Kova Burcunda Yeni Ay – 5 Şubat 2019 / Sen Yapamazsan Allah Yapar!

Kova Burcunda Yeni Ay

5 Şubat 2019 Salı günü Türkiye saati (İstanbul) ile 00:04’te, yani 4 Şubat’ı 5 Şubat’a bağlayan gece Kova Burcunda Yeni Ay doğacak. Yeni Ay’lar yeniye başlama, adım atma enerjisi getiriyor artık bunu herkes öğrendi. Mesele; Kova Burcunda Yeni Ay ‘ın, bu gökyüzünün bize hangi enerjileri getirdiği.

Her yeni ay birbirinin aynısı olmadığı gibi, her yıl tekrarlanan burçlardaki yeni aylar da birbirinin aynısı değil. Gökyüzü her seferinde farklı olasılıkları atayan bir numara jenaratörü. O yüzden kulakları tıkamamak, biraz evrenin sesine kulak vermek hayatı epey kolaylaştırabilir. “Bunlar neden başıma geliyor?” dediğin her noktada, senden daha ilahi bir gücün, ilahi bir saati tıkır tıkır işlemeye senden çok zaman önce koyduğunu unutma!

Kova Burcunda Yeni Ay Gezegen Konumları

Önce ıvır zıvır kısmını yazıyorum meraklıları için. Kova Burcunda Yeni Ay’ın tam doğma anında haritanın yükseleni Terazi. Harita yöneticisi Venüs, Oğlak burcunda 3. evde. Yeni Ay 4. evde, Merkür’ün Güneş’in kalbinden uzaklaşırken yakalandığı bir noktada gerçekleşiyor. Yeni Ay’ın gerçekleştiği Kova burcunun yöneticisi Uranüs, Koç burcundaki son kritik seyahatinde, Koç burcunun yönetici gezegeni Mars ile yakın temas halinde. Önemsediğim diğer bir tema ayak ucu noktası ile birleşen Güney Ay Düğümü ve baş ucu noktası ile birleşen Kuzey Ay Düğümü.

Gelelim sonuç odaklılar için mealine…

Kova Burcunda Yeni Ay’ın Etkileri Nelerdir?

Öncelikle incelememiz gereken Yeni Ay’ın başrolüdür. Başrol Kova. Kova burcunun yöneticisi ise Uranüs. Asıl sahne konusu kendisidir. Uranüs kolektif bir gezegendir. Kolektif gezegenlerin etkileri öyle “Merkür geriledi, telefonum bozuldu” tadında olmaz. Kolektif gezegen transitlerinin önemli dönüm noktalarında ve etkilerinin bulunduğu zamanlarda kurulu düzenimiz bozulur. Yani bizi biz yapan değerler sarsılır. Biri gelir, egonuza bir tokat patlatır veya sınır dediğiniz ne kadar konu varsa canına okur. “Güvenlik, aitlik, benim” falan gibi kelimelerin etrafında tehlikeler dolaşır. Adı üzerinde kolektif gezegen. Hem kolektife katkı sağlamak, genel düzen değişimlerine sebep olmak, hem de bireyselde, kendi döngüleri boyunca değiştiremediğimiz unsurları değiştirip, büyümemiz için yol açar. Fakat maalesef kolektif gezegenlerin bize tanıdığı süreler uzun zamanlar olduğu için değişim için kullandıkları yöntemler de pek sevimli değildir.

Kolektif gezegenler Uranüs, Neptün ve Plüton’dur. Plüton bu büyümeye zorla sebep olur. Tabir-i caizse öldürür de yeniden diriltir. Neptün işleri öyle bulandırır ve karışık, görülmez bir hale getirir ki; o suda yüzecek bir hal kalmaz. Mecburen daha başka bir denize geçersiniz. Uranüs ise aralarında en cicisidir. Zihnimizin karanlıklarını aydınlatır. Büyük bir uyanma sağlar. Tam anlamı ile gerçeği gördüğümüz bir “an”a sebep olur. Fakat bunu çok kaotik, aniden ve isyanla yapar. Uranüs bir kabusla uyanmanın karşılığıdır. Uyandığınızda aklınızda kalanın rüya olması güzel olsa da iliklerinize kadar hissettikleriniz ve aklınızda kalan uzun süre sizi uyanık tutmaya yetecektir.

Uranüs Koç’ta, yüksekten atlamayı düşünürken arkadan suya iten arkadaştır!

Kova Burcunda Yeni Ay’ın haritasında Uranüs 28 derece 57 saniyede. Yani 29 derece olmak üzere ve Mars ile kavuşumda halinde. Koç burcunda ilerlemesinin son bir derecesinde. 6 Mart 2019’da retrosunu bitirdiğinde Boğa burcundaki hareketine devam edecek ve bir altı yıl daha Boğa burcunda kalacak. Burada önemli olan Uranüs’ün 29 derece yakınında ve Mars ile temasta olması. Dön bakalım 28 Mayıs 2010 yılına. O zamandan bu zamana hayatında, düzenin bozulmasın diye, ilk defa yapmaya cesaret edemediğin için “asla yapmam” dediklerine. Ne ilkler yaşadın değil mi? Hem de hiç aklına bile gelmeyecek konularda. Senin cesaret edemediğin bir sürü şeye hayat seni zorla nasıl cesaret ettirtti. Evlenmem diyordun, evlendin belki. Boşanmam diyordun, boşandın belki. Kendi evime çıkamam diyordun, çıktın belki. O okula asla gidemem diyordun, gittin belki. O işi yapamam diyordun, kendini o işi yaparken buldun belki. Onunla asla birlikte olmam diyordun, oldun belki. Hiç birini de sen planlamadın belki… hı?

O zamandan bu zamana yaptığın başlangıçlara bak. Özgürleştin mi? Yıkımlar mı oldu? Yoksa ikisi bir arada mı oldu?

Aydınlandın mı? Işık yandı yandı söndü mü?

Uranüs Koç burcunda iken kişiyi tek başına ayakta kalmaya, cesur olmaya, ilk olmak için harekete geçmeye, başlangıçlar yapabilmeye teşvik eder. “Aslansın kaplansın yaparsın!” diyenden daha çok, yüksekten atlamayı düşünürken arkadan suya iten arkadaştır.

Şimdi yepyeni bir şeylere başlayacaksın. Hepimiz başlayacağız. Başlıyoruz da. Uranüsyen bir şekilde. 7 yıllık aydınlanmanın en büyük parlaması! 6 Mart’a kadar geçmişten ders alıp, yeni hayatına uyumlansan süper olur! Yoksa Uranüs Boğa’da iken darma-duman olursun. Elinde değerli dediğin hiç bir şey kalmaz! Koç demek, tecrübesizlik demektir. Adım gibi eminim; 7 yılda öyle büyük dersler aldın ki! Özellikle de 2012-2015 arasında. Artık dümen senin elinde olsun! Senin elinde mi? En baba sorum bu olacak sana! En baba uyarım da tabi ki… Hadi bir düşün!

3. Dünya Savaşı

Burada kolektife dair küçük bir hatırlatma yapmak isterim. İkinci Dünya Savaşı, Uranüs’ün bir önceki Boğa seyahatinin tam ortasında başladı ve sonunda sona erdi. Ancak zeminleri, Hitler Almanyası gibi, Japonyanın Mançurya, İtalyanın Etyopya işgali durumu vb. – o dönemleri okursunuz merak ederseniz- Uranüs’ün Koç burcundaki son derecelerinde atıldı. Unutmayın ki; 6 Kasım 2018’den 6 Mart 2019’a kadar dünyamızda neler olduysa, oluyorsa aslında Uranüs’ün Boğa’daki 7 yıllık sürecinde oluşabilecek 3. Dünya Savaşının ayak sesleri niteliği taşıyacaktır.

Uçak kazaları, yıldırım düşmeleri, bazı savaş uçaklarının ilk defa kullanılması gibi durumlar da söz konusu olabilir.

Gelelim diğer oyuncuların etkilerine…

Bence diğer en önemli tema, yürümeyen ilişkilerdeki sonlanma teması. Üzgünüm ki şu sıralar bir çok aile dağılacaktır. Yürümeyeni siz yürütmeye çalışsanız da Allah yürütmeyecektir. Bir uyanış teslimiyete ve ardından da dağılmaya gidecektir. Öz değer için özveri sona erecek, öz değer ön plana gelecektir.

Karma diye bir şey var. Bu sözüm kulaklarınıza kazınsın! Evet siz başlayamadığınız, evet siz cesaret edemediğiniz için oldu bazı şeyler geçtiğimiz yıllarda. Hayrınıza oldu. Başta dedim ya, bizden daha ilahi bir saat var. Siz aynı saatte aynı anda kalmak isteseniz de kalamıyorsunuz. Siz yapamıyorsunuz ama inananlar için Allah inanmayanlar için evrenin saati sizin için belli bir zamanda gerekeni yapıyor. İşin karma kısmına gelince, 28 Mayıs 2010’dan bu yana hakkınız yendi, sizin için yeterli savaş verilmedi diye düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle 2012-2015 yılında siz fedakarlıklar yapmış ama hak ettiğiniz karşılığı alamamış olabilirsiniz. Siz hayatınızda nice ilki bir başkası veya başkaları için yapmış olabilirsiniz. İşte şimdi ilahi zamanın o başkalarına, değerinizi anlatma, hatırlatma, uyandırma zamanı!

Gelelim benim karmama!

Hayatta her şeyin bir bedeli var ve herkes belli zamanda belli bedelleri ödüyor. Uranüs’ün Koç burcundaki gezisi bir Kova burcu olarak, tahmin edersiniz ki bana da epey bir bedel ödetti. Değişimleri saymakla bitiremem. Popomun üzerine oturamadım ki…Dersler mi! Onları zaten sayamam. Ama Allah biliyor! Senin için herkes kötü söylüyor, söylemesi kolay, bir de bana sor. Ben bazı dersleri kabul etmeyip, hala sevmeye zorlayanlardanım galiba. İlahi saat bozdu. Ben bozulanı da sevdim. Ben kendi adıma bedellerini de fazlası ile ödedim. Son derecelerde yine popomun üstünde oturamıyorum.

2012’den bu yana hayatım, öncesindeki her şeyi unutturacak kadar çok değişti. Uranüs Koç’a emekleri için teşekkür ediyorum. Kendi karmamı temizlemek için de; eğer oralarda bir yerlerde hakkını yediğim birileri varsa, hak ettiğinizi size veremeyip size haksızlık ettiysem, benim için fedakarlık yapmış ama benden karşılığını alamamışsanız, ÖZÜR DİLİYORUM! Bana isyan etmiş ama bana sesini duyuramamış birileri varsa, ÖZÜR DİLİYORUM! Benim de aynı şekilde hakkımı yemiş birileri varsa aranızda, benim kendisi için yaptığım değişimleri görmemiş, onun için değiştirdiklerimi, onun için vazgeçtiklerimi görememiş birileri SİZİ DE AFFEDİYORUM! Allah’ın selameti üstünüze olsun!

Yasemin,

29.01.2019

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Başak Burcunda Yeni Ay – 9 Eylül 2018
9 Eylül 2018 Pazar günü 21:01’de Başak Burcunda Yeni Ay doğacak. Yararlı...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir