Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022
adsense

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022 günü öğlen saat 12:59 ‘da gerçekleşti.

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022

  • Balık – Başak aksında bir Dolunay. Güneş Başak, Ay Balık Burcunda
  • Balık Burcunda Dolunay haritasının yükseleni Yay burcu
  • Yükselen yöneticisi Jüpiter, 5. evde Koç burcunda Retro (AŞK EVİ!)
  • 4-10. ev aksında bir Dolunay haritası. En kökümüzden, olmak istediğimiz noktaya giden bir aks.
  • Retro Merkür Terazi, Venüs Başak ile karşılıklı ağırlamada.
  • Dolunay anına Neptün kavuşarak eşlik ediyor.
  • Kuzey Ay Düğümü- Uranüs Kavuşumu da Dolunay’a görüntü vermekte.

Yasecim, sadede gelsene…

Dolunay Balık Burcunda hangi enerjileri taşıyor?

Tabi ki öncelikli olarak Balık Burcu Özelliklerine ait enerjileri taşıyor.

Çok Balıkçı bir Astrolog değilim. Sıkı takip eden herkes bilir, saklamıyorum da.  Twitter açıklamam bile “Son Balık Burcu bükücü”. Takip etmiyorsanız, etsenize 🙂 şuraya link bıraktım.

Ancak Balık burçlarındaki Dolunaylar da, Yeni Aylar da çok önemlidir. Çok önemserim. Çünkü Balık burcu, Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyi bitirme noktasıdır ama prensiben bu bitirme halinden sürekli kaçar.

Yıllık Burç Yorumlarımı okumayan, okuyup hatırlamayıp son çeyrekte yine hatırlamak isteyenler için buraya link bıraktım.

Balık Burçları Çok Duygusaldır! Balık Burcunda Dolunay Çok daha Duygusal!

HAYIR!

Bu yalan yıllardır yetmedi mi! Balık burcu, duygusal falan değildir. Romantik anlamda benimsediğimiz duygusallıkla Balık burçlarının alakası bile yoktur. Aynı İkizler burcunda olduğu gibi, yapışmış Balıkcağızlarımın üstüne bir leke, dilimde tüğ bitti, çıkaramadım. Balık burcunda söz konusu olan duygusallık değil; hassasiyet ve merhamettir!

Balık Burcunda Dolunay ’ın ihtiyacı merhamet göstermek, kaosun içindeki huzuru bulmak, sıkıştığı yerden kaçmak ve hayallerine sarılmaktır. Balık Dolunayları her zaman önemlidir. Çünkü Dolunay’ın kendisinin sonlandırma süreci olduğu gibi Balık da Zodyak çemberinin son burcudur. Her şeyin tamamlandığı, en son noktaya geldiği ve artık defterlerin kapanıp, yeni bir çember için hayallerin kurulduğu noktadır. Artık kaos, tecrübe, acı, deneyim yetmiştir. Kaçmakla, doğru düzgün bir heyecan arama arasında gider gelir insan.

Formuladaki Pit-Stop Noktası

Balık Burcunda Dolunay’lar her zaman çok önemli bir şeyler getirirler. Bu Dolunay da öyle. Önümüzdeki 5-6 yıl boyunca da tüm Balık Burcunda Dolunay’lar da böyle olacak. Geçen seneki de böyleydi. Zira, yazının bu kısmını geçen seneden kopyaladım. Geçen senekini de ondan önceden azıcık kopya etmiştim.

Bu Dolunaylar Formuladaki Pit-Stop noktası gibidir. Buradaki kısa mola, lastik değişimi vs. Seçiminiz değildir, mecburidir. Ama yolun devamı için çok gereklidir. Hani beklenmedik bir şekilde durmanız gerektiyse, lastik patladıysa, sevgiliniz terkettiyse, işten atıldıysanız, şirket battıysa, gerekli koşullar kontrolünüz dışında oluşmadıysa, oluşamadıysa, Pit-stoptasınız ve bu sizin için gerekli demektir. Hayat, evren, Allah, yaradan, neye inanıyorsanız, sizin iradeniz ile yapamadığınızı size mecburi bir şekilde yaptırıyor demektir.

Tersinden de bakmak gerekirse, olmaması gereken bir şey bir anda başladıysa, olmaz dediğiniz olduysa da buna kıymet vermek, “asla” dediğiniz şeyin, sınırların geçilmesinin başınıza gelmesinde mana aramak lazımdır.

Balık Burcu, 12 burcun 12.cisi, yani sonuncusudur!

1.ciliğin her şeyden kıymetli olduğu şu dünyada, sonuncu olmak… Sonunculuk demek, önünüzden geçen 11 kişiyi de görmek, izlemek, gözlemlemek demek, isteseniz de istemeseniz de. Aslında sonuncu olduğunuzda neden diğerlerinin önden gittiğini de anlamış olursunuz. Bazen yetersizlik, bazen fazlaca yeterlilik, bazen de seçimdir sonunculuk. Balık burcu, bazen kadere razı gelen, bazen de kaderi baştan yazandır. Sonuncu olmak çoğu zaman, teslim olmayı bilmeyi de gerektirir.

Balık burçlarına kızmamın yegane sebebi; sıklıkla kendilerinde olan mucizevi fıtratı es geçerek, kendilerine üzülmeyi seçmeleridir. Zodyak’ta bomboş bir odadan, sadece hayal kurarak bir hazineye sahip olmak, yalnızca Balık burçlarına lütfedilmiştir. Anlasa da anlamasa da, anlasak da anlamasak da Balıklı her şey özeldir ve içinde mucize saklar.

Balık da diğer burçlar gibi harekete geçer. Sadece imkanların sınırsız, destinasyonun da her zaman nihai yol olmadığını bilir. Amaç her zaman bir yere gitmek değil, bazen yüzmenin ve anın tadını çıkarmaktır.

Okyanusun ortasındaysanız ve bir şişeye bir mesaj yazıp, içine koyarsanız ve denize bırakırsanız, mesajınızın kime ulaşacağını, hangi karaya vuracağını bilemezsiniz. Bu oyunu çocukken çoğumuz oynadık değil mi? Eninde sonunda kıyıya ulaşacağını biliyorsunuz… Ama hangi kıyı? Kim bilir?

Balık Dolunay’ı, aslında karşıttaki bırakmamız gereken gölgeyi vurgular. Yani Başak burcunun gölgesini. “Ben her şeyi hallederim, en iyisini ben bilirim ve bu asla çalışmaz” bilgeliği. Amiyane tabirle Başak’ın herbokolokluğu, Balık Dolunay’ında temizlenmesi gereken kısımdır bu. Ne yaparsanız yapın, bazen olmaz. Bazen gerçekten kadere boyun eğmek de gerekir. Sadece ulaşılacak yol için değil, bazen yol için de emek verilir. Başak’ın anlamadığı kısmı, Balık böyle bitirir.

Balık Burcunda Dolunay 10 Eylül 2022 Haritasının Meali

Dolunay haritasında çokça ilişki vurgusu var. Aşk evindeki harita yöneticisi, ilişkileri yöneten Venüs’ün Retro Merkür’ün gözdesini ağırlaması, Mars İkizler’in ortaklarlar, evlilik, eşler evinde olması, bu konumda bile Venüs’le çekişmesi gibi gibi….

İlişki dediğimizde hemen akla romantik anlamdaki ilişkiler gelir ama ilişmeyi destekleyen, ilişiği olan her muhabbet bir ilişkidir aslında. Arkadaşlık, anne ile çocuk arasındaki, öğretmen ile öğrenci, patron ile çalışan… Muhabbet de çok geniş kavramdır insanoğlu için. Bazen bir bakış bile muhabbettir. Size hiç olmadı mı gözlerinizle ne demek istediğinizi anlattığınız?

Buraya bir nokta koyup, başka yerden giriş yapıyorum. Sonra birleştireceğim.

Koşulsuz sevgi gezegeni, sisler bulutlar kahramanı, körlüğü her türlü görüntüye, ilüzyonu realiteye tercih eden Neptün Dolunay ile kavuşumda. Şimdiye kadar alıştığımız, hali hazırda doğru kabul ettiğimiz, belki yer yer gözlerimizi yumduğumuz konforlu alanımıza ışık vuruyor şimdi. Bu konforlu alanda alışkanlıklar var, evimiz var, ev kabul ettiğimiz, çatı kabul ettiğimiz yerler, insanlar var. Geçmişimiz var. Derin travmalarımız. Belki derine gömüp, yokmuş gibi davrandıklarımız. Unuttuklarımız ve belki hatırlamak istemediklerimiz var. Salt, mutlak doğru olarak kabul ettirilmişliklerimiz var.

Güneş’se aslında ışığın kendisi, yansıtanı değil, Başak burcunda. Başak burcunda bir Güneş, tatsız ama gerçek olanları ortaya koyar. Hayatımızın rotasında, gerçek benliğimize ve gerçekten bize klik edip, uyum sağlayacak olana, anahtar-kilit ilişkisini nerede bulacağımıza işaret ediyor. Bu işarete Kuzey Ay Düğümü- Uranüs ikilisi el atınca, bazı şeyler sizi mutlak doğruya, sizin için doğru olana hızla ışınlayacak demektir.

Bu apaçık tema ilişkilerle birleştiğinde ise çok ilahi yolculuklar ortaya çıkar. Hayallerinizde öğretilmiş bir beyaz atlı prens var belki… Belki yıllardır kandırılmaya rıza verdiğiniz bir ilişki… Aşk demiyorum, sevgili demiyorum, ilişki diyorum. Çok açıktır ki; en iyi kendimden bilirim; bir kandıran varsa, kandırılmaya razı olan biri de vardır. Bir aldatılan varsa, aldatılmaya razı gelen… Biri bir hikaye anlatıyorsa, inanmaya niyetlenmiş biri de vardır. Hikayeyi yazan kadar, onun hülyasına kapılıp gerçekmişçesine yaşayan da, hikayeyi yazan kadar ortaktır hikayeye. Bilmem anlatabiliyor muyum canısı?

Hikaye anlatıcısının canının çekip seni sürüklediği yer maalesef her zaman gerçek değil. Senin kurduğun hayal. Ağaç dendiğinde ilk aklına gelen ağaç olmayabilir gerçekteki… Binlerce çeşidi var. “Gözlüklü adam” dediğimde, bu yazıyı okuyan herkesin aklına başka bir gözlüklü gelecek. Siz seçtiniz ya o hayallerdekini…

Peki ya gerçekten size uyan, kapıyı açan anahtar?

Mart ayına kadar, Hansel ile Gretel gibi, geçmişte kendinizin bıraktığı parçaları takip edin. Hayat zaten tekrar bakmanızı istediği yerleri Ekim ayına kadar size tekrar işaret edecek. Her zaman elle tutulur fizik olmayabilir. Balık burcundaki Dolunaylar her zaman üzerinde düşünülmesi gereken varoluşsal konularla birlikte gelir. Fakat Balık cevabı uyuyarak bulur. Bu yüzden rüyalar, psişik rastlantılar, hortlayan insanlar, bir anda bastıran yağmur, bir anda çıkan fırtına, kayığın hızla sürüklendiği yer, kaçıp uzaklaşmak istediğiniz bir an da oldukça önemlidir.

Biliyorum, söylemesi kolay, uygulaması zordur. Hayata azıcık mola mı versek?

Hayata mola vermek demek, fişi çekip, olmayan bir semaya açılmak değil tabi ki…İpleri salmak biraz…İyice kavradığımız avuçlarımızı bollaştırmak… Zorunda olduğumuzu düşündüğümüz her gerekliliğin, aslında illüzyondan ibaret olduğunu anlamaya çalışmak… Belki başkalarının öğrettikleri olduğunu anlamak… Belki geçmişten getirdiğimiz işe yaramaz bir alışkanlık olduğunu fark etmek… Bilmem.

Balık’ın masumiyet kisvesi altında ciddi bir dolandırıcı tarafı da vardır.

Sadece başkalarını değil, kendini de arzuladığı şekilde kandırabilir. Sen de denesene! Hayal edip ulaşamayan hiç bir Balık burcu görmedim ben… Rüzgarı arkana al! Superman olmaktan sıkılanlar için kısa süreliğine insanlığı, hatta Balıklığı tavsiye ederim. Her şeye yetişmek değil, her şeye ara vermek de gerekir bazen. Kısa molalar dirayeti arttırır, unutma!

Balıklığı tavsiye ederken, gerçeklikten kaç, uzaklaş demiyorum. Aldan, aldat demiyorum. Sırf kaçmak için bazı uyaranlara, uyuşuturuculara sarıl demiyorum… Sakın yanlış anlama beni! Teslim ol diyorum sakince. Su akıyor ve biraz da akıntıyla git. Biraz soluklan! Her şeyi kontrol edemezsin. Hatta bu bazılarınızı üzebilir ama bazen isteseniz de hiç bir şeyi kontrol edemezsiniz!

 

Sel yapar, yağmur yapar, tsunami yapar, su ile zehirler, hava ile zehirler, akışkan olan her şeydir, gemileri batırır, su kazaları yapar, kasırgalar çıkarır. Uyuşturucudur, alkoldür. Tabii ilaçtır da aynı zamanda. Yeni ilaç, ilaçlar…

Buraya kadar okuduysan; öptüm gözlerinden!

ve sevdiysen paylaş bence!

Paylaş

Tags from the story
, ,
More from Yasemin Orman
Günlük Burç Yorumları 3 Nisan 2020
Günlük Burç Yorumları 3 Nisan 2020 / Günün Enerjisi : Ay Aslan...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir