Başak Burcunda Yeni Ay 2020 – 17 Eylül 2020

Başak Burcunda Yeni Ay 2020

17 Eylül 2020 Perşembe günü Başak Burcunda Yeni Ay 2020 fazını deneyimliyor olacağız. Yeni Ay Başak burcunun 25. derecesinde gerçekleşiyor ve tam saati 13:3o.

Başak Burcunda Yeni Ay, hasadın içindeki çürükleri ayırmak, işleyen bir mekanizmadaki aksaklıkları düzeltmek, işe yaramayanı ayırma ihtiyacındadır. Ortada faydalı ve üretken bir durum yoksa onu sonlandırmak ve daha iyisi için adım atmak ister.

Başak burcundaki ay refleks olarak endişeli ve sinirlidir. Eleştireldir. Başak varsa, ortada mantık vardır. Zihin enerjisini yöneten Merkür kendisinden sorumludur. Bu sebeple aslında kendisindeki enerji ve sinir yersiz değildir. Mükemmeli ister, mükemmele giden yolda karşısına çıkabilecek her engel de onu öfkelendirir. Armudun sapı, üzümün çöpü vardır. Başak meyveyi yeme değil, çöpünü ayıklama derdindedir.

Başak burcunun damarlarındaki asil kanda Mükemmeliyetçilik mevcuttur. Bülent Ersoy’da fevkaladesinin fevki, Başak burcunda iyinin de iyisi vardır.

Analiz etme yeteneği Başak Burcunda Yeni Ay ‘ın en su yüzüne çıkan etkilerindendir. Duygusal işlere mantık, analiz etme falan karıştığı zaman, işler bozulur. Bir memnuniyetsizlik başlar. Pembe gözlük düşer. Başak Burcundaki Yeni Ay geldiğinde, mesele, gözlüksüz de gördüğünüzden memnun musunuz diye bakmaktadır. Kendiniz, sevgiliniz, eşiniz, işiniz?

Başak Burcunda Yeni Ay 2020

Muhtemelen hepinizin bildiği gibi Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar zamanıdır. Ortada ekilmesi gereken bir tohum, başlanması gereken yeni bir zaman vardır. Eğer işleri Başak başlatacak, tohumu Başak ekecekse, evrenin bize hazırladığı Mükemmel bir şeyler var demektir. Sizin mükemmeli tanımlama şeklinize bakmaz. Sizin için mükemmelin ne olduğuna o karar verir. Çok neşesi olmasa bile, yaratacağı şeyin işe yarayacağı kesindir.

Fevkaledenin fevkinde bir 2020 geçirmedik. Bir şey temizlenecekse yakın tarihten, 2020 yılını da o torbaya koymak isteyecek çok insan vardır eminim.

Gökyüzü yoğun enerjilerle çalkalanıp duruyor. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Jüpiter ileri hareketine başlarken Mars geri hareketine başladı. Yani bir türlü düzen yerine gelmiyor. Yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır. Bu sebeple kendinizde de aylardır aynı şeyi hissediyorsanız, düzen bir türlü yerine gelmiyor, hep bir yerde bir eksik kalıyor, tam ne istiyorsunuz, ne hissediyorsunuz bilemiyorsanız, bilin; aynı semadayız.

Başak Burcunda Yeni Ay, diyebilirim ki; kısmen yardım enerjisi. Başak, hasat dönemine ait, hasat eden bir burç. Ne demiştim, meyve değil derdi çöp. O yüzden bizden de beklentisi aynı şekilde olacaktır. Hayatımızı temizlememiz, basitleştirmemiz, harekete geçmemiz gerekiyor. Odak bir an önce meyveyi yemek değil, önce yıkamak, temizlemek ve çöpten kurtulmak. Ancak bunu yaparken de beklentiyi olabildiğince aşağıda tutmak gerekiyor. Yıl o kadar kirliydi ki; son 2 ayı bile temizlesek, ilk 3 ayı bile temizlesek kar. Koca ömrü temizlemeye çalışırsanız, bu yeni ayın gücü yetmeyecektir.

Ben ne işe yarıyorum bu hayatta?

Başak Burcunda Yeni Ay 2020 haritasında yükselen Yay burcu. Nam-ı diğer Polyanna. Harita yöneticisi Jüpiter, bencilce “ben” dediğimiz 1. evde. Yükselen çizgisine kavuşan Güney Ay Düğümü ve doğal olarak alçalana kavuşan Kuzey Ay Düğümü var.

Sakin olun, meal veriyorum. Temizlenmesi gereken kişi ben ve benim geçmişim. Hazır kendime de iyi niyetle yaklaşabiliyorken, bana bakmam lazım nazikçe, işe yaramayan yerlerime. Geçmişimde işe yaramayan parçalara.

Gitmemiz gereken yer, “biz” veya bizim kim olduğumuz. Sadece benim veya birlikte bizin etiketi. 2’miz bir fidanın gülü müyüz yoksa dikeni mi? Birlikte DeFacto muyuz Gucci mi?

Ben ne işe yarıyorum bu hayatta?

Geldim gidiyorum işte… mi?

Başak burcunun temizlik gurusu olduğu düşünülür. Temizlikle kastedilen işe yararlılıktır aslında. Bildiğimiz anlamda oturup yerleri çamaşır suları ile yıkamak değildir. Dolayısı ile olaya parlaklıktan bakan ve sadece karanlık, kirli, veya kötü gördüğü yerlerini temizleyen hata eder. Olaya işe yararlılıktan bakmak lazımdır. Başak, işe yarayacaksa yalan da söyler. Mesele işe yaramasıdır. Hayatınıza faydasıdır. Şu an saf iyiliği değil, saf yararlılığı konuşuyoruz.

Başak demek aslında en yalın anlamı ile Bakire demektir. Bakire, bakir olan, aslında kendinden başkasına ihtiyaç duymayan demektir özünde. Hatta en eskilerinde bütün, tam, bozulmamış… Şimdi bakmayın kafalarda başka bir şey uyandırdığına. Eğer ortada Başak enerjisi varsa ve bu enerji en baş noktadan birinci evi yani beni işaret ediyorsa, diyordur ki; önce kendini tamir et ki; başkaları ile bir olabilesin ve tabi ki; bir “marka”, yani “sen markası” yaratabilesin.

Başak Burcunda Yeni Ay 2020’nin İp Uçları

Bir kaç tavsiyede bulunmak isterim. Çok tavsiye insanı değilim aslında Astroloji’de. Topu at ve git, en sevdiğim. Ancak Başak, Balık, İkizler ve Akrep gibi genel olarak yanlış anlaşılan ve yanlış intibası olan bir burç.

Söz konusu Yeni Ay ortalama 5 Ekim’e kadar etkili olacaktır. Bu tarihe kadar gelecek iş tekliflerinde, kariyer atılımlarında, bakman gereken o işin ne kadar işine yarayacağı, hayatına ne kadar iyi geleceği, düzenini ne kadar sağlayacağı. Normalde kariyer seçimlerimizde para önemli bir değişkendir. Bu dönemde olmamalı.

Yine yukarıdaki tarihe kadar ilişkilerle ilgili konular, Mars’ın da etkisi ile çok gerilimli olabilir. Özellikle, sahte demek istemiyorum ama paravan veya sadece sürdürülmek için sürdürülen ilişkiler oldukça gerilecektir. Aynı toprağa basmak veya aynı yatağa girmek bile zor gelebilir. Başak’ın enerjisi de iyice kör göze parmak sokacaktır. Bu süreçte yani 5 Ekim’e kadar daha bir iyileşmiş hissediyorsanız, size batan adam/kadın daha bir iyi geliyorsa gözünüze, o ilişkiye mutlaka şans vermek lazımdır. Ancak tam tersi gerilim yakanızı bırakmıyorsa, üzgünüm; takke düşmüş kel görünmüştür. Aksiyona geçmenizde fayda var.

Diğer taraftan vaadi çok uzun olmayan ilişkilerde, tam de doğru insanla mısınız’ı anlama zamanıdır. Adam/kadın size giderek daha bir tatlı geliyorsa, muhtemelen hayatınızı kolaylaştırıyor, işinize yarıyor demektir. Üzgünüm ama özellikle uzun ilişkiler “kazan-kazan” arar. Dolayısı ise Başakçaysa “doğru”dur.

Sağlık konusunda en kıymetli Yeni Ay’lardan biridir. Size iyi gelmeyen, bedeninize zarar veren aklınıza gelebilecek, gıda, alkol, uyuşturucu ne varsa bırakmanın zamanıdır. 18 Eylül’e sigara içmeyen, bağımlılıklarına son veren, temiz beslenen biri olarak başlayabilirsiniz.

Kendinizle de yüzleşmek, olmak istediğiniz insan mısınız, yoksa olmak istediğiniz insan olmak size iyi geliyor mu, sizde işe yarıyor mu, siz bir işe yarıyor musunuz bu hayatta, bunları sorgulama zamanıdır.

Liste yapmak, her konuda, alışveriş, istekler, alınacaklar, atılacaklar, yılın kalanında yapılacaklar… Özellikle dilek listesi, tam zamanıdır! Otur bir kağıda yaz, sen ne istiyorsun bu hayatta ve ne olursa işine yarayacak, bana yeter. Bir de tabi Yase’nin Meditasyon Kiti Gaia var, istersen bir bak. Onunla da meditasyon yapıp yıl boyu listelerini tutabilirsin. Buraya link bıraktım.

Bir başkasının hayatını zorlaştırmayın!

Son son son olarak; hayat çok zor! Gerçekten!

2020 giderek zorlaşıyor. Bunu korkutmak için yazmıyorum. Çok önceleri yazmıştım zaten. 12 Ocak Satürn Plüton Kavuşumu yazımda. Bunun Ekim – Kasım ayağı oldukça sert. Virüsü var, ekonomisi var, savaşı var, depremi var, Denizden, sudan gelecek bir takım sıkıntıları var. O yüzden tam da bu enerji ile, bireysel olarak faydalı olmak çok önemli. Ben kimsenin maskesine vs.sine karışamam. Ancak kendine iyi bakmayan, başkasına yanaşmasın.

İşin sağlık kısmı bir yana, normal hayatı kendiniz için daha da zorlaştırabilirsiniz, eyvallah! Sıradan basit hayatlarımızdan bahsediyorum. Öfkeli olabilirsiniz mesela. Melankolik olabilirsiniz. Tembel de olabilirsiniz. İşe zamanında gitmek istemiyor da olabilirsiniz. Bir dakikanız diğer dakikayı tutmak kesinlikle zorunda değil. Kötü alışkanlıklarınız olabilir. Kime göre neye göre kötü.

Tamamen özgürüz.—Kendi şahsi sınırlarımızda, kendi dünyamızda, başkasının alanına girmeden sonuna kadar özgürüz!

Siz kendi hayatınızı istediğiniz kadar zorlaştırabilirsiniz, tekrar ediyorum.

Ancak n’olur; bir başkasının hayatını zorlaştırmayın!

 

Teşekkürler, Öptüm!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Kanlı Ay Tutulması ve Kova Burcunda Dolunay- 27 Temmuz
27 Temmuz 2018, saat 23:20’de Kova burcunun 4. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir