Güneş Oğlak Burcuna Geçiyor ! Etkileri Nasıl Olacak ?

Güneş Oğlak Burcunda

Canlı ve yaşıyor olduğumuzun göstergesi olan Güneş Oğlak Burcuna Geçiyor. 22 Aralık 2019 07:20 itibari ile Güneş Oğlak Burcunda olacak.

Oğlak burcu geçişi geleneksel olarak 21 Aralık- 21 Ocak tarihleri arasındadır. Ancak her zaman söylüyorum; geçiş dönemleri yıllara, saatlere bağlı değişkenlerdir. Ephemerisi esas almak gerekir.

Astroloji’de Güneş burcu aslında “Burcun ne?” sorusunun cevabıdır. Yani eğer bu sorunun cevabı sizin için Oğlak burcu ise, Güneşiniz Oğlakta demektir. Güneş Oğlak burcuna ilerliyorsa Oğlak burçlarının doğum günlerini kutlamaya başlayacağız demektir.

Güneş; “ben” demektir. Bilinçli ben, bilinçsiz ben. Farketmez. Ben, ben, ben! Öz demektir. Güneş sistemi, Güneş’in üzerine kuruludur ve aslında Güneş’in burç değiştirmesi, orkestra şefinin başka bir parçaya geçiyor olması demektir. Diğer tüm gezegenler bundan etkilenecektir. Evrenin ritmi bundan etkilenecektir.

Güneşin Oğlak burcuna girmesi gecenin en uzun, gündüzün en kısa olduğu zamanda olması tesadüf değildir. Oğlak, karanlığın aydınlığa vardığı zamandır. Çekilen zorlukların karşılıklarının alındığı zamandır. Kalıcı konular için adım atıldığı, kalıcı işler için hedef konulduğu zamandır.

Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcu Toprak elementinde, öncü nitelikte ve negatif polariteye bir burçtur. Toprak burcu olmak demek; madde dünyaya uyumlu olmak demektir. Öncü olmak, başlatma kapasitesine sahip olmak demektir. Negatif polariteye olmak ise; b planı yapma potansiyeli taşımak demektir.

Her ne kadar Astrolojik Yeni yıl, Güneşin Koç burcuna ilerlemesi ile başlasa da; Güneşin Oğlak burcuna ilerlemesi, bir çok eski medeniyette Güneş’in yeniden doğması olarak sembolize edilmiştir. Burada aslında Koç ile başlayan (Nisan ayı) bir mücadele vardır. Heyecan ile başlanmış bir zaman döngüsünde, sorunlar çıkmış, yıpranmalar ve yorgunluklar olmuştur. Oğlak sezonu hedefi yeniden hatırlatan, yeniden umut beslememizi sağlayan döngüyü başlatır. Bir bakıma asıl amaç uğruna, yeniden adım atmayı sağlar.

Oğlak burcu, hedef koymak, bu hedefe adım adım istikrarla ilerlemek demektir. Genel yargı; pop Astroloji; Oğlak burcu çok çalışkandır der. Oğlak burcu sadece kendi koyduğu hedef için çalışkandır. Bu kurumsal hayatta çalışan bir Oğlak için, bestekar olmaksa, onun çalışkanlığını iş yerinde görememeniz normaldir. Ancak evi beste ile doludur ve en iyisini yapana kadar bestelemeye devam edecektir.

Yine pop Astroloji‘de, umutsuz, karamsar, negatif, depresyonlu bir tiptir Oğlak. Yine yanlıştır. Oğlak realisttir. Hayatın ihtimallere , olasılıklara ve en önemlisi ön görülemeyen sürprizlere açık olduğunu bilir. Bu sebeple bir B planını cebinde tutmayı ve gerçekleşme ihtimaline karşı kendisini kötü senaryoya hazırlamayı tercih eder. Bu onu karamsar yapıyorsa, evet, karamsardır tabi ki; pembe gözlükle dolaşanlar için.

Ne kadar sevimli olurlarsa olsunlar, dağ keçisidirler. Bir dağ keçisini sarıp-sarmalayamazsınız. Onlar için sevgi zaman meselesidir. Mık-mıçlık anlıktır.

 

Güneş Oğlak Burcuna Geçiyor, Transit Güneş Oğlakta Etkileri Nelerdir?

Orkestra Şefi artık Oğlak burcu olduğuna göre, evren müziğini onun zevkine göre seçecek demektir.

Güneşin Oğlak burcuna geçiş anının haritasına baktığımda Jüpiter ile kavuşuyor. Oğlak sezonunu yorumlamanın anahtarı, yönetici Satürn’dür. Ancak bir gezegenin geçiş sürecinde Jüpiter ile kavuşması, gölge yönlerinden daha çok, başarılı iyicil taraflarından faydalanacağız demektir. Daha önce defalarca tekrarladığım gibi Jüpiter’in en kötü açısı bile iyidir.

Yönetici Satürn 2017 yılı sonundan beri tahtında oturuyor. Dolayısı ile hayamız 2017 yılı sonundan beri, olması gereken yöne akıyor. Tatlı bir şekilde olmadığına eminim. Değişimlerde mutlaka dersler olmuştur. Çünkü dersler Satürn’ün işi. Satürn’ün Plüton ile olan samimiyeti, 16 Ocaktaki kavuşumları derken; meali; her ne pahasına olursa olsun çalışmak zorundayız! Popo üstü düşüp totoyu çatlatmakta, piste çıkıp şıkır şıkır kaymak da, 2 yıllık emeklerinizin karşılığı. Yaşayıp göreceksiniz!

Özel bir not olarak; eğer Güneşin Oğlak Burcunda olduğu dönemde, yani 21 Ocak’a kadar çok para kazanırsanız, 2020 size çok daha fazlasını getirecek demektir.

Tüm astrolojik gündemi takip etmek sayfamızı ziyaret edin!

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
Satürn Retrosu 2021 – Seneler de geçse, “ama”dan sonrası gerçektir.
Satürn Retrosu 2021 , 23 Mayıs 2021 İstanbul saati ile 12:19’da Kova burcunda...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir