Başak Burcunda Yeni Ay – 30 Ağustos 2019

Başak Burcunda Yeni Ay
Photo by Anthony Tran

30 Ağustos 2019 Cuma günü Başak Burcunda Yeni Ay fazını deneyimliyor olacağız. Yeni Ay Başak burcunun 6. derecesinde gerçekleşiyor ve tam saati 13:37.

Başak Burcunda Yeni Ay, hasadın içindeki çürükleri ayırmak, işleyen bir mekanizmadaki aksaklıkları düzeltmek, işe yaramayanı ayırma ihtiyacındadır. Ortada faydalı ve üretken bir durum yoksa onu sonlandırmak ve daha iyisi için adım atmak ister.

Başak burcunun damarlarındaki asil kanda Mükemmeliyetçilik mevcuttur. Bülent Ersoy’da fevkaladesinin fevki, Başak burcunda iyinin de iyisi vardır.

 

Çok BAŞAK Annecim!

Muhtemelen hepinizin bildiği gibi Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar zamanıdır. Ortada ekilmesi gereken bir tohum, başlanması gereken yeni bir zaman vardır. Eğer işleri Başak başlatacak, tohumu Başak ekecekse, evrenin bize hazırladığı Mükemmel bir şeyler var demektir. Sizin mükemmeli tanımlama şekline bakmaz. Sizin için mükemmelin ne olduğuna o karar verir. Çok neşesi olmasa bile, yaratacağı şeyin işe yarayacağı ve kusursuz olacağı kesindir.

Çok Başak annecim! Çünkü tam 5 Astrolojik kişisel gezegen Başak burcunda hareket ediyor. Buna Başak burcunun yöneticisi Merkür de dahil! Bu seyr-ü sefer çok olağan bir durum değildir ki; bu olağan dışılığa Yeni Ay’ın hiç bir kötü açılanması olmamasını da eklersek, bu deneyimlemekte olduğumuz Başak Burcunda Yeni Ay, evrenin kaosuna yeşil ışık yakan bir temizlik süpürgesi, içine ne ekseniz canlandıracak bir derz toprağı gibidir. Siz hareket etmek isterseniz diye evren, elleri start butonun üzerinde, yakıp, cevap vermek için beklemekte. Üstelik de doğru cevabı kopya niteliğinde bir yerlere yapıştırmış olmalı.

 

Üretken ne demek biliyor musun çocuğum?

Üretken, üretme konusunda başarılı olandır. Üretmek için “yaratmak” da gerekir. Hepimiz kendi içimizde bir miktar da olsa yaratıcıyızdır. Vardır herkesin bir şiiri, bir yazısı, resmi, heykeli vs. Bir kitap yazasınız gelmiştir elbet. Ancak adını bildiğiniz şairlere, ressamlara, sanatçılara bakarsanız işin yaratımdan ibaret olmadığını görürsünüz.

Yaratıcı tarafı harekete geçirmek için üretken bir taraf da gerekir ve üretilen şeyin ihtiyaçları karşılama ile ilgisi olması gerekir. Üretim; insan ihtiyaçlarını karşılamak için mal ve hizmetlerin miktarını ya da faydalarını artırmaya yönelik çabalar olarak tanımlanabilir. Bu tanımlamanın karşılığı Başak burcunda gizlidir. Başak, neyin mantıklı ve neyin mantıksız olduğunu anlama yeteneğine sahiptir. Sağduyu, dünyayı hızlı bir şekilde anlama, iyi kararlar verme ve pratik ve mantıklı bir şekilde davranma yeteneğidir – ve bu Başak’ın uzmanlığıdır.

Şimdi bu uzmanlığın tüm evrenin enerjisine yayıldığını düşünün. Üretken olmak için çok değerli zamanlar! Ağustos böceği, Ağustos ayında kaldı! Bir dönüm bostan yan gel Osman’a bye bye diyenler, diyebilenler, yürür giderler!

Analiz etme yeteneği Başak Burcunda Yeni Ay ‘ın en su yüzüne çıkan etkilerindendir. Duygusal işlere mantık, analiz etme falan karıştığı zaman, işler bozulur. Bir memnuniyetsizlik başlar. Pembe gözlük düşer. Ancak pembe gözlük düşünce gereğinden fazla detaycı olmaya başlar insan. “Olur ya bir şekilde…”, ” Hallederizzzz” ciler gözden düşmeye başlar. Boşa parlayan bir şey varsa ortada, Ateş böceği misali, gerçekten ışığa ihtiyaç duyulduğu an gözden düşer, kaybolur.

Çok cıbırca mı desem yasemince mi desem, yine şişirdim kafaları…

Özet; 30 Ağustos Başak Burcunda Yeni Ay, bedeninizin zekasına uyum sağlamak ve en büyük yaratıcı projelerinizi hayata geçirmek için bir davettir.

Bakireyim, bakiresin, bakire!

Başak demek aslında en yalın anlamı ile Bakire demektir. Bakire, bakir olan, aslında kendinden başkasına ihtiyaç duymayan demektir özünde. Hatta en eskilerinde bütün, tam, bozulmamış… Şimdi bakmayın kafalarda başka bir şey uyandırdığına. Eğer ortada Başak enerjisi varsa, istediklerinize başkalarının desteği olmadan ulaşabilirsiniz de demektir. Kendi kendimize yetebileceğimizin farkındalığına varmak için mükemmel zamanlardır.

Kendi kendimize yetebileceğimizin bilincine varmak çok önemlidir! Çünkü kendi kendine yetemeyen insan, hatalarının sonucu olarak hep başkalarını suçlama eğilimi gösterir. Hiç kusura bakmayın ama Eylül ayında bir şeylerde mavi ekran çıkıyor, errors ve 404 kodu görüyorsanız, alt yapıdaki suç sizin demektir.

 

Başak Burcunda Yeni Ay Ve diğerleri…

Başak Burcunda Yeni Ay haritasının diğerlerine bakarsak; yükselen Yay; şahane!. Yeni Ay Boğadaki Uranüs ve Oğlaktaki kötücül üçlü (GAD, Plüton, Satürn) ile büyük üçgen yapıyor. Mesaj yine pek bir açık; paran yoksa cebinde, çalışmak, düzen değiştirmek ve yanlış hesabı Bağdat’tan da olsa döndürmelisin evladım diyor harita. Geleceğin, kariyerin, etiketin için adım at, hareket et, hatta çok hareket et. Yeni topraklar bereketli, bu sefer hayal kırıklığı yok, diyor.

İş bu sefer “BEN” olmakla, ilgili. Onunla, bununla, senle bir alakası yok. İçe dönme değil, en yararlı halimle,  hem kendime hem kolektife katkı sağlayacak bir üretimle ilgili.

 

Son söz;

Biliyorum zorlanılıyorum anlaşılmakta, biliyorum BEN’den ötürü. Bir Kova’nın uzaylı enerjisi de geç… Ama sev BENi, BEN olmayı başarabildiğim için!

Öptüm!

 

 

Paylaş

Tags from the story
, , , ,
More from Yasemin Orman
Koç Burcunda Dolunay’ın Burçlara Etkileri
Koç Burcunda Dolunay’ın Burçlara Etkileri
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir