Büyük Çantalar Buraya

Büyük Çantalar

Büyük Çantalar Buraya

Herkese Merhaba!

Çok uzun zaman ayrı kaldım maalesef, kendimi güzel bir yazıyla yine burada hatırlatmak istedim.

Nereye baksam herkesin elinde kolunda bu büyük bavulumsu çantalardan var, bundan önce tüm markalar minimal çantalarla vitrinlerini dolduruyordu, şimdi ise, işler tam tersine döndü.

Büyük Çantalar

 

Yavaş yavaş çantalar büyüyor, peki bu büyük çantalar’ ın avantajları ve dezavantajları ne sizce?

Avantajlarından bahsedersek, bence içine ne atarsanız atın mutlaka herşey için yeriniz oluyor, makyaj çantası, küçük bir not defteri/kalem, kitap, parfüm, güneş gözlüğü kabı, orta boy bir clutch (eğer gündüz evden erken çıkmanız gerekiyorsa ve geceye devam etme planındaysanız bu süper bir fikir olabiliyor, tabi büyük çantanızı bırakabileceğiniz bir yer ya da bir arabanız varsa), (sizi gün içersinde rahatsız edebilme ihtimali olan bir ayakkabınız varsa eğer bu da harika bir çözüm oluyor) rahat bir babet… Bunları attıktan sonra bile dolmamış olabilir çantanız 🙂

 

Büyük Çantalar ; dışardan bakıldığında bazıları biraz hantal ve kaba gözükse de, tarzınızı doğru yaparsanız kullanımı ve kombinlemesi inanın çok kolay. Ben genelde büyük çantalar kullandığım zaman dar bir elbise ya da üstüme giydiğim body’lerin dar olmasını tercih ediyorum, çünkü hem üstümüz oversize olup hem de çantalar büyük olunca açıkçası görüntü olarak pek güzel gözükmüyor, ama tabiiki tercih sizin.

Dezavantajlarına göz atacak olursak; bir kere çantanın içinin biraz dolu olması gerekiyor güzel gözükmesi için, ama bu defa eğer üst tarafta bütün saydıklarımızı da çantaya atarsak, ağırlığı biraz sıkıntı olabiliyor 🙂

Bu sebeple, içi boş olsa bile doluymuş gibi gözüken modeller var, satın alırken mutlaka deneyerek satın almanızı öneririm, benim “işte bu tam benim istediğim gibi!” diyip hayal kırıklığına uğramışlığım oldukça fazla son zamanlarda. Siz siz olun elinizdeki çantayı mutlaka bir satın almak istediğiniz çantanın içine atın, bakın bakalım nasıl duruyor.

Eğer ilk taktığınızda, aynaya bakarken sizi görüntüsü rahatsız ediyorsa sakın almayın, çünkü sonrasında alışılmıyor bence bu tarz çantalara. Severseniz direk seviyorsunuz.

 

Zaten moda olan her tarzı da kendimize uyarlayıp yakalamak zorunda değiliz, değil mi?

Büyük Çantalar

 

Bu da yaramaz kız çantası olmuş biraz ama kapasitesini anlatmak için bu görseli uygun buldum 🙂

Vazgeçemediğimiz Backpack’ler…

Bir de tabi uzun zamandır vazgeçemediğimiz Backpack (Sırt Çantası) çantalarımız var, her markanın yaptığı, hatta bazı küçük markaların büyük markaların çantalarını birebir taklit ettiği birebir modeller var. Tabii fiyat bakımından da oldukça ulaşılabilir. Küçük, büyük her türlüsü kullanıma çok uygun, özellikle iş çıkışı spora gidecekseniz ya da bebeğiniz/çocuğunuz varsa hayatı çok kolaylaştırıyor. Kullanmaya başladığınızda vazgeçemeyeceksiniz! Ayrıca illa ki spor giyinmek durumunda değilsiniz, özellikle deri olanlar ya da deri görünümünde olanlar herşeye kolaylıkla uyum sağlayabiliyor.

Backpackler önümüzdeki sezonlar için de kendisini sağlama almış durumda, eğer almadıysanız mutlaka bir tane alın!

Büyük Çantalar

Hepinize sevgiler!

 

 

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Başak Akyürek
Haydi Ai Weiwei ‘ye Gidelim!
Weiwei, Çağdaş Sanatın yanında sinema, fotoğraf ve mimari ile de uğraşıyor. Ama...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir