Venüs Kova Burcunda ! 20 Aralık’ 2019’da Bu Saatlere Dikkat!

Venüs Kova Burcunda

Venüs, 20 Aralık 2019 09:41 itibari ile Kova burcuna geçiyor ve 14 Ocak’a kadar Venüs Kova Burcunda olacak.

Gezegenleri, malefik ve benefik olarak ayırırız. Venüs ve Jüpiter en benefik gezegenlerdir. Yani faydası, yararı, enerjisi en güzel olan, hayatımıza en güzel enerjileri taşıyan gezegenlerdir.

Nedir Venüs? Adı üzerinde AŞK ♥ tır. Romantizm, moda, sevgi, sanat, feminen konular, kızsal şeyler 🙂 , tatlılar, masajlar, hayatta keyif duygusu ile ilintilediğimiz, ahenk duygusu ile ilintilediğimiz her şeydir. Düşünsenize neredeyse hayatta zevk aldığımız her şeyi Venüs yönetiyor. Hatta parayı ve banka hesabınızda duran dolarları bile. 😉

Venüs bizim iş birliği yapma ve başkaları ile paylaşma dürtümüzdür. Verme- alma dengemizdir. Aslında daha çok verme dengemizdir. Sevmek ve sevilmektir. Ve aslında daha çok sevmektir. Kadın haritalarında kişinin nasıl birisini sevdiğini, erkek haritalarında ise kişinin nasıl birinden hoşlandığını gösterir.

Burada bahsettiğimiz Venüs Kovada, transit Venüstür. Haritalarımızdaki Venüs sabittir. Hareket eden şu anki gökyüzüdür.

Venüs Kova Özellikleri Nelerdir?

Resmen beni tanıyanlar, danışanlarım özellikle, satırları okurken gülebilirler. Ben hep şöyle derim; sevmekle ilgili yerleşimlerde sevmeyi bilen burçlar olmalı diye. Kova burçları ve Venüs Kova’lar affetsin n’olur ama Hava gruplarının, genelin algıladığı sevme durumu ile işi olmaz! Tepki toplamadan önce söyleyeyim; kişi kendinden bilir işi. Ben de bir Kova burcuyum.

Tüm hava burçlarında olduğu gibi Kova’nın da ilişki kurma biçimi zihinseldir. Farklılıklara sevgi duyar, aynılıklara değil. Dolayısı ile klişe her şey radar dışıdır. Herkes ayrı, özgür ve farklı olmalıdır ki; kendi de farklı olan Venüs Kova kişisi, ne kadar değerli olduğunu anlasın.

Belirli bir mesafe kesindir. Önce tanışık, sonra bilişik, sonra arkadaş, sonra sevgili veya eş olunur.

 

Venüs Kova Burcunda 2019

Transit Venüs, her burç değiştirdiğinde, yukarıda anlattığım Venüs temalarında bakış açımız veya uygulamalarımız veya hayattan aldığımız zevkler değişir.

Venüs’ün Kova Burcuna ilerlemesi ise, özellikle ilişkileri temsil eden bir gezegenin, romantik ilişkilerle alakası olmayan bir burca, Kova burcuna ilerlemesi; ilişkilerde ciddi reformlar yaşanacağının göstergesidir. Özellikle ilerleme anının haritasına baktığımızda, Venüs’ün 1. evde olması, genel güzellik kavramımızın 14 Ocak’a kadar çok marjinal bir noktaya taşınacağının göstergesi.

Venüs Kova burcunda, güzelliğin, paranın, ilişkinin genel geçer kavramlarına bakmaz, kendi bireysel kurallarını koyar. Devrim yapar. İsyan çıkarır. Modada, sanatta, hukukta, adalette, aşkta, parada “isyan”, “özgürlük”, “aykırılık” temalarını getirir.

 

Venüs Kova Transitinin Etkileri Nelerdir?

Bir kere şunu söyleyim; diyelim bekarsın. Hayatta olmaz; onunla asla olmam dediğin her kim varsa, heh işte büyük konuşmanın karmasını yiyeceksin demektir. Kova, aranda her zaman bir kol boyu mesafe olan kişidir. Çok iyi tanıdığın ama yaklaşamadığın, sevdiğin saydığın ama aşık olmak için soğuk bulduğun kadın veya adamdır. Şimdi Venüs Kova’da ise, “ne alaka ben ve o” dediklerinden Eros oku gelmesinin tam zamanı.

İlişkin varsa, evli isen; 14 Ocak’a kadar zor bir dönem. Kendini ilişkinin içinde özgürlüğü kısıtlanmış, klostrofobik, monogamiyi saçma bulmaya başlayan bir halde bulabilirsin. Bu dönem evlenme teklif etmek ve evlenme tekliflerine cevap vermek için en zor dönemdir. Hiç bir şekilde sevgiye dair taahhütte bulunmak istemeyiz. Yani adamın başında dır-dır edeceksen, ne zaman evleneceğiz diye, 14 Ocak’tan sonra et.

Eğer çatırdayan bir ilişkiniz ve evliliğiniz varsa süper bir şanstır aslında. Yeterince çılgın olabilirseniz, kararlı bir ilişkiye dönüşebilir ilişkiniz. Fakat standartlardan ve mottolardan çıkmanız gerekiyor. Kova, monotonu sevmez. Eşinizle, sevgilinizle hiç yapmadığınız bir şeyler yapmalısınız. Rafting yapın, bungee jumpinge gidin. Ben bilmem…

Eski sevgilinize veya eski eşinize dönmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde bu his tek bir şartta gelir. Ayrıldığınız kişi gerçekten iyi arkadaşınız ve dostunuzdur. O zaman bu dönemde onu çok özler, herkesten farklı olduğunu düşünürsünüz. Eğer bu dönemde size kendini hatırlatmışsa; farklıdır da. Bu transitteki barışmalara güvenirim. Ex’ten next olabileceği nadir transitlerdendir.

Son olarak; Venüs Kova bireysel düzlemde zorlayıcı olabilse de, kolektif için süper bir Transittir. Çünkü Kova bireyi değil, bütünü sever. Bu bakış açısı barış getirir. Mesafeli, samimiyetten uzak belki ama kesinlikle herkese saygılı olmayı öğretir.

Astrolojik gündem‘i daha yakından takip etmek istiyorsanız tıklayın!

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay
5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeni Ay, 4 Kasım’ı 5 Kasım’a bağlayan...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir