Merkür İkizler Burcunda ! Evlenelim mi?

Merkür İkizler Burcunda

 

Evlenelim mi?

7 Haziran 2017 Çarşamba günü Merkür İkizler burcuna ilerliyor. 21 Haziran’a kadar da Merkür İkizler Burcunda ilerlemeye devam edecek.

 

Merkür, Astroloji ‘de haberci gezegendir. Aldığımız tüm haberlerin arkasında o vardır. Tüm hareketi boyunca Güneş sisteminden ve üzerinden geçtiği yıldız takımlarından haberler getirir. Aynı zamanda zekayı ve iletişim kapasitesini de simgeler. Haritamızda bulunduğu yer ve burç zihin mekaniğimizin çalışma tarzını belirler. En hızlı hareket eden gezegenlerden biridir.

 

Merkür; Tüccar, Sihirbaz ve Zihinsel!

 

Merkür, eli çabuk bir sihirbaz, iyi pazarlık yapan bir tüccar, korkusuz bir taklitçidir. Hadi üzmeyelim, fenaaaa esinlenir diyelim.

 

Merkür, ticareti ve değişimi, iletişimi ve iletişim kurallarını temsil eder. Her türlü bağlantı ve ağ, yol ve hatta sinir sistemimiz Merkür tarafından yönetilmektedir. Yine iletişimin mihenkleri olan alfabe, telefon, posta, e-posta gibi araçlar da Merkür’ün yönetimi altındadır.

 

 

Amerika posta hizmetleri, Merkür’ü (Mitoloji’de Hermes) 1782’de ilk sembolü olarak kullandı.

 

 

 

Merkür, dünyadaki kadınların en sevdiği şeyi de yönetir; DEDİKODU! 🙂

 

Komşularımızı, yakın çevremizi, ilköğrenim sürecimizi, lakapları, etiketlediğimiz şeyleri, markaları …

 

Merkür’den bahsettiğimizde ortada illa ki analitik bir şeyler vardır.

 

Dedikodunun neresi analitik demeyin. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. İftira, Merkür’ün konusu değil!

Spekülasyon gölge bir Merkür uygulaması olabilir.

 

Merkür Astroloji’de İkizler ve Başak burçlarının yöneticisidir. Merkür kendi yönettiği burçlardan birine ilerlediğinde, doğal olarak mesajını daha kolay yayar. Var olan esnekliği artar.

 

Merkür Güneş’e çok yakın seyahat eder. Güneş ile arasındaki mesafe 28 dereceden fazla olamaz. Bu da demektir ki; Merkür burcunuz her zaman ana burcunuzun aynısı, bir öncesi veya bir sonrası olabilecektir. Örneğin Kova burcu iseniz, Merkür burcunuz ya Oğlak ya Kova ya da Balıktır. Hiçbir zaman bu üçünden başka ihtimal taşıyamaz.

 

Neden Merkür İkizler Burcunda önemli?

 

Çünkü Merkür İkizler burcunda seyahat ettiği süre boyunca Güneş de İkizler burcunda hareket edecek ve her ikisi de neredeyse hareketleri boyunca 7. Evde olacaklar.

 

Heyooo! 7. Ev Evlilik evi!!!

7. evde olan gezegenler genellikle, kendi bütünlüğümüzü deneyimleyebilmek için otomatik olarak çekildiğimiz ortak (eş) tipini ve karşımızdaki insanlara yansıttığımız özellikleri gösterirler. Demek ki bu dönemde tanıştığımız insanlar, kurduğumuz ortaklıklar ve en önemlisi ciddi bir ilişkiye niyet ettiğimiz insanlar önemli.

Çok fazla insanın evlenmesi, hatta belediyelerde bir yığılma olması bile gayet normal. Üstelik de Ramazan olmasına rağmen.

Genel haberlerin evlilikler üzerine olması, trend olarak evliliğin konu edilmesi vs vs.

7. ev aynı zamanda açık düşmanlar evidir.  Eğer biz içimizde gizli olan nitelikleri uzlaşılamaz ve kabul edilemez bularak bastırmışsak, hayatın gelişimi tamamlanmaya doğru olduğundan, bu değerler bize başka bir insan tarafından geri yansıtıldığında da onlardan hoşlanmayız. Dolayısı ile, içimizde halan saklı tuttuğumuz bir benliğimiz var ise, bu dönemde onunla ilgili öğretileri bol bol deneyimleyeceğiz demektir.

 

Aynı süreçte Aşk’ın ve romantik ilişkilerin temsilcisi Venüs’ün de kendi yönettiği Boğa burcunda hareket edecek olması, romantik ilişkilerdeki iletişimin üst seviyelere taşınacağının, ilişkilerin sürekli gündemde olacağının işareti.

 

Sevgilinize anlatmak istediğiniz bir meramınız varsa bu dönemi değerlendirin derim.

Astro-Taktik benden, denemesi sizden!

Paylaş

More from Yasemin Orman
Yengeç Burcunda Ay Tutulması Yılın İlk Tutulması -10 Ocak 2020
0 Ocak 2020 saat 22:09'da Yengeç Burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Dolunay Ne...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir