Koç Burcunda Dolunay – 5 Ekim 2017

Koç Burcunda Dolunay
adsense

Koç Burcunda Dolunay – 5 Ekim 2017

5 Ekim akşamı 21:40’ da Koç Burcunda Dolunay gerçekleşecek.

 

Koç Burcunda Dolunay, duygusal olarak ilk olmak, dürtülerinin peşinde koşmak, cesaret gerektiren konulara gözü kara bir şekilde atlamak ve hareketli olmak ister. Hareket varsa Koç’taki Ay memnundur. Biz de önümüzdeki iki hafta dürtüsel olarak Ay’ın Koç burcundaki formuna bürüneceğiz ama biraz daha sert ve gölge hali ile.

Ne demektir Ayın gölge hali?

Astrolojik olarak her arketipin, burcun, gezegenin hem pozitif hem negatif özellikleri vardır. Bir arketip sağlıklı özelliklerini ortaya koyabildiğinde pozitif özelliklerini ortaya koyar. Gölgede kaldığında ise şımarık bir çocuk gibi olur, negatif özellikleri daha fazladır. Dolunay zamanı temizlenme, arınma, ayıklanma, istenmeyeni hayattan çıkarma zamanıdır. Biz de önce bu şımarık forma dönüşecek, sonra onda beğenmediğimiz yanları temizleyeceğiz. Kasvetli, karamsar, aksi bir ihtiyardan yeniden doğup, tatlı, umut dolu, dengeli, kurnaz bir gence dönüşeceğiz.

 

Koç burcu Astrolojik yeni yılın başlangıcıdır. Bu burcun kendisi gibi mevsimi de baharı getirir. Tersi olarak Dolunay’ı da kışın rehavetini yavaş yavaş üstümüze taşır. Kendimizi daha az enerjik ve daha az tutkulu hissederiz.

 

Koç Burcunda Dolunay ile beraber hedeflerimizin önünde duranlarla, bize engel olmak isteyen, bizi kısıtlamak isteyenlerle daha agresif bir şekilde mücadele edeceğiz.

 

Hepimiz biraz Koç burcu olacağımız için herhangi bir olay karşısında refleks tüm engelleri aşmak isteyeceğiz. Bu sebeple bu dolunay ile beraber hedeflerimizin önünde duranlarla, bize engel olmak isteyen, bizi kısıtlamak isteyenlerle daha agresif bir şekilde mücadele edeceğiz. Daha kolay öfkelenecek, daha fazla adrenalin salgılayacak ve çekiciliğini kaybeden hiçbir konuda uzun uzun beklemeyeceğiz. Rekabet etmektense hiç ama hiç çekinmeyeceğiz. “Hayır, sen yapamazsın!” denen ne kadar konu varsa üstüne balıklama atlayacağız. Özellikle de kariyerimiz, toplum önündeki imajımız, kişisel etiketimiz konusunda önümüze çıkan ya da çıkmış her engelin üstüne üstüne gidip, ayaklarımızın altında ezmeye çalışacağız.

 

Maddi anlamda hareketlenmemizi sağlayacak kariyer fırsatları yakalayabiliriz.

 

26 Eylül’de Plüton Oğlak burcundaki geri hareketini sonlandırmış, ileri harekete geçmişti. Mars ve Koç Burcundaki Dolunay ile direkt etkileşimde olan Plüton, hayatımızda uzun süredir kendimizi aciz hissettiğimiz konu, ne kadar korku, kaybetmek istemediğimiz, sınanmak istemediğimiz ama sınandığımız ne kadar konu varsa hepsinden kurtulmamızı sağlayacaktır. Metaforik olarak yeniden doğmayı, kelebeğin kozadan çıkma halini temsil eden Plüton, içinde bulunduğu tüm denklemlerde bir mücadele barındırır. Ancak sonucu yeni ve güzel bir şeyin doğuşudur.

 

Düzen kurmak beklediğinizden kolay olacaktır.

Bir süredir yeni bir evin heyecanını arzulayan, taşınmak isteyen herkes, haritasında aksi bir etki olmadığı sürece, Dolunay’dan sonraki iki hafta içerisinde taşınacak, zorlu da olsa yeni evlerine kavuşacaktır. Düzen kurmak beklediğinizden kolay olacaktır. Taşınma fikri aklında olmayan veya gönlüne göre bir yaşam alanı bulamayanlar ise havaların soğumasına aldırmadan tadilatlara girişebilirler. Sonbahar temizlikleri, yazlık-kışlık dolap değişimleri ise tesadüfen bu döneme denk gelmeyecektir.

 

 

Naza niyaza her şeye kafa sallayarak yürüttüğünüz bir ilişkiniz varsa Dolunay’la beraber sonlanacaktır.

 

Koç Burcunda Dolunay’ın diğer bir teması ilişkiler üzerine. Her ne kadar Jüpiter Akrep burcuna ilerlemek üzere, ilişkiler dengeli halinden biraz daha derin bir hale dönüşmeye başlayacak olsa da Dolunay’a ait genel hayal kırıklığı ve beklentilerin karşılanamama teması romantik ilişkiler üzerinde de etkili olacaktır. Her şeye “evet” demenin yanlış olduğunu, sırf ilişki yürüsün diye yalandan yürütülen politikaların yeterli olmadığını fark edeceğiz. Naza niyaza her şeye kafa sallayarak yürüttüğünüz bir ilişkiniz varsa önümüzdeki iki hafta içinde sonlanmaya gebe. O gün gelmeden yapmacık uyumluluğunuza son verip, sorunları masaya yatırmanızı tavsiye ederim. Sahicilik numarası yapmaktansa, sahici olmak, belki sizi elekten aşağı düşmekten kurtarabilir.

 

Dolunay sabit fikirlerimizden, sürekli merkeze kendimizi koyan adımlarımızdan kurtulup, daha evrensel düşünmeye davet ediyor bizi. Büyük düşünmekten çok birlikte neler yapılabileceğini düşünmek daha sağlam adımlara vesile olacaktır.

 

Akılcı ve aynı zamanda hırslı esen Dolunay rüzgârı, bizi hayal etmekten uzaklaştırabilir.

 

Bazen “mış” gibi yapmanın, istediğimiz şeyin yansımasını hayatımıza çekme ihtimali olduğunu unutmamalı, hayallerimizi yıkanlara inat hayal etmeye devam etmeliyiz.

 

Olmak istediğimizle, olduğumuz veya taktığımız maske çatışıyor olabilir. İkinci yüzümüz varsa kurtulmamız veya ruhumuzla bütünleştirmemiz gerekecek. Derler ya “ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol”. Akla yazmak lazım bu sözü. Yoksa Dolunay maskemizi fena halde düşürecek.

 

Su elementinin Dolunay haritasındaki azlığı, kendimizi duygusal olarak sürekli boşluktaymışız gibi hissetmemize sebep olabilir. Sanki bir şeyler eksik ne olduğunu bulamıyor veya canınız bir şey çekiyor ama ne çektiğini bilmiyorsunuz gibi bir duygu hâkim olabilir. Duygusuzluğumuz başa bela olabilir. Karşımızdaki insanı anlamakta, empati yapmakta zorlanabiliriz. Sevgisizliğin hayatımızdan neleri eksilttiğini, hangi renkleri çaldığını fark edebiliriz.

 

Koç Burcunda Dolunay ‘ı Özetlemek gerekirse;

 

Bir bedel vardı hayatlarımızda ödememiz gereken. Hepimizin farklı temalarda tabi ki. Bedel deyince işlenmiş günahlar gibi düşünülmesin. Hayat herkesin geçmesi gereken sıratlar, vermesi gereken sınavlar, yaşaması gereken tekamüller ile doludur. İşte hepimiz bir süredir gırtlağımıza kadar bu sınavlar, nefessizliklerle doluyduk. Çoğumuz nefsimizi terbiye ettik veya zaaflarımızı hayatımızdan çıkarttık. İngilizlerin bir deyimi vardır; “No pain No gain” diye. Spor salonlarında sık sık karşımıza çıkar. Kazanca giden, değişim isteyen her yolda acı olduğunu vurgular bu söz. Yüzünüze hangi maskeyi taktınız bilemiyorum ama çoğumuzun boğazına kadar sıkıntıya battığını biliyorum. Sanki ciğerlerimize bir fil oturmuş bir sebepten. İşte o filin poposunu köşeye çekme zamanı.

Kolay olmayacak belki ama artık nefes almak için umut bulacaksınız!

 

 

 

*Son olarak naçizane bir isteğim var sizlerden. Okuyor ve takip ediyorsunuz bunu ölçümleme panallerinden takip edebiliyorum. Aşağıdaki “Paylaş” butonuna basmak sizin için küçük benim içinse büyük bir fark yaratıyor. Hangi sosyal mecrada paylaştığınızın bir önemi yok. Benim için bu farkı yaratabilir misiniz?

Paylaş

More from Yasemin Orman
Haftalık Burç Yorumları (22-28 Ekim 2018)
22-28 Ekim Haftası gökyüzü etkilerine göre hazırlanmış Haftalık Burç Yorumları. 22-28 Ekim...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir