Kadınlığın Dört Mevsimi

adsense

Kadınlığın Dört Mevsimi ne demek?

Biz kadınların mevsimleri mi var? 

Benim için hayat biraz matematiktir. Kafama yatmayan, ekleyip toplayamadığım her şey biraz anlamsız gelir. Sol beyin daha fazla çalışıyor, sağın hiç sesi çıkmıyor. Yaradılış! Yıllarca ben kusur bulduğum, sesini duyamadığım sağ beynimi arama gereği bile duymadım. Sonra anladım ki evrende bir denge varken, bende olmaması da sorun. “Akıllıyım, oh ne güzel” demekle olmuyor. Vücut aç ama aç olduğunu bile bilmiyor. Sevgiye aç, şefkata aç, kadın olmaya, kadın olduğunu hissetmeye aç… Herneyse, yıllar geçtikçe bu farkındalık ile beraber, sağ beyne hitap eden her aracı değerlendirmeyi öğrendim.

Benim en çok fayda gördüğüm eğitim ise bu hafta bizim atölyede açılıyor. Hal böyle olunca da, kendim çok faydasını gördüğüm, kendimde yeni yeni anlamlar bulduğum bu eğitimi sizlerle paylaşmak istedim.

 

Eğitimi düzenleyen eğitmen arkadaşımın kendi cümlelerinden Kadınlığın Dört Mevsimi nediri hissettiren, eğitim hakkında ilham veren kısımlardan aşağıya biraz serpiştirdim.

 

 

Bir hap alıp, ağrı dindirmeye alışan bizler aynı hızı hayatımızın tamamında istiyoruz.

Bir hap alıp, ağrı dindirmeye alışan bizler aynı hızı hayatımızın tamamında istiyoruz, fakat doğa ve bedensel döngülerimiz bu hıza uyum sağlayamıyor ve huzursuzlaşıyoruz.

Bedenimizin işleyişi, dinlenme zamanları ve ihtiyaçları sistemin bize dikte ettiğinden çok daha farklı ve arzuladığımızın ise çok ötesinde. Yaratım ve dönüşüm kavramları bir süreçtir ve zaman ister. Bu zaman içerisinde tohumu eker, sular, toprağını kontrol eder, vitamin verir ve gerekiyorsa ışığını düzenleriz. Kendimizi hayatın hızından çekip, bedenin kendi zamanlamasına uyumladığımızda rahatlarız. Beden anlaşıldığını hisseder ve bedeni rahat olan bir kadın, merkezindedir.

 

Tam bir kadın gibi hissetmek için bedenini, davranışlarını, ifadeni, kişiliğini, duygularını, yaşam tarzını illaki popüler olana, moda olana uyumlamak zorunda değilsin. Dalgalanmalarınla, varoluşunla barışabilir, benzersizliklerini keşfedebilirsin. Günümüzde kadının nasıl konuşması, giyinmesi, üremesi, doğurması, birleşmesi, ilişkileri, eğitimi, dili, bilgisi ve sayamayacağım birçok şey üzerine söylemi olan ve hiçbiri kadının gerçekliğini yansıtmayan ataerkil sistemin zehrinden, gerçek olanın lütfuna sığınabilirsin.

 

Yavaşla, kendine karşı sabırlı ve şefkatli ol!

Yavaşla, kendine karşı sabırlı ve şefkatli ol. İyi ilişkiler uğruna, bir başkasına istemediğinde bile gösterdiğin ilgiyi ve desteği önce kendine göster…ve başla! Bedenini, kadınlığını, feminen enerjini, hayatını onurlandır ve sihir başlasın. ✨

?

Kızıl Tanrıça 1&2 bu haftasonu Etiler’de.

Ruh-beden-zihin bütünlüğünde hazırlanmış bu programın amacı, dişil enerjinin otantik ifadesi için, kadim bilgeliğe açılan yolda bir temel atmaktır. Holistik bir bakış açısıyla hazırlandığı için ihityacınız olan her şeyi barındırır.

Programda neler var?

Sağlıklı kadınsal döngüler, bu döngüleri yaratıcılık ve şifa için kullanma, rahim bilgeliği, pelvik blokajları çözecek dans, masaj teknikleri, kadınlar için bitkisel remediler, manevi ve sağlıklı cinsellik için araçlar, dişil ifadeyi güçlendiren birçok kadim pratik ve ritüeller…

 

Kadınlığın Dört Mevsimi – Kızıl Tanrıça eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için

Buraya tıklayabilirsin.
Cumartesi ve Pazar: 13.oo- 18.oo
Katılım payı: 350₺

Kayıt için Güneş Ev‘i arayabilir, bilgi için Sedef Magla ile iletişime geçebilirsin.

?0 (553) 728 30 80
[email protected]

Paylaş

More from Yasemin Orman
Başak Burcunda Dolunay – 27 Şubat 2021
Başak Burcunda Dolunay 27 Şubat Cumartesi günü TR- İstanbul saati ile 11:17'de,...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir