Haftalık Burç Yorumları (10-16 Ekim)

Haftalık burç yorumları ‘nı okurken yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın 😉

 

7 Ekim’de Merkür Terazi burcuna ilerledi.

Bir miktar da olsa seslerin azaldığınızı, konuşmaların yumuşadığını ve politikleştiğini görebiliriz bu tarihten sonra. Tabi ki şıp diye değil…Zamanla. Fikirlerimizi kendimize saklamayı seçebiliriz bu süreçte.

7 Ekim akşamı Güneş-Pluto karesi gerçekleşti, dünya depremlere açık bir kaç gece geçirecektir. Bu etki 13 Ekim’e kadar devam edecektir.

Bu hafta bir kaç önemli gezegensel buluşma var. Hepsine teker teker değinmek istemiyorum.

En önemlisi ; 16 Ekim’de Koç burcunun 23. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay’a 13 Ekim’de başlayan Uranüs Güneş karşıtlığı ve aynı gün başlayan Merkür Pluto karesi eşlik edecek.

Dolunay’ın yan kahramanları Uranüs,Merkür, Pluto olduğuna göre; Dolunay bu temalar üzerinden ilerleyecektir. Maalesef karşıtlıklar ve kareler zorlayıcı açılar olduğundan çok da pozitif bakamıyoruz.

Dolunay’ın en önemli temaları; DEĞİŞİM,değişime ayak diremek, zorla değiştirmek, değişime zorlamak, İSYAN, etiket olanlara, yöneticilere, devlet büyüklerine, haber yapanlara, mahkumlara, İCATLAR-KEŞİFLER, hastalıklara çözümler, sosyal yaşamı iyileştiren keşifler, bomba keşifleri, silah icatları, psikolojik rahatsızlıklara çözümler, İLETİŞİM, iletişim sektörlerindeki tüm konular, bu konulardan para kazanma.

Uranüs’ün eşlik ettiği bu Dolunay, insanlar üzerinde diğer Dolunay’lara nazaran biraz daha etkili olabilir. 3-4 gün önceden Dolunay’ın gerginliklerini, etkilerini üzerinizde hissetmeye başlayabilirsiniz. Özellikle Koç, yükselen Koç, Terazi, yükselen Terazi, Kova ve yükselen Kova burçları fazlaca rahatsızlık hissedebilirler. Dolunay’ın etkilerini azaltmak isterseniz, ilgili yazımı okuyabilirsiniz.

KOÇ – Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta, çok da argümanınız olmadan, partnerinizle olan ilişkinizde kendinizi şanssız hissedebilir, diğer insanların ilişkileri ile ilişkinizi, partnerleri ile partnerinizi karşılaştırma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu çok yanlış bir eğilim sevgili Koç burçları. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Çok çalıştığızı ve yoğun bir tempo altında olduğunuzu bir süredir tekrarlıyorum. Bu tempo biraz daha böyle devam edecek. Sizin çalışmakla ilgili bir sıkıntınız yok. Aksine çalışarak size ait o özel enerjiyi dengeleme imkanı buluyorsunuz.

Özellikle kariyer hayatınızda, sizin gerçekleştirmek istedikleriniz ile, parasını kullandığınız insanların çıkarları çelişebilir. Yatırımcınız ile bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir çok Koç burcu fiziksel olarak yer değiştirmeye, bir çok Koç burcu da fikirsel olarak yer değiştirmeye devam ediyor.

BOĞA – Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta enerjiniz oldukça yüksek. Ancak ne kendinizi harap edecek kadar yoruyorsunuz, ne de enerjinizi gözden gelip yan gelip yatıyorsunuz. Ortayı bir şekilde buluyorsunuz.

Çocuklarınız ve kısa süreli partnerlik ilişkiniz konusunda gündemleriniz oluşabilir, var olan gündemleriniz çoğalabilir.

Bu hafta bedeninizde oluşabilecek beze, apse, çıban, sivilce gibi oluşumlara dikkat etmelisiniz. Sıkmayın, uğraşmayın. Gerekirse doktora gidin.

Uzun süreli ilişkilerdeki sınavlar devam ediyor. Uzun süreli ilişkiler tekamüllerini veriyorlar. Fikir çatışmalarından uzak durmalısınız.

Boğa burçları “kayıp” temasında olaylar yaşayabilirler.

Toplum önündeki imajınız konusunda fazla hassassınız. Sürekli başka insanların sizinle ilgili algısını yönetmeye çalışarak yaşayamazsınız.

İKİZLER – Haftalık Burç Yorumları

Bir çok İkizler burcu, bu hafta ciddi ilişkiye adım atarken, bir çok İkizler burcunun da evliliğe ilk adımları attığını gözlemleyeceğiz. İkizler burcunun bir süredir var olan, bütünleşme, bir olma arzusu devam ediyor.

Aile bireylerinin sayında bir artış olacağı gibi, aynı zamanda aile fertlerinize bolluk-bereket temaları dokunuyor. Bir çok İkizler burcu ailesinden hem maddi hem de maddi anlamda ciddi destek görecektir.

Günlük hayatınıza ve iş hayatınıza uzaktan yapılan müdahaleler canınızı sıkıyor. Siz kendi kurallarınızı koymak isterken, başkalarının sizi yönetmeye çalışmasına tahammül edemiyorsunuz.

Borsada yatırımı olan İkizler burçları risk almamaya gayret etmeliler. Zorlu bir hafta olacaktır. Daha önce kayıplar yaşadıysanız kayıplar devam edecektir. Yatırımınızın yerini değiştirmelisiniz.

YENGEÇ – Haftalık Burç Yorumları

Yengeç burçları hayatlarını bambaşka yollara evirmeye devam ediyorlar. Bir çok Yengeç burcunu geçen hafta evlendirdik. Bu hafta da Yengeç burçlarını evlendirmeye devam ediyoruz.

Evli Yengeç burçlarının ise bu haftalarda doğumlarını bekliyoruz. Bazı Yengeçler tamamen yeni bir kariyere geçiş yaptılar. Bazı Yengeçler işlerini değiştirdiler. Şu dönem kendi halinde aynı rutinini koruyan bir Yengeç burcu bulmak zor.

Bu haftanın Yengeç burçları için diğer bir teması miras. Bu konuda beklentileriniz varsa bu hafta çözüm sağlayabilirsiniz. Başkalarından elde edeceğiniz gelirler yüzünüzü güldürecek.

Birden fazla kaynaktan birden fazla haber alacaksınız. Sizin için olumlu gelişmeler söz konusu olabilir ancak partneriniz gelen haberlerden pek hoşlanmayacak.

ASLAN – Haftalık Burç Yorumları

Aslan burçlarına para para demekten ben yoruldum ama gökyüzü onlara maddi kazanç ve değer kazandırmaktan yorulmadı. Aslan burçları gerçekten güzel bir dönemden geçiyorlar. Özgüven kazanıyorlar. Toplum önündeki imajlarını sağlamlaştırıyor, var olan etiketlerine yıldızlar işliyorlar.

Bazen yukarıda olduğu gibi aynı cümleleri kopyala yapıştır yapıyorum. Çünkü o etki devam ediyor oluyor.

Bu hafta hayatınızı düzenlemek, geçmişin izlerini -sizin silmek istediğiniz izlerini- silmek için, bir başkasına ihtiyacınız var. Çivi çiviyi söker mi desem, iki elin sesi mi var desem. Yaşayın görün.

Tek başınıza da mükemmelsiniz biliyorum ama sizin de sevgi ve şevkata ihtiyacınız var.

Aşkın dönüştürücü gücüne inanın. Aşk, hayatı pembeye boyar. Hatta aşkın vurduğu yerde çiçekler açar. J

Hazır mısınız?

BAŞAK – Haftalık Burç Yorumları

Partnerlik ilişkileri olan Başak burçları, astığım astık, kestiğim kestik demeye devam ediyorlar. Bu ara kendinize çok fazla güvenir oldunuz. Egonuz tavan. Ne güzel, enerjiniz arttı, kendinize güveniniz geldi, ayaklarınız yere sağlam basmaya başladı, hayat size gülümsüyor… Ama o zavallı adam/kadın ne yapsın? Sürekli sizi memnun etmeye çalışamaz ki. Onun da sizin gibi ihtiyaçları var, o da egosunun okşanmasını ister. Di mi?

Maddi anlamdaki kayıplara dikkat. Bu hafta hiçbir şekilde şansınızı denemeyin, risk almayın.

Çalıştığınız bir işiniz varsa ikileyebilirsiniz. Alternatif bir iş yapmaya başlayabilir, boş zamanlarınızdaki hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Diğer bir taraftan iki görevi bir arada üstleneceğiniz bir konuma yükselebilir, terfi edebilirsiniz.

TERAZİ – Haftalık Burç Yorumları

Yöneticiniz Venüs, Akrep burcuna ilerledi. Maalesef bu hareti sizi çok da iyi etkilemiyor. Venüs Akrep’te zararlıdır. Bulunduğu bu konumda her zaman sergilediği sevgi ve uyumu gösteremez.  Özelliklerini kaybeder. Sever ama daha derinden daha tehlikeli sever. Sever ama karşılık bekler; platonik takılamaz. Sever ama önce ben diyerek sever. Romantizmi bırakır ve cinselliğe odaklanır. Şimdilik bu sözler size bir şey ifade ediyor mu bilemiyorum ancak zamanla edecektir, buna eminim.

Bazen yukarıda olduğu gibi bazı cümleleri birkaç hafta kopyala yapıştır yapıyorum. Bunun sebebi aynı etkinin devam ediyor olması.

Bir süredir doğum günlerinizi kutluyoruz. 23 Ekim’e kadar da kutlamaya devam edeceğiz. Bu sebeple aslında hem ayın hem de haftanın en şanslı burçlarından biri sizsiniz. Doğum günleri zamanı özeldir. Kalbinizden sık sık isteyin, evren sesinizi duyacaktır.

Geçtiğimiz hafta burç yorumlarını okuyan bir takipçim, Terazi burcunun burç yorumlarını yetersiz bulduğunu belirtti. Görüşlerinize sonsuz saygı duyuyorum. Ben de telafi için bu hafta Terazi burçlarına biraz torpil yapacağım. Umarım her torpil isteyen burç, yetersiz yorumu yapmaz. J

Bu hafta yakın çevrenizde ciddi değişimler olacaktır. Belki siz çevrenizi değiştiriyorsunuzdur, belki birkaç arkadaşınızı hayatınızdan çıkartıyor, yerine yenilerini alıyorsunuzdur, belki taşınıyor, yer değiştiriyor ve mecburen de çevreniz değişiyordur.

Aşk hayatınıza Ekim ayında ciddi bir vurgu var. Hem sizin bu konuda duyduğunuz eksiklik yönünde, hem de hayalini kurduğunuz kişinin gelip bu konudaki yaralarınızı iyileştireceği yönünde. Özetle Terazi burçlarına aşk var! Ama bu hafta ama bundan sonraki hafta…

Günlük rutinlerinizde ve iş hayatınızda beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir.

AKREP – Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta Akrep burçlarının aile yaşantıları ile alakalı bir takım konular gündeme gelecektir. Yanlış anlaşılmalar, karışıklıklar, kandırılmalar, dolandırılmalar… Bu aksilikler ile uğraşan onlarsa, siz destek vermek, onların sınırlarını geri kazandırmak durumunda kalacaksınız, eğer bu karışıklıkları yaşıyan sizseniz, onlar size müdahale etmek ve yardım etmek durumunda kalacaklar.

Maddi anlamda eliniz oldukça güçleniyor. Bir takım yatırımlar, özellikle taşınmaz mallar özelinde alımlar yapabilirsiniz. Bereketli bir hafta olacaktır.

Günlük enerjinizin sık sık osile olduğu bir hafta olacaktır. Dolunaydan fazlası ile etkilenecek burçlardan birisiniz. Hisleriniz de çok kuvvetli olduğu için, etkilenme süreniz diğer burçlardan bazılarına göre daha fazla olacaktır.

YAY – Haftalık Burç Yorumları

Partnerlik ilişkileri konusunda şanslı bir haftadasınız. Bekar Yay burçlarının yeni bir ilişkiye başlama, yeni biri ile tanışma olasılıkları yüksek.

Gücünüze güç kattığınız bir dönemdesiniz. Israrla yazıyorum bu dönemleri boş geçmeyin. Gerekirse sabahlara kadar çalışın, gerekirse sabahlara kadar düşünün, gerekirse sabahlara kadar okuyun gezin… Size ne iyi geliyorsa, içinizdeki ses sizi neyin geliştireceğini söylüyorsa üstüne gidin.

Bu hafta tüm yazışmalarınıza, e-postalarınıza, anlaşmalarınıza, sözlerinize, duyurularınıza, telefon konuşmalarınıza, özetle iletişim kanallarına dahil olan her konuda çok dikkatli olmalısınız. Sınırları çizmekte zorlanabilirsiniz, söylemek istemediğiniz şeyleri söyleyebilir, yanlış kimselere yanlış e-posta atabilirsiniz.

Siz ne yaparsanız yapın, kariyerinizdeki tırmanışa dur diyemeyeceksiniz. Belli başlı birkaç sebepten, iş yerinizde bazen afakanlar basıyor olabilir ama bu sizin nasıl çalıştığınızın farkedilmesine engel olmuyor.

OĞLAK – Haftalık Burç Yorumları

Bir çok Oğlak burcu için bu ve bundan sonraki bir-iki hafta uzun yollar katetmek, yurtdışına seyahat etmek ve taşınmak anlamına  gelebilir. Uzun yol almak hem fiziksel hem de zihinsel bir durum olabilir. Çok fazla bilgiyi kısa zamana sığrdırabilirsiniz. İnanç anlamında değişimler yaşayabilirsiniz. Yüksek lisansa kaydolabilir  ya da bir kursa yazılabilirsiniz.

Maddi anlamda hem çok bereketli hem de maalesef yanılgılara müsait bir hafta sizi bekliyor. Para bulmak, para kazanmak sizin için hiç zor olmayacak. Ancak diğer taraftan paranızı kaybetmek, harcamak, kaybetmek, çar-çur etmek de hiç zor olmayacak. Gündemizde bir şekilde maddiyat olacak.

Beklenmedik haberler alacaksınız.

İmajınızı parlatabileceğiniz bir haftadasınız. Geçmişte başlatmış olduğunuz veya üstünde çalıştığınız ama kimse ile paylaşmadığınız projeleriniz güzel yerlere gelecek.

Yakın arkadaşlıklarınızdaki tekamül süreci devam ediyor.

KOVA – Haftalık Burç Yorumları

Kendiniz konusunda hassas bir dönemdesiniz. Bencilce davranıyorsunuz kesinlikle demek değil bu. Kendinizi fazla dinliyorsunuz. Hatalarınıza da, başarılarınıza da fazlaca anlam yüklüyorsunuz. Duygusalsınız. Yanlış bulduğunuz taraflarınızı düzeltmeye, başkalarından kalan yaralarınızı kapatmaya çalışıyorsunuz. Özetle kendinizle çok uğraşıyorsunuz. Kimseye zararınız yok. Sizin derdiniz sizinle.

Enerjiniz düşük. Sanki güneşinizin önüne ufak bulutlar geçmiş. Hava aydınlık ama bir eksiklik var.

Yeni anlaşmalar ve tekliflere açıksınız bu hafta. Köklü atılımlar yapabilirsiniz. Kariyer hayatınızdaki tekamül süreciniz devam ediyor.

Bu hafta kendinizi bazı arkadaşlarınızın sevgilisi gibi hissedebilirsiniz.

BALIK – Haftalık Burç Yorumları

Balık burçları bu haftayı ayakta uyuyarak geçirecek desem belki biraz abartmış olurum ama çok da abartmış olmam. Dünyamızdan kopmuş vaziyettesiniz. Gerçeklik duygusunu kaybettiniz. Hayaller ve hayal kırıklıkları, beğenmediğiniz ortamlarda bulunma, aradıklarınızı tam olarak bulamama, yaşam amacınızı anlayamama derken, kaçış yolunda ne varsa yapıyorsunuz. En kolay yöntem hayal kurmak.

Maddi anlamda bu hafta çok şanslısınız. Elinize ufak tefek paralar geçebilir.

Çok fazla konuşuyorum siz ve uzun süreli beraberlikleriniz konusunda. Partnerinizi görmezden gelişinizden bahsettim, onun yanında mutlu olduğunuzdan bahsettim, eğer uyarılarımı dikkate almazsanız gökyüzünün sizin için tekamülleri olduğundan bahsettim… Tekrarlıyorum, eğer bir Balık burcuysanız ve uzun süreli bir beraberliğiniz varsa; derin bir ilişki veya evlilik,nişanlılık gibi resmileşmiş bir ilişki, ilişkinizde düzenlenmesi gereken konular var demektir. Seçenek bir; evet farkındasınız biliyorsunuz, seçenek iki; ne diyor bu kadın hiç de öyle bir şey yok şahane ilişkimiz var diyorsunuz. Siz ne derseniz deyin. Farkında değilseniz fark edin. Konuya el atın, zamanınız daralıyor.

 

Paylaş

More from Yasemin Orman
NLP-Neuro-Linguistic Programming- Nedir?
NLP, 20 yıl önce insan beyninin içinden geçenleri keşfetmek için ortaya atılan...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir