işaret birlikte; her şeyin daha tatlı, daha güzel, daha yumuşak olmasını ister. Şefkat ve empati için harika bir zamandır.

Dram yapmaktan kaçının, tatlı olun! 🙂 Çünkü işin gölge tarafında yukarıda saydıklarımı beceremeyince kaçmak, içmek, delicesine sarhoş olmak, eski sevgiliyi arayıp telefona füffflemek, göz yaşlarına boğulup kendine acımak ve drama Queen’i oynamak var. Fanatizme kaçmaya gerek yok.

Ben de yapıyorum arada. Herkese geldiği gibi, bana da geliyor… İnsanız ayıbı yok ama… iş işten geçince “çok daaa şey değilmiş yaaa” diyorum. Kendimi suçlamıyorum ama bilirsiniz “cool” olmak biraz daha seksi gibi son yıllarda. 😉

 

“Biraz boş mu versek Canısı?”

🙂

 

Biliyorum, söylemesi kolay, uygulaması zordur. Hayata azıcık mola mı versek? Ben Dolunay’ın sözcüsüyüm; elçiye zeval olmaz. Ünlü düşünür bir arkadaşımın da dediği gibi; “takma kafana tokadan başka bir şey!”

Hayata mola vermek demek, fişi çekip, olmayan bir semaya açılmak değil tabi ki…İpleri salmak biraz…İyice kavradığımız avuçlarımızı bollaştırmak… Zorunda olduğumuzu düşündüğümüz her gerekliliğin, aslında illüzyondan ibaret olduğunu anlamaya çalışmak…

Para kazanmak zorundayım…

Çalışmak zorundayım…

Okula gitmek, işe gitmek zorundayım…

Yaydığımız zorunluluk enerjisi kendi kafesimiz olurken, kaçma isteğimizi perçinlemekten başka bir işe yaramıyor aslında…

Bakış açısı diye bir şey var, emin ol!

Bazen yolun sonuna gelinebilir… Yolun sonu kötü değildir. Yol bitmiş, demektir.

Bazen sadece sonu görmek için koşarsın.

Balık’ın masumiyet kisvesi altında ciddi bir dolandırıcı tarafı vardır. Sadece başkalarını değil, kendini de arzuladığı şekilde kandırabilir. Sen de denesene! Hayal edip ulaşamayan hiç bir Balık burcu görmedim ben… Rüzgarı arkana al! Superman olmaktan sıkılanlar için kısa süreliğine insanlığı, hatta Balıklığı tavsiye ederim. Her şeye yetişmek değil, her şeye ara vermek de gerekir bazen.

Balıklığı tavsiye ederken, gerçeklikten kaç, uzaklaş demiyorum. Aldan, aldat demiyorum. Sırf kaçmak için bazı uyaranlara, uyuşuturuculara sarıl demiyorum… Sakın yanlış anlama beni! Teslim ol diyorum sakince. Su akıyor ve biraz da akıntıyla git. Biraz soluklan!

Dediğim basit; biraz boş verelim be canısı!

 

Buraya kadar okuduysan; öptüm gözlerinden! Yeni Ay’da görüşürüz…,

Yasemin.

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
23 Eylül Sonbahar Ekinoksunun Astrolojik Etkileri Nelerdir?
23 Eylül Pazar günü Türkiye saati ile 04:54’ten itibaren Sonbahar Ekinoksunu deneyimliyor...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir