8 Mart Kadınlar Gününe Günaydın!

adsense

Niçin 8 Mart Kadınlar günü?

Her gün bizim günümüz oysaki 🙂
Ama ne yapıyorduk, kendimizi arada şımartıyorduk.
Güzel bir kahvaltı ile güne başlamaya ne dersiniz ? Digitürk varsa 453. kanalı açalım mı ? Harika,huzur veren müzik kanalı “morning coffee” eşliğinde bir kahvaltı hazırlığı hiç fena olmaz.

“Kahve altı!”

Başlangıçlar çok önemlidir. Konu ne olursa olsun , sağlam giriş yapmazsak, devamında yalpalayabiliriz.Kahvaltıda da fark yok o yüzden. Yiyebildiğimiz kadar yiyelim. Güne sağlam ve tok bir giriş yapalım.En azından bugüne özel!

Bugün Kadınlar Günü; bizim günümüz.

Kendimize zaman ayıralım mı biraz? Rutin yaptıklarımızdan uzaklara kaçalım mı? Kendime soruyorum bazen, “bugün kendin için ne yaptın?” diye.Haydi bu soruya vereceğimiz güzel cevaplar yaratalım bugün.

Kendimizi minik bir spa merkezinin hamamında hayal edelim mesela, sonrasında uzun zamandır kafa dinlemeyi istediğimiz bir mekanda kahve içtiğimizi , sayfalarca okuduğumuz kitabı hayal edelim. Bunları yaparken yanımızda istediğimiz o kişiyi … uzakta mı çok? O kişiyi aradığımızı hayal edelim.En yakınımız olan belki, ama aslında uzak düştüğümüz , belki de bizden haber bekleyen o kişiyi ..aramayı hayal edelim. Aradığımız anda hissettiğimiz mutluluğu hayal edelim , yüzlerdeki o tebessümü 🙂

Sohbet sohbeti açacak,bilgiler paylaşılacak,öğrenimler gelişecek,deneyimler yaşanacak.Kimbilir nasıl kapanacak o telefon.Bir kadının en güzel hediyesi ona en yakın olan bir başka kadındır aslında. Onu en iyi anlayan ve çılgınlıklarına göz yumacak olan bir kadın.Belki bir kız arkadaş , belki anne , belki eski tabirlerden gelen bir cici anne veya bir yenge bile olabilir bu insan 🙂 Arayalım o insanları. Hatırlarını soralım bugün. Kadınlar gününü kutlamak için değil, onlara hayatlarında var olan o “değerli kadınlardan biri” olduğumuzu hatırlatmak için.

Bu yüzdendir ki , ben bu yıl kadınlar gününde mutluluk almayı değil , mutluluk vermeyi tercih edeceğim.

Mutluluk paylaşınca güzel! Mutluluk ver , mutluluk al.Formül basit.

Bunu tabiiki kadınlar günü için değil , bunu bir başka gün sebepsiz de yapabiliriz.Sebepsiz arayışlar daha da güzeldir, altında bir amaç barındırmayan aramalar..

Beklentisiz verişler, beklentisiz sevişler…

*Spa Merkezi : #MiramarSpa , Erenköy – Hamam tercih etmeyenler için tavsiye edebileceğim nezih , temiz bir spa merkezi.

*Kahvaltı : #doymadankalkmakyasak #bazlamakahvaltı – Nişantaşı – imkanınız olursa İzmir-Çeşme şubesine mutlaka uğrayın derim.

Bol sohpetli, bol kahkahalı ve tabiiki musmutlu nice kadınlar günlerine !

Bugünümüz kutlu olsun..Sevgiyle kalın,

Paylaş

More from Beril Zeyneloğulları
Ben hangi Ton’dan çalmalıyım?
Moda, doğallıktan yana! Ne kadar doğal olabiliyoruz, doğallığı nasıl yakalayabiliyoruz? Nasıl daha...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir