Yengeç Burcunda Yeni Ay ve 13 Temmuz Güneş Tutulması

Yengeç Burcunda Yeni Ay

Bugün, 13 Temmuz 2018, saat 05:48’de Yengeç burcunun 20. Derecesinde Yeni bir Ay doğdu. Doğan Yengeç Burcunda Yeni Ay ‘a parçalı bir Güneş Tutulması eşlik edecek. “Güneş Tutulması nedir?” gibi bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Güneş Tutulmasında Ay ve Güneş aynı noktadadır. Her ikisi de Yengeç burcunda. Güneş Tutulması haritasının yükseleni de Yengeç ve tutulma, tam yükselen çizgisinde yer alıyor. Bir harita düşünün ki; Güneş’i, Yükseleni ve Ay’ Yengeç burcunda. Tam karşısında geri hareketini gerçekleştiren Oğlak burcundaki Plüton var. Düşünemediniz mi? Meali bende.

Yengeç burcundaki Ay , hali hazırda evinde, en güvenli olduğu yerde, ihtiyacını en rahat ifade edebildiği yerdedir. Yengeç burcundaki Ay’ın ihtiyacı kendi iç dünyasına dönme, ihtiyaçlarını anlama, kendini besleme, huzurlu bir yer arama, sağlam kökler, güvenebileceği insanlar bulmaktır. Temel ihtiyaç; duygusal olarak doymak, huzur ve güvendir.

Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır!

Güneş Tutulmaları, Yeni Aylarda gerçekleşir ve Güneş ile Ay aynı burçtadır. Yani maddesel boyutta ve bilinç düzeyindeki niyetlerle, duygusal boyutlarda ve bilinçaltında olan niyetler ortak bir noktaya gelir. Güneş Tutulması döneminde değişim kaçınılmazdır. Mutlaka tutulmanın haritasının temsil ettiği konularda ve kişisel haritalarımızda tutulmanın bulunduğu noktalarda değişimler söz konusu olacaktır. Söz konusu Güneş tutulması olduğunda, ruhsal değişmelerden daha çok fiziksel değişimlerden, yapma-etme, bilinç düzeyinde uygulama enerjisi tezahür eder. Yani somut değişimler gerçekleşir.
Yengeç burcunun temel ihtiyacı duygulardır. Buna Güneş, yani mantık da eşlik edecekse sonuç; önümüzdeki altı aylık süreçte kalbe hitap etmeyenin akla da hitap etmeyecek olmasıdır.

Güneş Tutulması ve Yengeç Burcunda Yeni Ay , haritanın birinci evinde!

Yani değişim de dönüşüm de tamamen bizimle, tamamen kendimizle olan ilişkimizle ilgili. İçinde başkaları yok. Sadece “ben ben ben” dediğimiz konular var. Tutulmanın etkili olduğu 6 ay ve öncelikli 28 gün boyunca en çok kendimizi düşünmeli, temelde bizi en çok neyin doyurduğu, neyin duygusal anlamda tatmin ettiği ve nerede huzur bulduğumuz konuları ile ilgilenmeliyiz.
Evet, bu tutulma oldukça bencil. Ancak hepimizin dünyanın bu kadar kaotik olduğu bir anda, içe dönmeye, sadece kendimizi düşünmeye ihtiyacı var bence. Sizce?
Tüm bu içe dönme, iç huzuru ve güveni bulma ihtiyacımızın karşısındaki retro hareketteki Oğlak burcundaki Plüton ne oluyor ki?

Plüton değişim ve dönüşümdür. Hatta değişip, dönüşemediği yerde ölümdür.

Plüton, Oğlak gibi sert ve disiplinli bir toprak burcunda ise toprağın altını temsil eder. Her tohum toprağın altında dönüşür; toprağın üstünde filizlenir. Başkalarının bize ait öz bilincin açığa çıkmasını engellemeye çalışacak derin enerjisine rağmen, Yengeç Burcunda Yeni Ay, içimizde en rahat ettiğimiz “ben”i bulmamıza yardımcı olacaktır! Ancak Plüton oradaysa işler o kadar da kolay olmayacaktır. Öncelikle korkuları yenmek gerekir. Korku, canlı varlıkların (görünen veya görünmeyen) algıladığı, düşündüğü, imgelediği, tasarladığı tehlikeli, tehdit dolu durum, kişi, nesne, olay, olgu karşısında gösterdiği doğal, evrensel duygulanım durumu, ruhsal bir tepkidir. Korkudan daha gerçek bir duygu yoktur. İş Oğlak burcunun işi ise; korkular yer altına gömülmüş olsa da “gerçek”, “somut” ve “eski” korkulardır. Önce derinlerdeki başkalarına ait gerçek ama bayatlamış korkuların temizlenmesi, gerekirse çöpe atılması gerekecektir. Bu yüzleşme bittiğinde ancak kendi benimize inebileceğiz. Ulaşılacak hedef “ben”, üzerinden gidilecek yol ise başkalarının üzerimizde bıraktığı korkuların temizlenmesidir.
Korku temizlemek hiç de kolay bir süreç değildir. Temizlenmesi gereken her şey, bir kere daha yaşanmak zorunda kalacaktır. 2010 yılının yazını düşünün? Yaptığınız başlangıçları… Özellikle sonlandığında sizde bıraktığı korkuları ve izleri. Bu dönem iyi bir projeksiyona başlama noktası olabilir. Kaybetmekten korktuğunuz neydi?

Gözünü sevdiğimin Toprak Üçlüsü!

Bu ara gökyüzü toprak enerjisini biraz bastırdı gidiyor. Fazla dertler derya, a-b-c -d-e planları yaptıran, sürekli doğruyu söyleyen bir enerji. İşe yaramayanı çöpe atan, gerçekten güzel olmayana nezaket gösterip “çok güzel olmuşsun!” demeyecek bir enerji. Çata çat, pata pat! Ancak bu tutulmada iyi ki orada! Çünkü gerçek korkularla yüzleşirken, hem gerçeği söyleyecek kadar dürüst ve en kötüsünü düşündürtecek kadar karamsar, hem işe yaramayacak olanı geleceğimize taşımamıza engel olacak kadar güzel, hem de alıştığımız, sabitlendiğimiz her şeyi sallayıp atacak kadar da ileriye bakan bir enerji var. Kafanız karışmasın; sırası ile Oğlak’taki Satürn, Başak’taki Venüs ve Boğa’daki Uranüs’ten bahsettim. Bu üçlü yakın zamanda (28 gün) aldığımız kararların sağlıklı, işe yarar ve geleceğe yönelik olmasına, sonrasındaki altı ayda da aldığımız kararları uygulamamıza yardımcı olacak.
Belki de uzun süredir ilk defa gerçekten kalbimizi dinleyecek, bizi mutlu edeni arayacak, bizi korkutandan uzaklaşacağız. Bunun için biraz ezilip biraz büzülüp fena halde korkacağız ama yukarıda saydığım üçlü sonuçlarının da hiç fena olmamasını sağlayacak.

Konuşmak istiyorum! Ben de bunu yapmak istiyorum ama ne derler?!

Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Güneş Tutulması haritasının en sevdiğim yerlerinden biri de birinci evde Aslan burcunda yer alan Merkür. Kendimizi ortaya koymamızı, isteklerimizle var olmamızı, sesimizi haykırmamızı sağlayacak bir enerji. Şıkır şıkır, parıl parıl. Ben karar verdim, kalbime sordum ve artık şunu yapacağım dedirtecek! Tam dedirtecekken karesinde Jüpiter Akrep burcunda. Meali; haykırmak istiyorum kararım budur, korkmuyorum da, kalbimi de dinledim ama ya ailem, etraf, köklerim, atalarım, toplum, devlet, ahlak kuralları vb. ne der??
Size ne efenim? Aile can, atalar can, devlet güçtür ama hepsi illüzyondur. Neden derseniz; hepsi zaman gibi zamanla değişir. Bugün doğru dediğimiz yarın yanlıştır. Dünya düz müdür, yuvarlak mı? Yüzyıla kadar düzdü. Şimdi yuvarlak. Ama “düz dünya teorisi” yazınız Hz. Google’a şimdinin yeni tartışma konusu. Belki dünyamız bile yeniden düz olacak. O yüzden “aman ne derler?” noktasına geldiğinizde, ki; hepimiz geleceğiz, bu yazımı hatırlayınız naçizane.

Son olarak; bence Yeni Ay haritasının kara mizah bir mesajına değineceğim. Kendim incelerken yaptığım yoruma çıkardığım sonuca pek de güldüm. Buraya yazayım hep beraber gülelim. Belki güle güle bir şeyler öğreniriz. Haritanın Kuzey Ay Düğümü Aslan’da ve birinci evde. Güney Ay Düğümü ise Kova’da ve metro Mars ile kavuşumda.

Dün annem eski gözlüklerini çıkardı. Bir baktım şimdi moda olan kedi gözlükleri, küçük kare gözlükler falan var. Satın almaya kalksam milyarlar edecek bir servet çıkardı kadın. 🙂 Ne alaka demeyin. Anlatıcam. Hepsini tek tek denedim. Dört beş tane gözlüğüm var şu an. Bu yaza uygun. Bu yazın modası. Geçen sene bulmuş olsaydım geleceğin modası olacaktı. Annem aldığı seneden bir sene önce almış olsaydı yine geleceğin modası olacaktı. Geçen sene bulmuş olsaydım aynı zamanda aynı gözlükler “modası geçmiş” de olacaktı. Geçmiş modası geçmiş bir yeni modadır. İyi değerlendirilirse yeniden kullanılabilir, en azından bilgisi kullanılabilir. İyi değerlendirmezseniz aynı gözlükten 100 tane daha alır, yine eskitir ama yine aynı şeyi yaşamak zorunda kalırsınız. Bilmem anlatabildim mi?! Belki de anlatamadım. Herkesin kendi anlayacağı kadar anlattım.
Yengeç Burcunda Yeni Ay zamanı herkese kendi özüne ulaşacağı güzel zamanlar diliyorum. Odur, budur, şudur, sonuçta Yeni Ay’dır. Merkür Aslan’dadır. Dilekler, özellikle sadece benliği, özü ilgilendiren istekler kağıda yazılmayı, somut bir adımı hak etmektedir. Yazın, düşünün, tezahür edin ki gerçek olsun! Geçmiş de bir günün Geleceği olacaktır yeniden. İyi bakıp ders almak, belki de sadece ilham almak yeterlidir.
Namaste!

Paylaş

More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 6 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Başak...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir