Bozcaada Yarı Maratonu – 18 Mayıs 2019

Adidas Bozcaada Maratonu

Türkiye’nin en güzel doğal koşu parkurlarından birine ev sahipliği yapan Bozcaada Yarı Maratonu, bu yıl Adidas ana sponsorluğunda ve Bozcaada Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Dünyanın en güzel adalarından biri olan Bozcaada, Yarı Maraton ve 10K koşusunda gerçekleştirdiği aktivitelerle de herkesi sürdürülebilir bir çevreye ve birlikte yaşadığımız canlılara saygıya davet ediyor. Sanıyorum siyasal konuları bir kenara bırakırsak, birlikte yaşadığımız canlılara saygı konusu son zamanlarda oldukça ön planda olmalı.

adidasBozcaadamaratonu__

Bozcaada Yarı Maratonu ‘nun bu yıl ki ana sponsoru Adidas

 

Adidas’ın koşuyu yeniden tanımladığı yarı maraton, sosyal medya hesaplarından #RecodeRunning ve #adidasbozcaadayarımaratonu etiketiyle paylaşılıyor. Adidas, “recode” temasıyla koşuculardan ilham alarak tasarladığı Ultraboost 19 için hazırladığı ‘Recode Running’ kampanyasını da vurguluyor.

https://youtu.be/dIQWU8FoJw0

Yoga kalbimin merkezinde olmasına rağmen, koşu ile aramın fena olmadığını da biliyorsunuz. Koşmayı gerçekten seviyorum. Hiç bir zaman iddaalı bir koşucu olmadım. Büyük büyük hedeflerim yok. Ancak #runforoceans gibi, #wingsforlife gibi farkındalık yaratacak tüm koşularda yer almayı seviyorum. Haftada 2 de kendim için koşmaya çalışıyorum. Koşuyu hobim veya hayatımın parçası haline getirdiğimden beri, bir çok ayakkabı denedim. Ayağım daha önce kırılmış olduğu için, koşularda sürekli olarak şişiyordu. Benim gibi sıradan, profesyonel olmayan bir koşucu için bile ayakkabının ne denli önemli olduğunu biliyorum. Son 1 yıldır ben de Ultraboost ile koşuyorum ve başka bir ayakkabı ile koşabileceğimi düşünmüyorum artık. Fiyat olarak sınırlarınızın biraz üstünde kalabilir. Ancak kullanım zamanına ve toplam faydaya baktığınızda bu fiyatı hak ediyor diyebilirim.

Bozcaada’nın güzeli Pakize ile sokak hayvanları için koşuyoruz.Pakize

Adidas Bozcaada Yarı Maratonu’nda düzenlenen kısa bir parkurda da Bozcaada’nın meşhur güzel köpeği Pakize’nin önderliğinde diğer dostların da katılımıyla birlikte sokak hayvanları için koşulacak. Katılımcıların Adidas Bozcaada Yarı Maratonu’na katılabilmek için ödedikleri kayıt paralarının bir kısmı da Bozcaada’daki hayvan barınağına aktarılacak. Bence koşunun en güzel kısımlarından biri de bu. Eğer koyduğunuz enerji bir yerde iyiliğe dönüşebiliyorsa, attığınız her adım daha değerli oluyor. En azından benim için öyle oluyor. Kişisel rekorlarım hep böyle farkındalık koşularında oluyor.

Maalesef benim 19 Mayıs’ta bir Astroloji etkinliğim olduğundan koşuya katılamayacağım. Ancak 18 Mayıs’taki bu heyecana ortak olmak isteyenler koşu için kayıtlarını https://bozcaadayarimaratonu.com adresinden yapabilirler.

 

 

Paylaş

Tags from the story
,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 1 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 1 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Yengeç...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir