Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? – Yeni Yıl Özel

Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? - Yeni Yıl Özel

Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? – Yeni Yıl Özel yazısı karşınızda.n Özel

Evet! Yeni yıla hazır mıyız canlar?

Programlar yapıldı mı, yeni yıl için sürpriz bekleyişleri başladı mı? Konuya el atmadıysanız, beklentinizi çok yüksek tutmayın derim. Bu konuda adamların da günahını almamak lazım. Bizim el atmadığımız ya da programlamadığımız hiç bir şey zaten yetersiz kalacak. Bıyık altından güldüğünüzü hissediyor gibiyim. İçin için hak verdiniz bana dimi? 🙂 Neyse yeni yıl neşeli moduna girmeden önce kırlent abilerimizden birini ağırlayalım. Neticede eski yılı kapatmadan  alacak- verecek defterimizi dürmek lazım.

Bu yılın kapanışını yaparken; tüm kırlent abilerimizi misafir koltuğuna oturtmak istiyorum. Ayrı gayrı yaparak onları kayırmak istemiyorum, sonuçta hepsi benim canlarım!

Varan bir; kıskanç kırlent abimiz. Bütün yıl yedin bitirdin bizi. Oraya gitme, onu giyme, dışarı çıkma, telefonuma niye bakmadın diyerek bütün yıl içimizi şişirdin. Anladık kendi yetersizliğini gölgelemek için bunu yapıyorsun ama bunları devam ettirerek kendi kuyunu kazıyorsun, yeni yılda kazana düşeceksin 🙂

Varan iki; ilgisiz kırlent abimiz.

Bu kadar ilgisiz ve sevgisiz kalarak cool göründüğünü mü sanıyorsun? Yok tatlım, bu seni cool göstermiyor farklı bir canlı familyasına dahil ediyor. Sevgi dediğin kavram çok güzeldir. Kendini ve karşındakini canlı tutar. Kuru çiçeği düşün; su çevirsen yeşerir, çiçek açar. Sen hiçbir şey yapmadan durarak seninle beraber kuruyup, yiteceğimi sanıyorsan yanılıyorsun. Eninde sonunda yeşilleneceğim, rengarenk olacağım! Mümkünse sensiz yeni yılda 🙂

Varan üç, zengin kırlent abimiz.

En sevdiğimiz 🙂 Çünkü paranın onun ne olduğu gerçeğini örteceğini ve kendisinin de her şeyi parayla elde edeceğini düşünen en güzel abimiz. Canımız, ciğerimiz… Para yaşamak için, bir şeyleri güzelleştirmek için bir araçtır. Her insan parayı sever. Ben de çok severim. “Sevmem” diyen halt etmiş. Fakat senin anlamadığın; adamlık paradan değil, mayadan geliyor. Diyeceğim o ki; senin çok paran olsa da, o ceket sana büyük geliyor. Ya o ceketi giymek için bir şeyleri kendine ekleyeceksin ya da çok paranla yeni yıla yalnız gireceksin. Kim ne derse desin para ne mutluluğu, ne huzuru ne de saygıyı satın alır.

Varan dört, ölü taklidi yapan abimiz.

Bu abimize en can alıcı soruyu sormak istiyorum. Uykundan ne zaman uyanacaksın? Ölü taklidi yaparak ne kadar ömür geçirmeyi düşünüyorsun? Eninde sonunda birimizin elinde kalacaksın. Hiç yoksa ben boğacağım seni! Niye kendi canına kast ediyorsun. Hayatına bir kadını dahil ettiysen mecbursun yaşayacaksın. Ama kanlı canlı ama ölü diri; fark etmez. Hayatı kendine zorlaştırıyorsun. Söylenmeyen, başının etini yemeyen kadın yok, üzgünüm. Var olduğunu düşünüyorsan o cici kızımız strateji yapıyordur; fırtına öncesi sessizliktir, sen bilmezsin onu 🙂 Uzun lafın kısası yeni yılda ve önümüzdeki yıllarda yaşamına devam etmek istiyorsan ölü taklidi yapmaktan vazgeç. Benden söylemesi.

Varan beş, cici kızlarımızı ağlatan abilerimiz.

Bizim gözyaşlarımızın kıymetini bilmeyenler. Bilmezsiniz ki; kadını üzenin, ahını alanın miladı kısa olur. Sizi dünyaya getiren, kol kanat geren anneleriniz de birer kadın! Evreni oluşturan koskoca toprak parçası bile “toprak ana.” Bir düşün bakalım zeki çocuk; neden? Hayatı güzel kılan, güzelleştiren, yaşam veren biziz. Üzülerek söylüyorum ki; biz olmadan siz birer hiçsiniz. Kızmayın sadece düşünün. Büyüten, bakan, sizi sizden çok düşünen, arkanızı kollayan-toplayan, sizi her konuda yönlendiren kim? Anneniz mi, babanız mı? Sanırım cevabı aldık 🙂 O yüzden bir kadını üzerek ya da ağlatarak iki yakanızın bir araya geleceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni yılda toplaşıp sizi kızlarla kazanda yakacağız.

Kırlent abilerimiz; özetlemek gerekirse hiçbir şey için geç değil. Kendinizi geliştirin; en önemlisi karşınızdaki kadını dinleyin! Ne diyor, ne demek istiyor? Bağlanmaktan korkmayın, gerçekten korkmayın. Dokuz ay bir kadına bağlı gezdiniz zaten 🙂 Kasmayın yani. Sevin! Sevin ki; ne verirseniz daha fazlasını alın. Doğanın kanunu bu. Ama illahi zorlayacağım şansımı diyorsan buyur sahne senin koçum! Günün sonunda bir gün dediğime geleceksin. Bak ben buradayım 🙂

 

Evet! Abilerimize  yılbaşı öncesi öpücüğü kondurup, ayarımızı verdik. Şimdi sıra, yeni yıla biz nasıl gireceğiz?

Yılmayacağız kızlar. Savaşacağız, tuttuğumuzu koparacağız. Arada abilere de iyi davranacağız. Hep tu kaka yapmayacağız. Çabalayana, bir şeyleri iyileştirmeye çalışana yardımcı olacağız; cadılık yapmayacağız dimi? Adamları sürekli yeriyoruz ama bazen bizde de kabahat olmuyor değil. Hep daha fazlasını istiyoruz. Yetinmeyi de bilmek lazım. Sonuçta kapasite meselesi 🙂 Sanki biz kızlara kızarken bile ibre abilere kayıyor gibi. Huyum kurusun. Başta benimde şu dilimi törpülemem lazım galiba. Ama bilmiyorsunuz ki; hepsi sevgiden…

Yeni yılda; siz yada sevdiceğiniz bir program yaptıysa tadını çıkarın. Unutmayın ki; geçen sene evde oturup onu bile yapamamıştık. Hayatın, anın tadını bilin. Güzel şeyler düşünün. Evrene güzel dilekler, enerjiler gönderin. Bazı şeyler istediğiniz gibi gitmiyorsa, doğru zaman gelmemiştir diye düşünün. Pes etmeyin, ettirmeyin. Çok klişe olacak belki ama her yıl bir önceki yıldan güzel olsun. En güzeli, en iyisi benim olsun deyin. Neden olmasın? En özel kendinizsiniz; bunu unutmayın. Siz unutmayın ki kimse de size unutturamasın!

Hayatı sev, kendini daha çok sev!

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın öpüyorum sizi!

Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? – Yeni Yıl Özel

Paylaş

Tags from the story
,
More from Burcu Balkan San
Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? Volume – 5
Bir Kadının Gözünden Erkek Nedir? Uzun bir süredir  ortalarda gözükmüyorum diye ara...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir