Başak Burcunda Yeni Ay – 9 Eylül 2018

Başak Burcunda Yeni Ay
photo by Pan Xiaozhen

9 Eylül 2018 Pazar günü 21:01’de Başak Burcunda Yeni Ay doğacak. Yararlı ve temiz başlangıçlara vesile olacak bu yeni ay.

 

Aynı gün, Venüs sakıncalı olduğu, rahat edemediği Akrep burcuna ilerliyor. Instagram hesabımda Eylül’de gökyüzünde neler oluyor kısaca özetlemiştim. Burada yeniden bahsetmiyorum ama Eylül ayında gökyüzü hareketli. En önemli olaylardan biri ise Ekinoks ve ardından gelecek olan Koç Dolunay’ı.

 

Başak Burcunda Yeni Ay, hasadın içindeki çürükleri ayırmak, işleyen bir mekanizmadaki aksaklıkları düzeltmek, işe yaramayanı ayırma ihtiyacındadır. Ortada faydalı ve üretken bir durum yoksa onu sonlandırmak ve daha iyisi için adım atmak ister.

 

Başak burcundaki ay refleks olarak endişeli ve sinirlidir. Eleştireldir. Başak varsa, ortada mantık vardır. Zihin enerjisini yöneten Merkür kendisinden sorumludur. Bu sebeple aslında kendisindeki enerji ve sinir yersiz değildir. Mükemmeli ister, mükemmele giden yolda karşısına çıkabilecek her engel de onu öfkelendirir. Armudun sapı, üzümün çöpü, bu dönemde daha çok rahatsız eder insanı.

 

Analiz etme yeteneği Başak Burcunda Yeni Ay ‘ın en su yüzüne çıkan etkilerindendir. Duygusal işlere mantık, analiz etme falan karıştığı zaman, işler bozulur. Bir memnuniyetsizlik başlar. Pembe gözlük düşer. Ancak pembe gözlük düşünce gereğinden fazla detaycı olmaya başlar insan. Çürük çarığa dikkat kesilirken büyük resmi kaçırabilir.

 

Yeni Ay ‘ın işi Aşkla meşkle!

 

Başak burcunda Dolunay 5-11 aksında gerçekleşiyor. Detaylara girmeden neler olabilir ondan bahsetmek istiyorum. Özellikle flörtöz ilişkiler, vadesi uzun olmayan beraberlikler ilk sınavlarını vereceklerdir. Bir elekten geçecek ilişkiler. Etekteki taşlar bir düşecek. Başak, taşı tuşu sevmez, sadelik ister. Gönlün kafesine sığan kalır, sığmayan dışarıda kalır.

 

Başak Burcunda Yeni Ay haritasının yükseleni Boğa. Boğa’nın yöneticisi doğan yeni ay ile birlikte rahat edemediği Akrep burcuna ilerliyor ve haritanın alçalan noktasında. Boğa sabit kalmayı sever. Sahip olduğunu korur kollar. Yöneticideki Akrep ise ya siyah ya beyazdır. İlişkilerdeki çürükler göze batarken, onları temizlemek çok da kolay olmayacaktır. İnsan sevince mantığa söz geçirmek epey bir yürek ister. Akrepteki Venüs bu yüreği ortaya koyarken zarar verir sevdiğine de kendisine de. Ya bu deveyi kabul edin ya da bu diyardan gidin.

 

Başak Burcunda Yeni Ay her anlamda sonbahardan önce son çıkış niteliğinde!

 

Koca bir yaz yedik içtik maşallah. Arada iradeyi koruyanlar varsa, bravo. Ama biliyorum büyük bir çoğunluk şirazeyi biraz kaybettik. Akrep’teki Venüs’ün ya hep ya hiçini, Başak’ın detaycılığı, temizliği, mükemmeliyetçiliği ile birleştirelim, sadeleşelim hayatın her noktasında. Evimiz, kıyafetlerimiz, ilişkilerimiz… ve mümkünse beslenmemiz. Rejim yapın demiyorum illa. Zaten ne haddime. Bir insana ne yapacağını ancak kendi iç sesi, kalbi, aklı söyler. Ancak keyif veren ama besleyici özelliği olmayan gıdaları hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Detoks derseniz; ne ala derim, güzel zamanlar. Başak burcunun beden farkındalığını kullanıp, ihmal ettiğiniz doktor kontrollerinizi de yapabilirsiniz.

Harcamalar bazında da sadeleşmek önemli.

 

Marazlarımızdan kurtulalım!

 

İlişkimizdeyse marazlar, tamir edilemez noktadaysa rüzgârı arkamıza alıp bitirelim artık. Kimse üzülmesin yıpranmasın daha fazla. Kendimizdeyse maraz, çok kötü davranmadan kendimize aksiyon almaya başlayalım. Önce çürük yerleri çöpe atmalıyız.

 

Havalar iyice soğumadan hasadın tam zamanı! Hem Pazar hem Yeni Ay hem Başak, kombo! Dolaplar insin aşağıya, ne varsa işimize yaramayan, işine yarayacak kişilere ulaştıralım. Katla, topla, ayır, çıkar. Mis gibi hissedeceksiniz kendinizi. Garanti veriyorum! Koşmayın bir de yenilerini almaya. Ülkeyi düşün, eşini düşün, cebini düşün. Ekonomiye can verme şimdi. Önce kendi ekonomini sıfırla. Sürekle ekside geçen hesapların enerjisini yeni bir mevsime de taşıma. Bir da tasalanma çok! Armut bu çöplüdür. Tadını seviyorsan ayırıvereceksin çöpünü, oldu bitti. Sevmiyorsan tadını çöpü de bahane yapma, eleştirme. Eleştirsen ne olacak, çöplü meyve işte o, yaradan öyle yaratmış.

 

 

Aldınız işte mesajı. Öptüm gıdınızdan!

 

Kendinize iyi davranın!

Ya-se 🙂

Paylaş

Tags from the story
, , ,
More from Yasemin Orman
2022 Yıllık Burç Yorumları
2022 Yıllık Burç Yorumları ‘nızı okudunuz mu? Burcunuzu 2022 yılında bekleyen etkileri...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir