Balık Burcunda Dolunay 2018

Balık Burcunda Dolunay
Photo by Rene Vincit

Balık Burcunda Dolunay 2018

 

26 Ağustos 2018, saat 14:56’da Balık burcunun 3.derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek.

Dolunay zamanlarında duygusal iniş çıkışlar ve depresyona eğilim artar. Canlılardaki gerginlik fazlalaştığı için, tartışan insanları, kavga eden hayvanları, trafik kazalarını daha sık görürüz. Doğum oranları ve kaza riski artar. Bunlar tamamen doğaldır. Çünkü Dolunay zamanı, depolama zamanının son safhasıdır. Biriken her şey, son damladadır. Bu aşamadan sonra, o taşan enerjiyi boşaltmak gerekir.

Tıpkı fiziksel süreçte olduğu gibi, tıpkı duygusal süreçte olduğu gibi, madde dünyada da Dolunay sürecinde, tamamlanmamış her ne varsa, tamamlayıp bitirmek, gitmesi gereken yere göndermek gerekir.
Dolunay zamanı evde biriken çöpleri temizleyip, çöp tenekesini boşaltmaya benzer. Hayata dair bu temada ne kadar konunuz varsa, bu dönemde ilgilenebilirsiniz.

Balık Burcunda Dolunay ’ın duygusal ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık Dolunayları her zaman önemlidir. Çünkü Dolunay’ın kendisinin sonlandırma süreci olduğu gibi Balık da Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyin tamamlandığı, en son noktaya geldiği ve artık defterlerin kapanıp, yeni bir çember için hayallerin kurulduğu noktadır. Artık kaos, tecrübe, acı, deneyim yetmiştir. Kaçmakla, doğru düzgün bir heyecan arama arasında gider gelir insan.

 

Balık Burcunda Dolunay Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir.

Balık Burcunda Dolunay ‘lar her zaman çok önemli bir şeyler getirirler. Bu Dolunay da öyle. Önümüzdeki 6-7 yıl boyunca da tüm Balık Burcunda Dolunay ‘larda böyle olacak. Çünkü yönetici Neptün tahtında oturmaya devam edecek. İstediğimiz, hayalini kurduğumuz konular konusunda ne kadar ilerlediğimizi ve daha ne kadar daha ilerlememiz gereken yol olduğunu göreceğiz. Bu Dolunaylar Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir. Buradaki kısa mola, lastik değişimi vs. Seçiminiz değildir, mecburidir. Ama yolun devamı için çok gereklidir. Hani beklenmedik bir şekilde durmanız gerektiyse, lastik patladıysa, sevgiliniz terkettiyse, işten atıldıysanız, şirket battıysa, gerekli koşullar kontrolünüz dışında oluşmadıysa, oluşamadıysa, Pit-stoptasınız ve bu sizin için gerekli demektir. Hayat, evren, Allah, yaradan, neye inanıyorsanız, sizin iradeniz ile yapamadığınızı size mecburi bir şekilde yaptırıyor demektir.

 

Ve eğer gerçekten büyü diye bir şey varsa, bu karışım yapılırken içine biraz Balık Burcunda Dolunay atılması gerekir.

Uzun süredir ardı ardına devam eden gerileme sezonu yavaş yavaş sona eriyor ve ileriye doğru kayma sırasında bazı nadir fırsatlarla karşılaşacağız. Bazılarımız sadece “o ancak hayallerinde olur” denen fırsatlarla karşılaşmak üzere. Bu Dolunay’ın zirvesinde, en nadide ve en ılımlı kombinasyonlardan biri ile, hiç şüphem yok ki; her türlü sihir ve tılsım bizimle olacaktır. Ve eğer gerçekten büyü diye bir şey varsa, bu karışım yapılırken içine biraz Balık Burcunda Dolunay atılması gerekir. Evet ne tesadüf ki; o zamanlardayız.

Büyünün yapılması için bile bir adım atılması, kazana bir ot atılması ve karıştırılması gerekir. Gökyüzünde Dolunay ile beraber oluşan uçurtmanın da mesajı budur; bir adım at! Hayalin için, ufacık bir adım at! Hava rüzgarlı! Uçurtman hazırsa; ben uçururum!

 

Sizin uçurtmanız hazır mı?

 

Üst üste gelen tutulmalar hepimizi zorladı biliyorum. Ben de etten kemikten ve gezegenlerden etkilenen bir bünye olduğum için farkındayım! Tüm tutulmalar bizi, fırsatlar içinde, belki bollukta, yolsuz ve yönsüz bıraktı. Sonraki destinasyonumuzun neresi olacağı konusunda belirsiz veya huzursuz olabiliriz. Normal. Ama şimdi hepsini geride bırakma zamanı! Yazın yattığımız, zamansız kış uykumuzdan uyanma zamanı! Tek yapmamız gereken gözlerimizi ovuşturup uykuya direnmek. Takıntı mı? Gerçek arzu mu?

 

Çok güzel fırsatlar var!

Ancak gerçek fırsatın ne olduğunu anlamak için son iki aylık periyoda çok iyi bakmak lazım! Anlamak lazım! Daha önce de söylemiştim. Kabul vermek lazım! Ve en önemlisi 2018’in en zor zamanlarını atlatmış olduğunuz için kendinize kocaman bir sarılmanız lazım!

 

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Kova Burcunda Yeni Ay – 11 Şubat 2021
Konu müthiş derecede evrensel şahane metrikler taşıyor! Bu dünya daha güzel olsun...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir